Výzkumník byl vyhozen z univerzity poté, co veřejně potvrdil, že se Velký bariérový útes rozrůstá

Výzkumník byl vyhozen z univerzity poté, co veřejně potvrdil, že se Velký bariérový útes rozrůstá

Takzvaná „věda“ je dnes v některých oborech zcela zprofanovaná. K vědě totiž tradičně patří diskuze, ve které nesmí být oponentní názory umlčovány. Jenže přesně to se zejména v posledních letech děje.

Cílem samozřejmě je prosadit  mainstreamový narativ – a to ať už v případě covidové (případně „vakcinační“) nebo klimatické propagandy.

Záměrně vytvořená propaganda a umlčování všech oponentů – včetně těch z řad odborné veřejnosti – má za cíl vytvořit dojem, že v dané otázce panuje mezi odbornou veřejností absolutní konsensus.

V rámci klimatické agendy se velmi často zmiňuje i Velký bariérový útes, o kterém se tvrdí, že postupně mizí, za což údajně mohou klimatické změny.

Ovšem již v loňském roce se objevily informace o tom, že je to přesně naopak – Velký bariérový útes se rozrůstá. Klimatickým alarmistům se tato zpráva příliš nelíbila.

A pro ně je to o to horší, že o rok později – tedy před pár týdny – bylo potvrzeno, že nárůst nadále pokračuje.

Velký bariérový útes u severovýchodního pobřeží Austrálie je největší korálovou kolonií na planetě a je považován za přírodní zázrak. Ještě před údajným „člověkem způsobeným globálním oteplováním“ byl vědeckými podvodníky a panickými novináři neustále popisován jako umírající „ekooběť“.

Klimatologové a jejich dvorní novináři vždy tvrdili, že „člověkem způsobená klimatická katastrofa“ je vědeckým faktem a je dokázána předpověďmi, které se staly. 

Nic nemůže být dále od pravdy: lhůty smrti („body zvratu“) vyhlášené s velkou slávou v médiích plynou bez problémů a ekosystémy, které jsou údajně na pokraji konce, prostě nechtějí zemřít.

Již v roce 1980 se předpovídalo, že například souostroví Maledivy se potopí za 20 let (nebo podobně) kvůli stoupající hladině moře. Nic se nestalo – vláda dokonce buduje nová letiště pro četné turisty.

Podobná situace je s Velkým bariérovým útesem 100 km od severovýchodního pobřeží Austrálie. Obrovská korálová kolonie je velká asi jako Německo a díky své kráse se hodí jako ikona údajných ochránců přírody, kteří však chtějí jen panikařit.

Proto již dlouhé roky tvrdí, že korály vymírají –  a může za to údajně klimatická změna způsobená člověkem, tedy CO2, který produkuje.

Korály jsou však ve skutečnosti ohroženy pouze tichomořskými cyklóny. Pokud se takový tajfun přežene přes útes, velké části kolonie někdy zemřou nebo zbělí.

Ovšem jen dočasně: několik měsíců po bouřích přežívající korály dorůstají. To není nic nového: vrtání v útesu ukázalo, že skalní útvar, který dnes leží několik metrů pod vodou, byl součástí australského pobřeží v posledních tisíciletích a byl domovem keřů místo korálů.

Oceánský výzkumník Peter Ridd je specialistou na bariérový útes a studuje ho na místě, kam doplouvá lodí po celá desetiletí. Protože se obrátil proti nevědeckým katastrofickým předpovědím svých kolegů, kteří jen sedí v kanceláři a vytvářejí nějaké nerealistické počítačové modely, byl propuštěn ze své univerzity.

Ale muž se nevzdává a pokračuje v ostré kritice nyní nevědeckých univerzit a akademií. Ridd dokonce nazval nejvyšší výzkumnou autoritu v zemi, Australskou akademii věd (AAS), „antivědeckou.“

AAS právě popsala útes jako možná nenávratně poškozený. Zajímavé je, že UNESCO tvrdilo pravý opak.

Ještě pikantnější je, že dokumenty o růstu korálů dokonce ukazují rekordní populaci! Plus 100 procent ve srovnání s rokem 2012 – to nezní jako hrozba.

Jsou akademičtí profesoři břídilové nebo to dělají schválně? Pravdou bude to druhé, protože jejich zpráva AAS neobsahuje vůbec žádné údaje.

Takže jde jako obvykle o politickou objednávku: profesoři vědí, že vydělají jen pokud budou šířit paniku. Každý, kdo popírá pohádku politiků o klimatické apokalypse, nejenže nedostane žádné další peníze, ale také riskuje svou kariéru jako Ridd.

Aby se pohádka o smrti útesu změnila na tučné granty, vysoce placení „odborníci“ pracují na záchranných opatřeních pro korály. Někteří z těchto velkých mozků chtějí vytvořit obrovský mrak, který bude útes chránit  před sluncem a teplem.

Závěr: Australští „výzkumníci“ také ukazují, že jsou ochotni obětovat svou vědu pro kariéru a peníze.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 21 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout