Důkladné prozkoumání údajů z klinických studií společností Pfizer a BioNTech pro injekce mRNA odhalilo mnoho nesrovnalostí. Úmrtí způsobená vakcínou byla zjevně také skryta, čímž vznikla iluze větší bezpečnosti vakcíny.
Tým výzkumníků vyjádřil pochybnosti o přesnosti počátečních zkušebních údajů společností Pfizer a BioNTech pro jejich vakcínu proti Covid-19. Stalo se tak poté, co podrobná analýza odhalila nesrovnalosti mezi údaji uvedenými v průběžné zprávě společností a publikacemi napsanými správci zkušebních stránek.
Analýza zveřejněná 4. září zjistila, že účastníci, kteří dostali vakcínu Pfizer, zaznamenali 3,7násobný nárůst kardiovaskulárních úmrtí ve srovnání s účastníky, kteří dostali placebo.
Když vakcína obdržela nouzové schválení, společnost Pfizer to nezveřejnila. Výzkumníci také objevili případy, kdy společnosti Pfizer a BioNTech připisovaly potenciální úmrtí související s vakcínou jiným příčinám, což podkopalo údaje o bezpečnosti vakcíny.
Skupina výzkumníků zkoumala data z druhé/třetí fáze klinické studie společnosti Pfizer, která zahrnovala 44 060 účastníků rozdělených do dvou skupin. Jedna skupina dostala experimentální mRNA vakcínu Pfizer, zatímco druhá dostala placebo.
Vědci analyzovali příčiny úmrtí 38 účastníků studie, kteří zemřeli během studijního období od 27. července 2020 do 13. března 2021. Zjistili, že více než třetina úmrtí (14 z 38) byla způsobena kardiovaskulárními příhodami.
To byl důvod rozdílu v počtu úmrtí mezi skupinami s vakcínou a placebem. Vědci také zjistili, že v některých případech dokumentace nepodporovala diagnózu příčiny smrti nebo neumožňovala pitvu, aby vyloučila možnost kardiovaskulární příhody.
„Obecně naše revize úmrtních listů zjistila, že postrádaly podrobnosti a bylo extrémně obtížné je interpretovat a vytvořit dobrou časovou osu událostí,“ napsali vědci.
„Často chyběla klinická historie testovaného subjektu. Nedošlo ani k žádným výsledkům rozsáhlých lékařských testů provedených při předběžném vyšetření a dalších pravidelně plánovaných návštěvách.“
Chybějící výsledky testů zahrnovaly různé lékařské testy, jako je krevní obraz, metabolické testy, těhotenské testy, testy na Covid-19 a seznam léků. Tyto testy by poskytly lepší pochopení celkového zdraví subjektů. Výzkumníci zmínili, že jsou k dispozici podrobnější klinická data, ale nebyla sdílena.
Kvůli omezeným informacím společnosti Pfizer bylo pro vědce obtížné vyvodit závěry o příčině smrti na základě informací v úmrtních listech. Kromě toho docházelo k častým diskusím mezi lékaři Pfizer/BioNTech a zdravotnickým personálem o úmrtních listech, z nichž některé byly velmi zdlouhavé.
Analýza zjistila, že společnost Pfizer neposkytla informace o 38 úmrtích ve svém podání u FDA během setkání v prosinci 2020. Toto setkání se konalo za účelem rozhodnutí, zda by vakcína Pfizer/BioNTech měla být povolena pro nouzové použití.
Když společnost Pfizer/BioNTech 20. listopadu 2020 poprvé požádala o povolení nouzového použití, poskytla výsledky klinického hodnocení pouze do 14. listopadu 2020, i když studie pokračovala až do 13. března 2021. Toto dřívější datum uzávěrky zabránilo zveřejnění údajů o úmrtnosti během klinické studie.
Dne 11. prosince 2020 udělil FDA po dvaceti týdnech klinických zkoušek povolení k nouzovému použití experimentální vakcíny Pfizer proti Covid-19. FDA také umožnila společnosti Pfizer zveřejnit, kteří účastníci dostali vakcínu a kteří dostali placebo. Ti, kteří dostali placebo, dostali příležitost dostat vakcínu.
Rozhodli se tak téměř všichni. Studie pokračovala po dobu 24 měsíců a během této doby byla všechna úmrtí hlášena společnosti Pfizer/BioNTech.
Společnost Pfizer však bez vysvětlení označila období mezi 11. prosincem 2020 a 24. lednem 2021 jako „otevřené období sledování“ a jako referenční období pro období od 25. ledna 2021.
To společnosti Pfizer možná usnadnilo skrývat všechna úmrtí, která mohla být spojena s vakcínou.
Během 33týdenní studie nebyl zjištěn žádný významný rozdíl v počtu úmrtí mezi očkovanou skupinou a skupinou s placebem v prvních 20 týdnech.
Po 20. týdnu, kdy byla očkována skupina s placebem, se úmrtí u zbývajících neočkovaných účastníků zpomalilo a poté se stabilizovalo, zatímco úmrtí ve skupině očkovaných pokračovalo ve stejném počtu.
Analýza zjistila, že Pfizer/BioNTech tyto nesrovnalosti nevysvětlila ani neoznámila FDA. Podle dokumentů získaných prostřednictvím FOIA dostalo později 462 subjektů ve skupině s placebem vakcínu Moderna a úmrtí těchto očkovaných byla připsána neočkované kontrolní skupině.
Analýza také odhalila případy, kdy společnost Pfizer/BioNTech bagatelizovala potenciální úmrtí související s vakcínou nebo použila složitý jazyk k zatemnění údajů ze studií.
Příkladem je 65letý muž s plicní fibrózou a hypertenzí v anamnéze. Zúčastnil se klinické studie a dostal dvě dávky placeba 30. září 2020 a 21. října 2020. Po dokončení studie dostal 23. prosince 2020 svou první dávku experimentální vakcíny Moderna Covid-19.
O pět dní později však nahlásil příznaky Covid-19 a byl hospitalizován. Přes snahu o jeho léčbu upadl do hypoxie a vyžadoval intubaci. Bohužel zemřel 11. ledna 2021.
Subjekt byl v šestiměsíční předběžné zprávě společnosti Pfizer uveden jako přerušený subjekt a jeho smrt byla klasifikována jako smrt po placebu s Covid-19 jako sekundární příčinou smrti.
A to přesto, že byl očkován ještě před onemocněním Modernou. Vědci poznamenali, že měl být zcela vyloučen z klinické studie kvůli podání nezkušební vakcíny proti Covid-19.
Další muž, který se účastnil pokusu vakcíny Pfizer, náhle zemřel necelé dva měsíce po druhé dávce. Bylo mu 53 let a měl v anamnéze chronickou obstrukční plicní nemoc a stresem vyvolaný infarkt.
Lékařský monitor na místě studie původně připisoval smrt kardiopulmonální zástavě související se srdečním infarktem, ale společnost Pfizer/BioNTech později požádala, aby byla zmínka o srdečním infarktu vymazána.
Když lékařský hlídací pes odmítl změnit formulaci, Pfizer/BioNTech ho zrušil a bez vysvětlení změnil příčinu smrti na kardiopulmonální srdeční zástavu.
Další člověk, který dostal první dávku vakcíny Pfizer, zemřel po třech dnech. Jako příčina smrti byla soudním lékařem označena ateroskleróza, která byla jako příčina smrti uvedena i v průběžné zprávě společnosti Pfizer.
Lékařské záznamy subjektu však neukazovaly na předchozí anamnézu aterosklerózy a nebyla provedena žádná pitva, která by potvrdila příčinu smrti. Výzkumníci nemohli přesvědčivě určit, zda vakcína přispěla ke smrti osoby, ale také to nemohli vyloučit jako možnost.
Další účastník zemřel 76 dní po podání první dávky placeba. Jako hlavní příčina úmrtí byl původně na základě anamnézy zaznamenán diabetes mellitus.
Diagnóza však byla několikrát změněna, i když měl tento člověk extrémně vysoké hladiny cukru v krvi, dokud nebyl zápal plic COVID-19 určen jako druhá příčina jeho smrti. Kromě toho měl subjekt HIV a HIV RNA zátěž, která překračovala přijatelný limit pro účast ve studii.
Podle výzkumníků nebylo rozhodnutí schválit experimentální vakcínu Pfizer jako bezpečnou a účinnou metodu kontroly údajné pandemie založeno na nezaujatém, důkladném a transparentním posouzení důkazů.
Navzdory zprávám o nežádoucích účincích po uvedení těchto experimentálních mRNA vakcín na trh nebyla vakcína Pfizer stažena z trhu a dokonce byla schválena pro použití u dětí.
Vědci doufají, že jejich analýza pomůže zdravotnickým pracovníkům lépe porozumět rizikům spojeným s vakcínami mRNA, aby mohli lépe poradit svým pacientům o tom, zda by se měli nechat očkovat či nikoli.
Vzhledem k nízkému nebezpečí COVID-19 a nedostatečné bezpečnosti mRNA vakcíny by otázka očkování již neměla vyvstat.
Nátlaklově experimentálních mRNA svinstev pro použití u dětí by mělo být potrestáno. Dospělí si za blbost zaplatí sami.