USA: Nové školící video přirovnává bělochy ke komárům, kteří jsou obtížní a sají krev (video)

USA: Nové školící video přirovnává bělochy ke komárům, kteří jsou obtížní a sají krev (video)

Protibělošský rasismus je dnes v kurzu – s to zejména v USA a bývalých koloniálních mocnostech západní Evropy. V USA už mají na všech frontách přednost černoši (či jiní barevní)  ať už jde o přijímání do škol, zaměstnání, různých organizací, vedoucích pozic apod.

Už odmala jsou děti učeny, že rasismus je čistě bělošská záležitost, zatímco protibělošský rasismus neexistuje. I proto může projít i podobné video, které má údajně sloužit ke školení zaměstnanců školy. Ta má dokonce v názvu i odkaz na Prahu.

Videa promítaná zaměstnancům školy New Prague zobrazují bělochy jako komáry a ze své podstaty zaujaté proti černochům.

„Jen si představte, že místo hloupého komentáře je mikroagrese kousnutím komára,“ říká jedno z videí, které učí o mikroagresích. Dále vysvětluje, že někteří lidé jsou kousnuti „komáry“ mnohem více než jiní.

Video říká, že říkat lidem, že se o nich dobře mluví, chválit jejich vlasy nebo se ptát, kdy bude mít člověk dítě, jsou všechno mikroagrese. „Jiné mikroagrese vás mohou dokonce zabít,“ vysvětluje video a ukazuje muže, který někoho zastřelil, protože to vypadalo, že má problémy.

Vypravěč vysvětluje, že časté kousání komáry je nepříjemné a „nutí vás jít na tyto komáry, což vypadá jako obrovská přehnaná reakce na lidi, kteří jsou pokousáni jen jednou za čas.“ Pak ukazuje ženu, která používá plamenomet k zabíjení komárů (tedy bělochů).

Druhé video, nazvané „Naše skryté předsudky,“ sleduje černé dítě v kanceláři sociálního pracovníka. „Můžeme si promluvit o tom, jak jsi se sem dostal?“ ptá se žena.

Video pak cestuje zpět v čase, kde bílý majitel obchodu zavolal policii na chlapce a dva z jeho černých přátel za to, že se poflakovali kolem. Další příběhy o chlapci zahrnují bílého lékaře, který naznačuje, že chlapcova matka mu zlomila ruku a bílá matka a její dítě opustily hřiště, když chlapec a jeho rodiče dorazili.

„New Prague Area Schools se věnuje vytváření kultury, kde mají všichni studenti stejnou a inkluzivní příležitost prosperovat akademicky, sociálně a emocionálně,“ řekl superintendant Vollmuth Alpha News.

„Jako školský systém budeme ctít jedinečnost každého jednotlivce a přijmeme různé zázemí, hodnoty a názory, které vybudují posílenou školní komunitu a zároveň uznají naše rozdíly jako silné stránky.“

Vollmuth vysvětlil, že videa byla součástí profesního rozvoje zaměstnanců, aby „proaktivně řešila potřeby naší stále rozmanitější komunity.“

„Mikroagrese a předpojatost byly tématy zakotvenými v tomto profesním rozvoji,“ řekl.

Mimochodem, umíte si představit, co by se stalo, kdyby byli jako komáři znázornění černoši? Autor takového videa by již dávno hnil ve vězení…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 32 Průměrně: 4.8]

6 thoughts on “USA: Nové školící video přirovnává bělochy ke komárům, kteří jsou obtížní a sají krev (video)

  1. když už je zminka o komarech co by se asi stalo kdyby se svět dozvěděl co Bill Gates děla s komary v Laboratořich a pak je vypoušti po USA 🤔?

  2. Kdyz jsem byl mlady, veril jsem, ze rasismus je spatny. Po nejakem case, kdy jsem se pracovne zacal stykat s cernochy, tito ze me udelali kovaneho rasistu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout