Kmenové války Eritrejců ve Stuttgartu (video)

Kmenové války Eritrejců ve Stuttgartu (video)

Více než 200 Eritrejců se v sobotu v německém Stuttgartu pustilo do boje v ulicích města. Tyto kmenové války se stále častěji přenášejí do Evropy, v poslední době došlo k podobným incidentům také ve Švédsku nebo Norsku.

Po násilných nepokojích v okolí eritrejského setkání ve Stuttgartu se v neděli situace zřejmě poněkud uklidnila.

Proti Eritrejcům vyrazilo více než 300 policistů. 24 policistů bylo při nepokojích zraněno, z toho dva vážně.

Po sobotních masivních nepokojích na okraj eritrejské akce ve Stuttgartu bylo propuštěno 227 z 228 podezřelých výtržníků, kteří byli mezitím zatčeni. Oznámil to v neděli ve Stuttgartu viceprezident stuttgartské policie Carsten Höfler.

Proti osobám probíhalo trestní řízení pro závažné narušení klidu. Podezřelý pachatel byl v neděli předveden před soudce, protože se často objevoval na policii.

Většina podezřelých pochází z okolí Stuttgartu, řekl Höfler. Jen několik z nich je ze samotného Stuttgartu. 63 údajných odpůrců režimu v Eritreji přicestovalo ze Švýcarska. „To nás překvapilo,“ řekl Höfler.

Podle informací více než 200 účastníků festivalu útočilo  kameny, lahvemi, kovovými tyčemi a dřevěnými latěmi (někteří s hřebíky) – jak uvedl policejní mluvčí.

Postup je vždy stejný: „Asociace eritrejských klubů ve Stuttgartu“ zorganizovala oslavu ve prospěch eritrejské vlády. V Německu jde o jakýsi zástupný konflikt: odpůrci režimu v Eritreji čelí příznivcům diktatury.

Otázkou je, proč jsou ti druzí legálně v Německu a žádají o azyl.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 4.9]

One thought on “Kmenové války Eritrejců ve Stuttgartu (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout