Nový milník: AfD poprvé překročila 20% na západě Německa

Nový milník: AfD poprvé překročila 20% na západě Německa

Na východě Německa vede v průzkumech AfD už nějakou dobu a postupně tam i sílí. To je už poměrně stará zpráva, která nikoho neudiví. Nicméně západní část Německa se stále držela zavedených partají, které jsou však ideologicky jednotnou národní frontou.

AfD měla v posledních parlamentních volbách v některých částech západního Německa pod 5%, ale zdá se, že se nyní karta obrací. Za vzestup AfD může samozřejmě politika stávajícího vládního „semaforu“ (socani, zelení, FDP), se kterou se však do značné míry ztotožňuje i CDU-CSU, která je však jen řízenou opozicí.

Pokračující muslimská invaze a s tím spojená rostoucí kriminalita, odstavení všech jaderných elektráren, deindustrializace, válečné štváčství, cenzura, politika zeleného údělu a mnohé další jsou důvody, proč se Němci už i na západě začínají přesouvat k volbě AfD.

Tento nárůst je samozřejmě potěšitelný zejména proto, že pokud bude trend pokračovat, tak na jaře 2024 by mohla mít AfD v eurovolbách poměrně silné zastoupení. Protože sleduji politiku, která se odehrává v Bruselu, tak zaznamenávám, že patří k jedněm z mála stran, které nehlasují proti zájmům Evropanů.

Německo má nejvíc europoslanců, proto je důležité se dívat na to, jak se preference pohybují právě tam, ale stejně důležité bude v tomto směru sledovat i Francii, která má druhý nejvyšší počet europoslanců a podle posledních průzkumů by se měly do EP dostat hned dvě francouzské strany, které by hlasovaly proti bruselské politice.

Nyní se tedy děje v Německu něco nevídaného: AfD překročila i na západě Německa 20%…

Strana Alternativa pro Německo (AfD) dosáhla v novém průzkumu v Bádensku-Württembersku 20 procent, což je poprvé, kdy strana dosáhla 20% hranice v západním státě v zemi.

Průzkum, který provedla společnost Infratest Deimap, ukazuje, že AfD téměř zdvojnásobila svůj volební podíl oproti minulým volbám, zatímco Zelení a sociální demokraté (SPD) zaznamenali oslabení své podpory. SPD získala v průzkumu 12 procent, což je pokles o jeden bod, zatímco Zelení jsou na 22 procentech, což je pokles o dva body.

Křesťanští demokraté (CDU) nadále vedou ve státě s 29 procenty. Teoreticky by AfD mohla vládnout pouze s CDU v koalici dvou stran ve státě, ale CDU takovou koalici s AfD vyloučila.

Obraz

AfD je nejsilnější na východě Německa, kde v některých spolkových zemích v průzkumech přesahuje 30 procent a nadále roste na síle.

Pokud by AfD začala pronikat na západě Německa, vyvolalo by to ještě větší poplach uvnitř německého levicově liberálního vládnoucího bloku. Průzkumy veřejného mínění ukazují, že popularita strany roste téměř ve všech západních státech, ale až dosud nebyla schopna překročit 20 procent.

Analytici poukazují na německou inflační krizi, problém masové muslimské invaze a nespokojenost s politikou zelené energie, které přispívají k vzestupu AfD.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 23 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Nový milník: AfD poprvé překročila 20% na západě Německa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout