Europarlament dal dnes zelenou schengenské reformě, která výrazně omezí střežení hranic před invazí

Europarlament dal dnes zelenou schengenské reformě, která výrazně omezí střežení hranic před invazí

A na závěr se samozřejmě také dozvíte, jak kdo hlasoval. V době, kdy se tento návrh prošel europarlamentním výborem, jste si o něm mohli přečíst zde.

Evropský parlament dnes odhlasoval zmocnění k interinstitucionálním jednáním o reformě Schengenského hraničního kodexu.

Poslanci Evropského parlamentu 370 hlasy pro, 163 proti a 31 se zdrželo hlasování, schválili zahájení jednání s Radou o konečné podobě revidovaných hraničních pravidel pro schengenský prostor volného pohybu.

Opět připomínám oč se konkrétně jedná:

Nový návrh zachovává možnost sousedních členských zemí vracet nelegální migranty, ale v žádném případě nesmí vracet osoby žádající o azyl, mající status uprchlíka nebo jiné legální povolení k pobytu.

Nezletilé osoby bez doprovodu a rodiny s nezletilými osobami rovněž nebudou způsobilé pro takové přemístění.

V případech, kdy se většina ilegálů prohlašuje za nezletilce a mnozí další za „uprchlíky před válkou či pronásledováním,“ přičemž EU již počítá i se statutem „klimatického uprchlíka,“ tak bude možné navracet jen málokoho.

A pokud daný jedinec prohlásí, že chce požádat o azyl, tak ho také nebude možné navrátit.

Pokud jde o další citlivou otázku rozšíření kontrol na vnitřních hranicích v případě závažné hrozby pro veřejný pořádek nebo vnitřní bezpečnost, jako je terorismus, bylo dohodnuto, že členské státy budou mít v těchto případech právo znovu zavést kontroly celkem po dobu 18 měsíců.

Po uplynutí těchto 18 měsíců budou moci na základě rozhodnutí Rady tato opatření maximálně třikrát prodloužit o další tři měsíce.

Členské státy budou muset před rozšířením těchto opatření nejprve zkontrolovat, zda neexistují žádná jiná alternativní opatření a druhy kontrol a posoudit potřebu těchto opatření.

Po 9 měsících bude muset Komise na své úrovni vypracovat stanovisko k relevantnosti těchto vnitřních kontrol.

Tedy již nebude možné si střežit hranice v rámci schengenského prostoru, pokud to nepovolí Rada EU (jak asi rozhodne si můžete domyslet).

Podobně jako migrační pakt by i nové nařízení platilo od února 2024.

V podstatě by to znamenalo, že Evropa bude mnohem větší průchoďák než dosud.

A jak kdo hlasoval?

Hlasování českých europoslanců:

Pro hlasovali: Polčák (TOP09/STAN), Pospíšil (TOP09/STAN), Hlaváček (ANO), Knotek (ANO), Maxová (ČSSD, zvolena za ANO), Gregorová (Piráti), Peksa (Piráti)

Proti hlasovali: Tošenovský (ODS), Vondra (ODS), Vrecionová (ODS), Zahradil (ODS), Blaško (SPD), David (SPD), Šojdrová (KDU, Zdechovský (KDU), Konečná (KSČM)

Zdrželi se: Niedermayer (TOP09/STAN), Charanzová (ANO), Kovařík (ANO)

Hlasování slovenských europoslanců:

Pro hlasovali: Bilčík, Ďuriš Nicholsonová, Wiezik, Hajšel,

Proti hlasovali: Jurzyca, Uhrík, Lexmann, Štefanec

Nezdržel se nikdo, hodně slovenských europoslanců (zřejmě kvůli nedávným volbám) se hlasování neúčastnilo.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 20 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Europarlament dal dnes zelenou schengenské reformě, která výrazně omezí střežení hranic před invazí

  1. Europarlament je obdobou nacistického Reichstagu. Tiež iba formálne odsúhlasí to, čo vymysleli a predložili fašisti z vlády IV. ríše, teda Európskej komisie. Ani za Hitlera – od prijatia zmocňovacieho zákona až do konca vojny – nemecký parlament o ničom slobodne nerozhodoval a ríšska vláda mala absolútnu moc.

  2. Bylo by pro nás všechny velmi prospěšné, kdyby poslanci EU, kteří hlasovali pro menší kontroly na evropských hranicích konkrétně TOP 09 a Piráti veřejně vystoupili v médiích a sdělili nám z jakých konkrétních důvodů podporují masovou migraci do Evropy. Nakonec jsou námi placeni, tak by se to velmi slušelo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout