Robert F. Kennedy chystá velmi významné oznámení, očekává se, že bude kandidovat jako nezávislý (video)

Robert F. Kennedy chystá velmi významné oznámení, očekává se, že bude kandidovat jako nezávislý (video)

Už nějakou dobu se v amerických médiích spekulovalo o tom, že Robert F. Kennedy nakonec nebude kandidovat na demokraty, jejichž podmínky by mu nemohly zajistit úspěch, ale za nezávislé.

Před časem se v rozhovoru zmínil o debatě s libertariány, kteří již uvažovali o tom, že by ho případně mohli postavit jako svého kandidáta. Každopádně má Kennedyho politika velmi daleko k současné politice Deep state plně ovládaných demokratů.

Podle průzkumů by Kennedy jako nezávislý kandidát odsál nemalý počet hlasů (hovoří se až o čtvrtině) demokratů, což by sice nepomohlo k výhře Kennedymu, ale s přehledem by vyhrál Trump.

Na druhou stranu ještě není nic jisté, rok před volbami bývají v USA většinou úplně jiné preference než při samotných volbách, zvrat je tedy stále možný.

Bude samozřejmě také záležet na tom, koho nakonec postaví demokraté do popředí, s Bidenem se dnes již však příliš nepočítá. Jako náhradníci byli průběžně zmíněni kalifornský guvernér Gavin Newsom a manželka exprezidenta Michele Obamová.

Oba sice tvrdili, že o kandidatuře neuvažují, nicméně demokraté napojení na Deep state nyní nemají nikoho jiného, kdo by mohl Trumpovi (a nově zřejmě také Kennedymu) konkurovat.

Připomínám, že pro Evropu je velmi důležité, kdo je americkým prezidentem, ale také kdo ovládá jeho administrativu. EU je plně řízena z Washingtonu a loutky ve vládách konají také výhradně na základě instrukcí páníčků z Washingtonu a Bruselu.

Začátkem tohoto měsíce, v rozhovoru pro „Forbes Newsroom“ s Diane Brady, demokratický prezidentský kandidát 2024 Robert F. Kennedy Jr. obvinil Demokratický národní výbor (DNC) z podkopávání demokratického procesu přijetím pravidel, jejichž cílem je zabránit spravedlivým primárním volbám.

Podle Kennedyho kroky DNC znemožňují jakémukoliv kandidátovi, včetně jeho samotného, vyzvat Joea Bidena.

Kennedy zdůraznil, že DNC posunul primárky v Iowě a zavedl pravidla, která penalizují kandidáty, kteří vedou kampaň v určitých státech.

Podle Kennedyho je díky kontrole DNC nad superdelegáty a automatickými delegáty prakticky nepřekonatelné, aby si nominaci zajistil jiný kandidát než Biden. Kennedy poukázal na to, že by musel získat téměř 80% všech států, aby Bidena vyšachoval, za předpokladu, že Biden získá pouze 20% hlasů.

„Pokud sečtete všechny superdelegáty, které kontrolují, a všechny automatické delegáty, kteří jdou do strany, musel bych vyhrát téměř 80% všech států,“ řekl RFK Jr.

„Je celkem jasné, že DNC nechce primárky,“ řekl Kennedy. „V podstatě zbavují demokratické voliče volebního práva v tom, kdo se stane prezidentem nebo kdo se stane demokratickým kandidátem.“

Kennedy se vyjádřil, že takové akce DNC slouží k potvrzení rostoucího pocitu mezi Američany, že demokracie je rozbitá a politický systém je zmanipulovaný.

V pátek večer Kennedyho kampaň zveřejnila video oznamující velmi speciální oznámení, které Robert Kennedy, Jr. učiní 9. října 2023 ve Filadelfii v Pensylvánii.

Z videa:

Robert Kennedy, Jr.: Ahoj všichni. 9. října budu ve Filadelfii, abych učinil významné oznámení v samotném rodišti našeho národa. Neřeknu vám teď přesně, jaké to oznámení bude.

Mohu však říci, že pokud jste čekali, až půjdete na jednu z mých veřejných akcí, bude to ta, na kterou přijdete. Budu mluvit o radikální změně v americké politice. A jaká je vaše a moje role v této změně.

Mnoho Američanů, kteří se dříve vzdali naděje, že v americkém volebním procesu někdy dojde ke skutečné změně, začalo v mé kandidatuře nacházet novou naději. A chápu hluboké obavy, které lidé mají ohledně způsobu, jakým korupce zachvátila naši vládu. Je to v exekutivě, je to v Kongresu.

Je to ve vedení obou politických stran. A tak někteří lidé cítí vedle naděje i jakýsi cynismus, nebo úplně ztrácejí naději, protože byli tolikrát zklamáni. Chci vám teď říct, co jsem pochopil po šesti měsících kampaně, že existuje cesta k vítězství.

Naděje, kterou cítíme, není nějaký trik mysli. Všichni uznáváme, že existuje skutečná možnost národní transformace a jejím zdrojem je dobrota amerického lidu.

Naše vláda může být pokřivená, ale naši lidé jsou laskaví, stateční a starostliví. Tato dobrota je silnější než rozdělení, která nás všechny rozdělují. Vidím to každý den v kampani. A čím víc to vidím, tím víc tomu věřím. A čím víc mu věřím, tím víc je cesta k vítězství viditelná.

Jak tedy zvítězíme nad zavedenými zájmy Washingtonu? Není to tím, že by hráli hru podle zkorumpovaných pravidel, které zkorumpované síly a partikulární zájmy zmanipulovaly, aby nás všechny udržely ve své stáji.

Místo toho budeme muset přepsat pravidla a změnit návyky americké politiky. Využijeme mocného nárůstu moci lidu, abychom získali zpět čestnou, mírumilovnou, spravedlivou a prosperující Ameriku. Proto vás zvu, abyste se ke mně 9. října připojili ve Filadelfii.

Tam se s vámi podělím o naši cestu do Bílého domu a o to, jak se můžeme všichni podílet na uzdravení našeho národa.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Robert F. Kennedy chystá velmi významné oznámení, očekává se, že bude kandidovat jako nezávislý (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout