Zpráva OSN vyzývá k masivnímu snížení emisí ve stavebnictví, přednostně se má stavět z kamene, bambusu a dřeva

Zpráva OSN vyzývá k masivnímu snížení emisí ve stavebnictví, přednostně se má stavět z kamene, bambusu a dřeva

Samozřejmě jde opět o nařízení, která souvisí s klimatickou agendou, založenou na lživých tvrzeních o působení člověkem produkovaného CO2 na klima.

Nápad, se kterým přišla OSN, bude samozřejmě zahrnut i do Zeleného údělu EU, který už beztak počítá s mnoha omezeními ve stavebnictví. Například přednostně se mají stavět výškové budovy s mnoha byty na úkor rodinných domů.

Ovšem příliš si neumím představit, jak by se takové výškové budovy stavěly bez betonu a oceli, což jsou materiály, které by měly být podle OSN v budoucnu ve stavebnictví nahrazeny dřevem, bambusem, kamenem, slámou či hlínou.

Uvedené jen ukazuje, jak si dokonce i propagátoři klimatické agendy v mnohém protiřečí…

Tisková zpráva Programu OSN pro životní prostředí o nové studii s Yale Center for Ecosystems & Agriculture uvádí:

„Rychlá urbanizace na celém světě znamená, že každých pět dní svět přidá budovy o velikosti Paříže, přičemž sektor zastavěného prostředí je již zodpovědný za 37 procent globálních emisí.“

Zpráva, kterou tento týden zveřejnily Programy OSN pro životní prostředí (UNEP) a Yale Center for Ecosystems + Architecture (Yale CEA) v rámci Globální aliance pro budovy a stavebnictví (GlobalABC), nabízí řešení pro dekarbonizaci budov a stavebnictví a snížení odpadu, který produkuje.

„Až donedávna byla většina budov postavena z místní zeminy, kamene, dřeva a bambusu. Moderní materiály, jako je beton a ocel, však často poskytují pouze iluzi trvanlivosti, obvykle končí na skládkách a přispívají k rostoucí klimatické krizi,“ uvedla Sheila Aggarwal-Khan, ředitelka divize průmyslu a ekonomiky UNEP.

„Čistá nula ve stavebnictví je dosažitelná do roku 2050, pokud vlády zavedou správnou politiku, pobídky a regulaci, aby přinesly posun v činnosti průmyslu,“ dodala Aggarwal-Khan z UNEP.

Vládní regulace  je také vyžadována ve všech fázích životního cyklu budovy – od těžby až po ukončení užívání – aby byla zajištěna transparentnost označování, měly by být zavedeny účinné mezinárodní stavební předpisy a certifikační systémy.

„Dekarbonizace budov a stavebnictví je nezbytná pro dosažení cíle omezit globální oteplování na 1,5 ° C,“ uvádí zpráva OSN.

Tolik jen ve zkratce k novému návrhu OSN, který si již zřejmě stále více Američanů bere za příklad.

Jak je vidět z mnoha záběrů z velkých měst v USA, spousta lidí se začíná skutečně ubytovávat „udržitelně.“ Klimaticky šetrné stany se staly běžným koloritem těchto měst.

Mimochodem, půjde OSN příkladem a opustí (či dokonce zbourá) své sídlo v New Yorku, které je v budově z betonu a oceli – a přestěhuje se do chýše z vepřovice pokryté došky??

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 4.9]

6 thoughts on “Zpráva OSN vyzývá k masivnímu snížení emisí ve stavebnictví, přednostně se má stavět z kamene, bambusu a dřeva

  1. až si ti samozvaní ředitelé zeměkoule zaletí svým bambusovým letadlem na svůj bambusový ostrov s bambusovýma štětkama a bambusovým koksem,tak snad VE SVĚTĚ ZAVLÁDNE MÍR,PIČO!!SERETE MĚ DEN ZA DNEM VÍC A VÍC!!

  2. EU to zavede to je jisté už tet musíme z EU ven jinak to nepujde vždyt nás tahají někam do pravěku a i v té době se jedlo aspon maso to je brutus co všechno si dovoli a lidem to je v píči na lehátku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout