Francie: Čečenci útočili na střední škole – jednomu učiteli uřízli hlavu, druhého pobodali, několik dalších lidí zranili – 2 aktualizace

Francie: Čečenci útočili na střední škole – jednomu učiteli uřízli hlavu, druhého pobodali, několik dalších lidí zranili – 2 aktualizace

Dnes došlo k útoku nožem na střední škole Gambetta v Arrasu: jednomu učiteli podřízli hrdlo, dalšího pobodali, několik dalších lidí útočníci zranili.

Pachatel, který křičel „Alláhu Akbar“, je mladý Čečenec (20), který je již známý svou radikalizací. Útoků se účastnil i jeho bratr, který byl také zatčen.

Čečenec měl být studentem školy, kde učitele halal způsobem podřezal.

Útok pravděpodobně napodoboval ten, ke kterému došlo před 3 lety, kdy také Čečenec uřízl hlavu učiteli Patymu, který žákům ukazoval karikatury Mohameda.

Samotnému útoku předcházela hádka, kterou se podařilo natočit:

Podle informací jsou dva z pobodaných těžce zranění, obětí tak může být nakonec víc. V případě nových informací je zveřejním v aktualizaci článku…

Aktualizace:

Nové informace k identitě bratrů – útočníků:

Oba byli v „hledáčku“ pro radikalismus, rodina měla být dávno deportována již v roce 2014, ale deportace zastavila (jako vždy) promigrační neziskovka.

Jejich starší bratr Movsar Mogushkov je ve vězení.  Letos v dubnu byl odsouzen k pěti letům vězení zvláštním porotním soudem v Paříži za účast na teroristickém zločineckém spolčení.

Soud zjistil, že se zapojil do propagandy pro Islámský stát. Zejména překládal obsah a upravoval videa, která byla zveřejněna na kanálu Telegram, který spravoval.

Čečenská rodina přišla do Francie v roce 2008. Velmi zajímavý je ovšem důvod proč z Ruska odešli.

Čečenská rodina musela prchnout proto, že byli otevření salafisté, což je v zemi nelegální. Ale jak vidno, tak ve Francii to nikomu nevadilo.

K uvedenému jen dodávám, že v žádné evropské zemi není výslovně salafismus zakázán, i když konkrétně ve Francii je například zakázáno zahalování obličeje (burka, nikáb). Toto nařízení se však v mnoha ghettech dávno obchází.

Aktualizace 2: obrázky útoku (jen pro silné povahy)

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 23 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Francie: Čečenci útočili na střední škole – jednomu učiteli uřízli hlavu, druhého pobodali, několik dalších lidí zranili – 2 aktualizace

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout