Německá města nabízí jízdné zdarma všem, kdo se dobrovolně vzdají řidičáku

Německá města nabízí jízdné zdarma všem, kdo se dobrovolně vzdají řidičáku

Jde samozřejmě opět o omezování občanů pod rouškou klimatické politiky. V budoucnu se ostatně nepočítá s tím, že by někdo vlastnil auto, tak již alespoň v Německu na tuto skutečnost občany připravují.

V některých německých městech platí nabídka jen pro důchodce, jinde není věkově nijak omezena. Nicméně ten, kdo by na ni z jakéhokoli důvodu přistoupil, možná záhy spláče nad „výdělkem.“

Řidičák navždy ztracen a doprava zdarma platná jen na omezenou dobu. Po uplynutí dané doby si ji musí dotyční platit úplně stejně jako ostatní.

Tato nabídka, kterou by snad mohli akceptovat starší občané, kteří si už na řízení třeba kvůli zdraví netroufají, je tedy jeden velký podvod.

Ovšem pokud už někdo naletěl na jiné lži, tak proč ne na tuto vskutku „výhodnou“ nabídku?

Není to špatný vtip, ale je to špatný obchod: první města v Německu nabízejí bezplatné jízdenky na vlak výměnou za řidičský průkaz. Cílem této výměnné kampaně je povzbudit občany, aby přešli na alternativy šetrné k životnímu prostředí.

„Například ti, kteří jsou ochotni změnit zaměstnání, se mohou s čistým svědomím obejít bez cestování autem, ale zůstat mobilní autobusem a vlakem,“ píše časopis ARD Brisant.

Zatímco města jako Leverkusen nebo Bonn omezují tuto výměnnou kampaň na věk – například v Leverkusenu jsou oslovováni řidiči od 75 let a v Bonnu od 60 let – existují také města, která rozšířila cílovou skupinu na všechny řidiče bez ohledu na věk.

Výměnou za řidičský průkaz nabízí Lübeck celý rok bezplatného cestování autobusem a vlakem, stejně jako trajekt Priwall. Tato nabídka je omezená, jedná se o tříletý pilotní projekt.

V roce 2023 bude vyměněno maximálně 1 000 německých jízdenek a v následujících dvou letech pouze 500.

Řidičský průkaz bude po odeslání zrušen. Jako předpoklad pro účast v kampani vyžaduje město Lübeck mimo jiné podepsané zřeknutí se práv.

Řidičský průkaz je předán městu a je pryč. Pokud se rozhodnete získat řidičský průkaz zpět v budoucnu, budete muset požádat o nový řidičský průkaz.

V Dortmundu se nabídka výrazně zmenšila – výměnou za řidičský průkaz dostanete Deutschlandticket zdarma na pouhé dva měsíce. Po dvou měsících nedostanete řidičský průkaz zpět, ale veřejnou dopravu si už budete muset platit.

Podle brožury Dortmunder Stadtwerke (DSW21) se dokonce může stát, že během kampaně spadnete do pasti předplatného.

DSW21 píše: „Vezměte prosím na vědomí! DeutschlandTicket je k dispozici pouze jako předplatné. Pokud se rozhodnete nepřihlásit k odběru, musíte jej zrušit do konce měsíce. Rádi vám poradíme.“

Jízdenku však budete potřebovat i poté bez řidičského průkazu, takže město jednoduše počítá s tím, že tímto způsobem získá spoustu nových pravidelných plátců jízdného.

Je to tak neuvěřitelně drzá a mizerná výměna, že se člověk diví, jak se ti, kteří jsou za to zodpovědní, nestyděli něco takového nabídnout.

Chcete si nechat řidičák úplně zlikvidovat a čekat na zpožděný vlak dva měsíce nebo rok zdarma? Pro každého, kdo netráví svůj volný čas lepením se na silnice, by odpověď měla být jasná…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Německá města nabízí jízdné zdarma všem, kdo se dobrovolně vzdají řidičáku

 1. Uplně klidně .Věděli jste že řidičský průkaz potřebujete jen pro službní jízdy a řízení služebních aut, sanitek policejných vozů,autobusů korporace? Asi tuší že se to lidi brzo dozví že řidičák je jim na nic a nepotřebují ho ,proto ta lukrativní nabídka. Pro řízení svého auta ve svém volném čase,pro své účely řidičák nepotřebujete . Auto když ho koupíte a zaplatíte je vaše ale v momentě když ho přihlásíte , přepíšete už vaše není ,darovali jste ho státu ,můžete ho jen užívat a platit nekonečné poistky a nakonec ho musíte odevzdat státu to znamená ekologicky zlikvidovat . Kdo se o tyto právní věci zajímá ? Dozvěděla jsem se to jen nedávno z jednoho videa. Tipuji že s nemovitostmi to je stejné. Taky to že pomáhat a chránit tu nejsou pro nás ale jako SBS pro vládu a zároveň jako vymáhači na inkasování pokut. Zapomeňte na nějakou pomoc , policajti nejsou povinni vás chránit, nejsou tu pro vás. Vidíte to nakonec i v Německu nebo Francii u nepokojů,chrání někoho , NE nechrání, to nemají v popisu práce . Vysloveně mám k nim hlavně od plandemie odpor a i kdyby jsem byla v ohrožení tak jim bych nevěřila že mi pomůžou .Spolehejte se na sebe v této divné době a přemýšlejte , sledujte ,analyzujte.

  1.    

   Mátе ѕісе рrаvԁu аlе nеzароmínејtе nа tо, žе mајеtkеm ѕtátu z tоhоtо hlеԁіѕkа јѕmе і mу/vу ! Рrоtоžе о nás ví.

   Роkuԁ tu оbčаnku nеzfаlšuјеtе nејléре рřímо рřі tvоrbě nа úřаԁě,аbу váѕ nеmоhlі lеhkо іԁеntіfіkоvаt а zárоvеň, аbу јѕtе ѕ tоu оbčаnkоu mоhlа zаřіzоvаt věсі. U žеn је tо јеԁnоԁušší, јеѕtlі mě сháреtе.


   Ζ méhо kаrmісkéhо hlеԁіѕkа ⠅
   ▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔

   ● Рlаtímе ԁаně ԁоbrоvоlně? Νе.

   ● Рlаtímе ѕосіální а zԁrаvоtní „ројіštění“ ԁоbrоvоlně? Νе.

   ● Рlаtímе kоnсеѕіоnářѕké рорlаtkу а rоzhlаѕ ԁоbrоvоlně? Νе

   ● Můžеmе ԁоbrоvоlně оԁmítnоut ԁítě оčkоvаt ѕrаčkаmі, ktеré ѕtејně nеfunguјí? Νе

   ● A со ѕе ѕtаně, kԁуž ѕе tоmu nероԁříԁímе? Zаvřоu nás, zkоnfіѕkuјí nám mајеtеk а zlіkvіԁuјí nás
      
            
   ─ tím рáԁеm рlаtím nеԁоbrоvоlně výраlné kvůlі рřеvаzе ԁіktátоrѕkýсh krеténů vе ѕtátní ѕрrávě а tím рáԁеm је všе, со vlаѕtní ѕtát nаšе !

   Stаčí ѕі ԁát оtázku:

   Dá ѕе ukráѕt něсо, со už је ukrаԁеné nеbо zарlасеné z ukrаԁеnéhо?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout