Američanka, která bojovala za práva Palestinců, byla i s manželem zavražděna Hamásem

Američanka, která bojovala za práva Palestinců, byla i s manželem zavražděna Hamásem

Muslimové považují nemuslimy za podřadné. Korán jim nedovoluje se s nemuslimy přátelit a dary od káfirů považují za povinnou daň podřadného káfira nadřazenému muslimovi.

Z Evropy známe nejeden případ sluníčkářů, kteří s nadšením podporovali své vrahy. Tato Američanka, která se provdala do Izraele, je podobný případ.

Tragickým řízením osudu byla při útoku Hamásu zabita žena z Minnesoty a její manžel, kteří se hlasitě zasazovali o práva Palestinců a protestovali proti izraelským vojenským akcím.

Cindy Flashová, 67letá žena původem ze St. Paul v Minnesotě, emigrovala do Izraele před desítkami let. Provdala se za Igala Flashe, šestašedesátiletého Izraelce a syna přeživších holokaustu, a usadili se v Kfar Aza, komunitě ležící jen několik kilometrů od hranic s Gazou.

Dům páru v Kfar Aza stál hned vedle bezpečnostního plotu, který prolomili militanti Hamásu, když útočili na Izrael ze země, z moře i ze vzduchu.

To, co činí Cindyin příběh obzvláště alarmujícím, je ironie, že ona, obhájkyně práv Palestinců, se stala obětí právě té skupiny, které se snažila pomoci.

Cindy byla známá svou obhajobou práv Palestinců. Podle CNN často protestovala proti izraelským vojenským operacím v Gaze a hájila důstojnost a lidská práva Palestinců.

„Kdykoli došlo k vojenské operaci, vždy protestovala,“ říká jejich dcera Keren Flashová (34).

„Byla tam a celou dobu protestovala, aby to nezničili – aby lidé viděli, co se děje, protože takhle s lidskými bytostmi nezacházíte bez ohledu na to, jakého jsou náboženského vyznání a jaký je jejich etnický původ.“

„Byli to jedni z nejlepších lidí, které jsem kdy poznala,“ dodala o svých rodičích. „Byli to dobří lidé. Záleželo jim na druhých lidech. Bojovali za práva jiných lidí a za jejich hlasy.“

V osudnou sobotu však byl pár zabit v bezpečné místnosti ve svém domě během rozsáhlého útoku Hamásu. Keren Flash obdržela textovou zprávu od své matky, ve které stálo: „Podařilo se jim vloupat do bezpečné místnosti.“ To bylo naposledy, co o nich slyšela.

Po dnech mučivého mlčení a nejistoty ohledně jejich osudu řekla Keren Flashová CNN, že jediný střípek útěchy, který dokázala pochopit ze zdrcující zprávy, bylo, že „zemřeli okamžitě, takže to alespoň bylo rychlé a relativně bezbolestné“.

Ve skutečnosti rozvětvená rodina Flashů očekávala úplně jinou sobotu, než jaká přišla.

Naplánovali si rodinný piknik. A později odpoledne se chystali vyrábět a pouštět draky na místním fotbalovém hřišti v rámci každoroční komunitní akce. Možná, říkali si, si dají trochu zmrzliny a odpočinou si po hektickém týdnu rodinného života a práce.

Místo toho se Keren, instruktorka pilates, a její manžel Avidor Schwartzman, 37 let, mediální konzultant, náhle probudili kolem 6:30 ráno do houkajícího poplašného systému a uslyšeli něco, co vypadalo jako zvuk vybuchujících bomb.

Vyskočili z postele a běželi chodbou pro své roční dítě Saar, její láhev, plenky, vodu a trochu jídla. Pak se zamkli v místnosti z betonu a železobetonu.

Přibližně ve stejnou dobu se Cindy a Igal (66) zamkli ve svém vlastním trezoru. Zvuky bomb se postupně změnily ve zvuky střelby z automatických zbraní, když militanti Hamásu obklíčili Kfar Azu a začali chodit od domu k domu, aby pronásledovali lidi.

„Začali jsme ztrácet kontakt s tolika lidmi v různých skupinách na WhatsAppu,“ řekla Keren, která byla spolu s Avidorem a Saarou nakonec zachráněna izraelskými bezpečnostními službami. „Slyšeli jsme, že jsou zranění, a pak prostě úplně odpadli.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 20 Průměrně: 5]

7 thoughts on “Američanka, která bojovala za práva Palestinců, byla i s manželem zavražděna Hamásem

  1. Američanka, bojující za práva Palestinců se přestěhovala do domu na hranicích s Gazou? No jo, to ale musela vědět, jakým způsobem byla ta „nová půda“ získána, tedy násilným. Jen jestli to nebyla jedna z těch nán, co pořádají „charitativní večírky pro dobro utlačovaných“, kdy polovina výnosu pokryje náklady za večírek a tři čtvrtiny té druhé poloviny jde do kapes „dobrodinců“ za námahu a ten zbytek uvázne někde na půli cesty k utlačovaným. O co?

  2. Tady už se také nikdo ničemu nediví. Já jsem podal v ČR trestní oznámení na korupci se škodou 14 miliard korun a místo toho, aby byli vyšetřováni ti korupčníci z této kauzy, tak vyšetřovatel s dozorujícím státním zástupcem podali trestní oznámení na mě a nikdo se tomu v této republice nediví. Takovéto hluboké lidské morální bahno vládne v této republice. FUJ. https://aliancenarodnichsil.cz/za-nahlaseni-korupce-sup-za-katr/

  3. Za práva Palestinců musíme bojovat. Západní Evropa, hlavně Francie, jsou muslimské země. Muslimové jsou už často i v politice. Proto musíme svým bratrům v zahraničí pomoci. Jinak nás naši bratři u nás podříznou.

    1. No, oni nás podříznou tak jako tak, ale pokud za ně budeme bojovat, tak to udělají s láskou. Musíme si uvědomit, že jsou to vlastně normální milí lidé. Ale pozor, to je poplašná zpráva, a nesmí se to říkat moc nahlas. A než na to upozorní někdo jiný, tak to udělám sám: Toto je dezinformace. Podobným tvrzením nevěřte. Jinak … …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout