Německo: Syřan, který přepadl a okradl důchodkyni a rozbil okna 245 aut, opět neskončil ve vězení

Německo: Syřan, který přepadl a okradl důchodkyni a rozbil okna 245 aut, opět neskončil ve vězení

Tomuto případu jsem se zde věnovala již v minulosti, neboť syrský vetřelec, který (jako každý jiný Syřan) dostal v Německu azyl, byl propuštěn již záhy poté, co byl dopaden a vyslechnut ve věci rozbití oken u nejméně 245 aut.

Záhy poté, co ho propustili, u bankomatu přepadl důchodkyni, kterou brutálně zbil a okradl. Po loupeži utekl a nějakou dobu bylo pátrání po něm neúspěšné, nicméně nedávno byl konečně dopaden.

V právním státě by byl podobný jedinec umístěn ve vězení již poté, co způsobil značnou škodu rozbitím oken aut. Ne tak v Německu. Možná pak každý očekával, že za loupež spojenou s ublížením na zdraví konečně uvidí vězení zevnitř.

Ovšem i to je omyl. Jde tak o další z bezpočtu příkladů, že v Německu je jistá skupina zcela beztrestná, zatímco jinak zcela bezúhonní lidé končí na několik let ve vězení třeba jen za to, že se postaví diktátorskému nařízení, které občanům nařizovalo nošení škodlivých prachových respirátorů.

Syrský státní příslušník, který se pustil do řádění násilí v německém přístavním městě Hamburk, jehož výsledkem bylo rozbití stovek oken a čelních skel automobilů, stejně jako násilná loupež, při níž napadl důchodkyni u v bankomatu, se vyhnul vězení.

31letý muž známý jako Firas A. byl trnem v oku úřadům během jarních a letních měsíců, které začaly tím, že byl migrant v dubnu dvakrát zadržen za řízení bez řidičského průkazu.

Poté, co mu policie zabavila klíče od auta, údajně se vydal na válečnou stezku s akty pomstychtivého ničení a ničil vozidla po celém městě.

Německý deník Bild uvedl, že podezřelý je zodpovědný za rozbití oken a čelních skel u 245 automobilů. Ke všem těmto incidentům došlo  během června.

přepadená žena

Nechvalně známý vandal během tohoto období vyrazil do ulic celkem 12krát, pokaždé vybaven kladivem a mosazným boxerem.

Pokaždé, když byl umístěn do vazby za údajné trestné činy, byl následně propuštěn poté, co hamburský soudce rozhodl, že není důvod muže uvěznit.

Recidivista pokračoval ve své nezákonné činnosti, která vyvrcholila minulý měsíc oloupením důchodkyně u bankomatu. 23. srpna byl muž zachycen na záběrech z bezpečnostních kamer, jak obtěžuje 84letou ženu, která vybírala hotovost v nákupním centru Osdorfer Born.

Poté, co se k ženě přiblížil zezadu, podezřelý jí vzal hotovost z rukou a v boji zranil důchodkyni, která spadla na zem. Později byla ošetřena pro modřiny na rukou a řeznou ránu.

Firas A. byl identifikován bezpečnostními kamerami v nákupním centru a úřady požádaly o zatykač, který byl údajně zamítnut hamburským soudcem „kvůli nedostatku důvodů k zatčení.“

Navzdory tomu, že soud uznal, že existuje dostatek důkazů, že pachatelem byl Firas, rozhodl, že jeho činy nebyly dostatečné k tomu, aby ospravedlnily vyšetřovací vazbu, a je nepravděpodobné, že by vedly k trestu odnětí svobody po odsouzení.

Bylo rozhodnuto, že nebezpečí útěku muže je nízké, a proto není třeba jej umístit do vazby.

ihned po dopadení byl syrský zločinec propuštěn na svobodu

Přestože policie zná adresu a totožnost podezřelého, je bezmocná, takže mu nemůže zabránit v opakování trestné činnosti.

Vrchní státní zástupkyně Liddy Oechteringová řekla deníku Bild, že vyšetřování škod na majetku a obvinění z loupeže pokračuje, ale podezřelý nebude odstraněn z ulic, zatímco policie povede vyšetřování.

„Zatykače nebyly podány, protože nebyly důvody k zatčení. Zejména chybí důkazy o tom, že existuje nebezpečí útěku,“ vysvětlila.

Thomas Jungfer, hamburský regionální předseda Německé policejní unie, řekl: „I když policie odvedla svou práci, zdá se, že stále existuje prostor pro soudnictví a je pravděpodobnější, že budou vykonávat milosrdenství, než aby vykonávali spravedlnost. Na to už nenacházím slova.“

Tolik k aktuálnímu průběhu případu, o kterém jsem vás zde již dřív informovala. Pro údajného Syřana samozřejmě není nic jednoduššího než se sebrat a včas utéct do některého z mnoha muslimských ghett po celé Evropě.

To je totiž zpravidla výsledkem podobně benevolentní justice, která zřejmě právě v takový závěr doufá…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Německo: Syřan, který přepadl a okradl důchodkyni a rozbil okna 245 aut, opět neskončil ve vězení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout