USA: Další dva cyklistické závody žen vyhráli biologičtí muži

V poslední době snad nebyly v USA žádné ženské cyklistické závody, ve kterých by vyhrála biologická žena. Tyto případy jsou další z dlouhé řady a je až s podivem, že se ještě najdou soupeřky, které jsou ochotné dělat mužům v ženských sportech „křoví.“

Dva biologičtí muži minulý týden obsadili první místo na dvou samostatných šampionátech v Illinois, když soutěžili v ženských kategoriích. Během jedné ze soutěží soutěžili biologičtí muži Evelyn Williamson a Tessa Johnson pod týmovým názvem „TS-ESTRODOLLS.“

Johnson a Williamson oslavili své první první místo 27. srpna po vítězství na xXx Racing-Athletic Relay Cross v Chicagu. Během závodu soutěžili pod týmovým názvem „TS-ESTRODOLLS“, přičemž název má zjevně připomínat ženský hormon estrogen. Oba muži překonali devět dalších dvojic žen na prvním místě.

Jen o několik dní později, 31. srpna, Johnson a Williamson porazili dva další týmy žen na Ed Rudolph Velodrome během státního šampionátu v Madisonu.

Závod pořádal Northbrook Cycle Committee, charitativní skupina osvobozená od daní a člen American Track Racing Association.

Evelyn Williamson, 29 let, závodí v ženských kategoriích již několik let a od roku 2017 získal 18 prvních míst v závodech po celé zemi.

V březnu 2020 se však zdá, že Williamson soutěžil v kategoriích žen i mužů v zimním kritériu Sky Express. V kategorii Women’s Pro se umístil na prvním místě ze 13 závodnic. V kategorii mužů se v závodě složeném ze 40 mužů vůbec neumístil.

Jeho týmový kolega, Tessa Johnson, dříve Michael Johnson, má také předchozí první místa v ženských kategoriích.

Vítězství Williamsona a Johnsona poprvé ohlásila uživatelka X (dříve Twitter) @i_heart_bikes , závodnice na kole, která často zveřejňuje aktualizace o účasti mužů v ženském sportu.

Image

Johnson byl v době, kdy soutěžil jako muž, přihlášen jako soutěžící za Clemson University od roku 2017 v kategoriích Open a Men’s. Vyhrál tři závody na prvním místě v mužských kategoriích, než začal v roce 2022 soutěžit v ženských kategoriích.

V roce 2022 získal osm titulů za první místo ve svém prvním roce závodění mezi ženami, někdy byl součástí týmu Clemson University a jindy byl v týmu Comrade Cycles Racing.

Od změny své genderové identity má Johnson nový profil na CrossResults pod svým „ženským“ jménem, ​​které uvádí pouze jeho nedávné vítězství s Williamsonem v závodě Women’s Open minulý týden v Illinois.

V únoru loňského roku Bicycling .com oznámil, že Pratt Racing již dříve dal dohromady tým pro pensylvánskou Elite Track Cycling Nationals, který zahrnoval jak Evelyn Williamsona, tak dalšího muže, který se prohlásil za ženu – Austina Killipse.

Williamson a Killips byli údajně romanticky zapleteni spolu s třetí osobou do „polyamorického“ vztahu, když slavili stříbrnou medaili v této události.

Oba dva začali komunikovat na sociálních sítích v březnu 2020, kdy Williamson ještě žil v Oaklandu v Kalifornii. Williamson řekl Bicycling : „Tak jsem přijel do Chicaga a byl jsem velmi šťastný – se všemi jsem si rozuměl a tak nějak to fungovalo… Nečekalo se, že spolu budeme všichni chodit. Ale stalo se, že to dopadlo opravdu dobře pro nás všechny.“

K uvedenému již jen dodávám, že pokud by se všechny soupeřky mužům v ženských sportech vzepřely a podobné závody by zcela ignorovaly, pak by možná organizátoři podobných soutěží své rozhodnutí povolit muže v ženských sportech přehodnotili.

Všechny protestující ženy by nemohli potrestat (jako se to stalo té hrstce, která zatím vyjádřila odpor) a po čase by byli nuceni muže donutit vrátit se do své kategorie nebo by jednoduše založili další kategorii – pro trans, případně dalších 120 pohlaví…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 5]

5 thoughts on “USA: Další dva cyklistické závody žen vyhráli biologičtí muži

1. takhle kurvit ženský sport to si ženy rozhodně nezaslouží radši at vznikne další kategorie sportu když sport mohou dělat i lemply jako paralympiada tak at je třeba pro Trandaky a podobně pořad to je lepši než kurvit ženský sport