Bude nová polská vláda ve všech ohledech kopií té naší?

Bude nová polská vláda ve všech ohledech kopií té naší?

V současné době se již dozvídáme předběžné výsledky polských voleb, ale kvůli vysoké účasti  se má údajně sčítání protáhnout až do úterý.

Nicméně už nyní můžeme vidět náznaky toho, že se Poláci rozhodli jít silně probruselskou cestou. Ne, že by nebyla dosavadní polská vláda  probruselská, ale alespoň v některých ohledech (zejména LGBTQI agenda) se politice Bruselu poněkud vymykala.

V jiných oblastech už to tak jednoznačné nebylo. Například vládou prezentovaná migrační politika nebyla v reálu až taková, jak se zdálo. Právě tato i další podobná zjištění mohla způsobit odliv voličů k silně probruselským stranám.

Polsko již podle všeho nefandí ani protipotratové politice a nedávný skandál s prodejem víz na polských ambasádách  byl zřejmě dalším důvodem odlivu voličů od PiS.

Dalo by se předpokládat, že tito voliči možná přejdou ke Konfederaci, která chce dokonce odejít z EU, ale spíš to vypadá, že se soustředili u různých tvrdě eurohujerských stran.

Podobnému smýšlení Poláků ostatně nasvědčovala i nedávná masová demonstrace ve Varšavě, na které vlály v nemalém počtu i modré hadry.

Podle současných prognóz má mít PiS asi 200 křesel, zatímco pro levicovou koalici se prozatím rýsuje 248 křesel.

Strana Konfederace, která by jako jediná mohla připadat do úvahy jako koaliční partner (i když se v mnohém s PiS názorově rozchází), by údajně měla mít jen asi 12 křesel, což by rozhodně nestačilo na 230 křesel, které jsou nutné k sestavení vlády.

V Polsku tak bude pravděpodobně vládnout levicová koalice, která v podstatě povede velmi podobnou politiku jako česká vláda. Patřit by do ní měla Tuskova Občanská koalice, která skončila druhá s 31,6 procenty, dále  Třetí strana (13 procent) a Levice (8,6 procenta). Dohromady  by měla mít celkem 248 křesel.

Kaczyński tedy sice zřejmě volby vyhraje, přesto však skončí v opozici.

I když je možná zatím brzy dělat závěry stran polských voleb, přesto se zdá, že staronovým premiérem bude Tusk.

Pokud by se Tusk vrátil k moci, Varšava by pravděpodobně zaujala více probruselský přístup, zejména v otázkách, jako je migrace, práva LGBT a potraty.

Co to bude znamenat dál? Takzvaná V4 se zřejmě již definitivně rozpadne, když dvě větší země uskupení budou patřit k těm, které mají zájem na její destrukci.

Je otázka, jak dalece by vše nadále fungovalo s dalšími prohlubujícími se rozpory uvnitř tohoto uskupení.

Ovšem parlamentní volby také ukazují, jak bude zřejmě Polsko volit i do EU. A Polsko má hodně europoslanců, protože patří k největším zemím EU.

Zdá se tedy, že podobný silně probruselský odpad vyšle i do EU, což je nakonec ohrožením pro všechny – už vzhledem k tomu, že tato většina bude podporovat nejen LGBTQ a migraci, ale také zelenou agendu.

Co nakonec naznačují volby u nás či v Polsku? Zdá se, že silně probruselské síly získávají v zemích střední a východní Evropy zelenou. Silně probruselskou vládu nemáme v této oblasti jen my, ale například i Slovinsko nebo Bulharsko.

Obě uvedené země vedou až extrémně probruselské síly, i když v případě Bulharska šlo o to, že tyto strany vyšachovaly vítěze voleb, stranu, která je proti EU, zatímco Slovinci dali nejvíce hlasů silně probruselské straně rovnou.

Polsko tak bude zřejmě následovat bulharskou cestu, i když v případě PiS nelze hovořit o protibruselské straně, nicméně je přinejmenším konzervativní.

Je zajímavé, že zatímco v bývalém socbloku mnohde posilují probruselské síly, ve většině západní Evropy naopak silně oslabují ve prospěch stran, které se vymezují proti politice EU.

To je patrné i na preferencích ve dvou největších zemích EU – Francii a Německu. Zatímco ve Francii by nyní zcela s přehledem vyhrála volby Marine le Pen, tak v případě Německa je zase znatelný postup AfD, jejíž celostátní preference se již blíží ke 23%.

Výsledky voleb u nás, v Německu, Slovinsku či Bulharsku – a nyní zřejmě i v Polsku – na rozdíl od západoevropských zemí přílišný odklon od bruselské politiky neukazují, spíš naopak.

Zdá se, že západoevropské země se již poučily zejména z roky trvající „výměny obyvatel“ a vytváření multikulturní společnosti, takže se začínají obracet k silám, u nichž doufají, že tento proces zastaví (často marně – viz Itálie).

V této části Evropy si zřejmě občané teprve potřebují podobným procesem projít, aby jim došlo, že volba některých politiků znamená přímou cestu k budoucímu chalífátu či zelenému zmaru.

Vždyť i ty západoevropské země nejsou nafukovací, takže dřív či později budou invazní toky přesměrovány jinam. Kam to bude je celkem jasné: tam, kde k tomu bude vláda svolná…

 

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 19 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Bude nová polská vláda ve všech ohledech kopií té naší?

  1. Jestli zvítězí v Polsku probruselská politika, tak jsou to idioti. Pokud se sčítání protáhne do úterý, je to podezřelé. Mají tam snad kuličková počitadla? Nevypadá to dobře.

  2. Kedy sa Kaczynski – verím,že tento diktátor príde aj so svojou stranou o neobmedzenú moc a že Poľsko prestane byť hrozbou, pokiaľ ide o revíziu hraníc a vyhrážky susedom – prizná k homosexualite? Ale k veci: V podstate je jedno, kto poľské voľby vyhrá, ich fanaticky proamerická a len o niečo menej probruselská politika bude pokračovať. Pod Tuskom sa však dajú predpokladať aj nejaké tie menšie ústupky LGBTI, obmedzenie vplyvu katolíckej cirkvi a pod. A na prívale migrantov, ktorý trvá už dlhé roky /spomínate si na nigérijského futbalistu Olisadebeho, ktorý „reprezentoval“ už od roku 2000 Poľsko bez znalosti reálií a jazyka?/ sa tiež nič nezmení.

  3. Pred padem vladniho letadla 10. 04.2010 v sobotu dopoledne nad Smolenskou oblasti v Rusku, byla tato vlada silne proti NWO!!! Co je velice zvlastni na teto tragedii nebo chcete li sestrelenim tohoto letadla? V patek, 09:04: 2010 timto letadlem letel do Smolenska DonaldTusk. Letadlo se vratilo zpet do Warzsawy na letiste. Letadlo pilotoval Arkadiusz Protasiuk Druhy den v sobotu s tim stejnym letadlem a stejnym pilotem letela cela vlada Polska do Smolenska, presto ze je nikdo nepozval. Leteli si tak bez pozvani na vlastni pest. Polskou vladu si nikdo ve Smolensku nepral. Nebyli pozvani a presto leteli. V tomto letadle dal pravdepodobne bratr Jaroslaw zavrazdit sveho bratra, dvojce Lecha Kaczynskego. Nesouhlasil s NWO. To byla v te dobe idealni prilezitost se zbavit neposlusne vlady. Pote nastoupil Jaroslaw Kaczynski, a myslim si, ze nejakym zpusobem zustane v Polske vlade. Jde vstric NWO. A to se pocita. A co je opravdu zvlastni, v Polsku nepotkate cikana. A kdyz uz, tak musi pracovat. Oni totiz Polaci vsechny cikany vyhostili a nas Venca flaska je v te dobe prijal do ceskoslovenska. Jinak by to byla rasova diskriminace u nas. Polsko se jich elegantne zbavilo a my jsme je prijali. Stejne tak skoro nepotkate v Polsku vietnamce. A neverim, ze by si polaci nechali libit priliv uprchliku, kdyz s kazdou skodnou dokazali zatocit. A vetsina polaku jsou taci, ze jeden za vsechny a vsichni za jednoho. Viz vyjimecny stav v prosinci 1980. Lodenice a doly. Z dolu hornici nevyfarali tri tydny. Pokud by se nekdo pokusil vyfarat, odstrelili by ho na miste. Zustali pod zemi tri tydny. Atim si vlastne zachranili zivoty. Sice jim pry pomohl Zbygnew Brzezinski, jak to rikali, ale moc tomu neverim. V te dobe byl u moci Wojciech Jaruzelski, pekna svine.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout