Čína reaguje na obvinění USA z šíření dezinformací a rozkrývá americkou propagandu

Čína reaguje na obvinění USA z šíření dezinformací a rozkrývá americkou propagandu

Propaganda je samozřejmě běžně vedena na všech stranách. Pokud ovšem kohokoli z údajného šíření dezinformací obviní ten, jehož politika je na šíření dezinformací již roky založena (viz bezpočet „falešných vlajek,“ odhalené covidové lži a mnohé další), pak je to už skutečně absolutní vrchol pokrytectví.

Dokonce i někteří Američané, včetně senátora Randa Paula, připustili, že americká vláda (či spíše US Deep state, který ji ovládá) je největším šiřitelem dezinformací ve světových dějinách.

Tisková mluvčí čínského ministerstva zahraničí reagovala na americké obvinění, že Čína globálně šíří dezinformace, historicky dobře podloženou a diplomaticky pozoruhodnou odpovědí:

„Ve skutečnosti to byly Spojené státy, kdo inicioval zbrojení globálního informačního prostoru. Příslušné centrum amerického ministerstva zahraničí odpovědné za tuto zprávu se zabývá propagandou a infiltrací pod rouškou „globální angažovanosti.“ Je to živná půda pro dezinformace a velitelské centrum pro „válku vnímání.“

Od operace Mockingbird, která ovlivňovala média pro propagandistické účely během studené války, přes lahvičku s bílým práškem a zinscenované video „Bílých přileb“ uváděné jako údajný důkaz pro vedení útočných válek v Iráku a Sýrii na začátku století až po šíření falešných informací o politice Číny v Sin-ťiangu – fakta znovu a znovu prokázala, že USA jsou skrz naskrz „říší lží.“

Někteří v USA mohou věřit, že pokud budou šířit dostatek dezinformací, informační válku vyhrají. Ale lidé na celém světě se nedají oklamat. Bez ohledu na to, jak se USA snaží připevnit nálepku „dezinformace“ na jiné země, stále více lidí ve světě již vidělo ošklivý pokus USA udržet si svou nadvládu tím, že vetkávají lži do „císařových nových šatů“ a špiní ostatní.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 25 Průměrně: 4.8]

One thought on “Čína reaguje na obvinění USA z šíření dezinformací a rozkrývá americkou propagandu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout