Taliban má pod kontrolou pašeráky džihádistů na srbsko-maďarských hranicích

Taliban má pod kontrolou pašeráky džihádistů na srbsko-maďarských hranicích

Bývaly časy, kdy se držel Talibán jen v rámci své vlastní země – Afghánistánu. To už ovšem dávno není pravda, díky 20 let trvající okupaci se přemístily statisíce – ne-li miliony – Afghánců do Evropy, kde vytváří početné komunity.

V Evropě tak už není pouze ISIS , Al Kajda či Al Šabáb, ale také Talibán.

A je dokonce blíž, než tušíte…

Podle informátorů z  Magyar nemzet, kteří sledují situaci  na maďarské jižní hranici, se afghánské pašerácké gangy v severním Srbsku údajně dostaly pod neformální dohled vlády Talibanu.

Nyní se řeší vnitřní spory mezi gangy pašeráků. Tímto způsobem je také organizována kontrola nad přesunem finančních prostředků: část zisku je odváděna zkorumpovaným místním úřadům a dokonce se platí nákup zbraní.

To znamená, že téměř dva a půl roku po nástupu k moci v Afghánistánu již Taliban obléhá brány Evropy. Podle „MN“ je jejich přebírání kšeftů s pašováním v plném proudu. Afghánský Taliban rozpoznal finanční a další potenciál v oblasti obchodování s džihádisty, kteří míří do Evropy.

Talibanu může hrát do karet i skutečnost, že gangy, které se navzájem agresivně napadaly, lze poměrně snadno ovládnout. Nad většinou z nich už Talibánci převzali kontrolu.

Pašeráci také uvedli:

V Afghánistánu již neexistují žádné nezávislé směnárny, ale peníze pro pašování lidí lze vkládat pouze do určených směnáren. V důsledku toho se převody peněz dostaly pod centrální kontrolu Talibanu. To ale také znamená, že bez pomoci Tálibánu už nefunguje ani výroba dokladů (zřejmě falešných).

 

Mezitím pašeráci poškozují i maďarská policejní auta používaná k ochraně hranic:

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

One thought on “Taliban má pod kontrolou pašeráky džihádistů na srbsko-maďarských hranicích

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout