Marseille: Náhodná oběť přestřelky muslimských gangů – zbloudilá kulka ji zabila v jejím bytě

Marseille: Náhodná oběť přestřelky muslimských gangů – zbloudilá kulka ji zabila v jejím bytě

Ve Francii jsou přestřelky muslimských gangů – podobně jako například ve Švédsku – na každodenním pořádku. Běžné jsou tak i náhodné oběti – zpravidla se jedná o náhodné kolemjdoucí na ulici.

Případů je poměrně dost, takže se většinou píše jen o těch, kdy je náhodnou obětí například dítě. Ve Francii jednoduše musíte v některých lokalitách počítat s tím, že se na ulici můžete kdykoli stát obětí náhodné přestřelky –  a to stále častěji i za bílého dne.

Nicméně aktuální případ mladé Francouzky, obyvatelky Marseille, ukazuje, že dnes si již nemůže být nikdo jist vlastním životem ani ve svém  bytě, byť by byl ve vyšším patře a sebelépe zabezpečený, aby se dovnitř jen tak nějaký lupič či násilník nedostal.

Zde by totiž bylo třeba zabezpečit zřejmě i okna a zdi tak, aby byly neprůstřelné…

Toto úterý 12. září 2023 zemřela 24letá žena, která byla zasažena zbloudilou kulkou v Marseille, když byla v pokoji svého bytu.

V noci z neděle na pondělí byla Socayna ve svém bytě ve třetím patře budovy Saint-Thys. Pracovala před počítačem a pila sklenici mléka, když byla zasažena do hlavy kulkou z kalašnikova, která prošla zdí.

„Kulka, která ji zasáhla, prošla dřevěnou překližkou umístěnou ve spodní části arkýřového okna,“ uvádí se v prohlášení prokuratury. Od té doby byla Socayna mozkově mrtvá v nemocnici ve městě Phocaean.

Pachatele se nepodařilo dopadnout, nicméně předpokládá se, že šlo o přestřelku znepřátelených muslimských drogových gangů. Jejich přestřelky se již dávno staly jakýmsi „městským folklórem.“

Od začátku roku si přestřelky v Marseille vyžádaly již 42 mrtvých a 100 zraněných…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout