Francie: 5000 m2 většinou lesní půdy bylo bez povolení zdevastováno, aby posloužilo jako skladiště součástí větrných turbín

Francie: 5000 m2 většinou lesní půdy bylo bez povolení zdevastováno, aby posloužilo jako skladiště součástí větrných turbín

Existuje již bezpočet důkazů o neekologičnosti větrných elektráren.

Hovořit tak v tomto případě o „udržitelné“ energii může jen ten, kdo je zkorumpován větrnou lobby. Takové jedince zřejmě najdeme v Bruselu i ve vládách.

Probírali jsme zde již jejich neekologickou výrobu, provoz i likvidaci. Kvůli větrným elektrárnám musí být káceny miliony stromů, při jejich provozu jsou likvidovány celé populace ptactva i hmyzu, větrné elektrárny vypouští škodlivé látky a jejich likvidace je zcela neekologická.

Velkým problémem může být i havárie turbíny, která tak mnohdy způsobí rozsáhnou ekologickou katastrofu.

Nyní zde máme další příklad, kdy byla kvůli větrným elektrárnám provedena rozsáhlá devastace životního prostředí – a to jen proto, aby bylo kde dočasně skladovat zatím nepotřebné díly větrných turbín…

Již samotný titulní obrázek ukazuje, že „skladiště“  bylo zřízeno v místech, kde je les, tedy nejde o nějakou již dříve znehodnocenou půdu.

Ne, tato půda byla znehodnocena právě až na základě jejího využití pro potřeby větrných elektráren.

A jak se ukázalo, tak skladiště větrníků bylo navíc v místě zřízeno bez patřičných povolení údajně v domnění, že preferované větrné elektrárny mají i svá privilegia…

V srdci Tarnu čelí větrná farma pro dočasné skladování dílů pro velké větrné turbíny tvrdé kritice. Práce byly provedeny bez povolení v oblasti životního prostředí. Byla podána stížnost.

Nachází se na okraji silnice departementu D22, v Guyor Haut, ve městě Bez (Tarn), je obtížné nevidět tento pozemek srovnaný se zemí na téměř 5 000 m², se zemními pracemi dosahujícími výšky 6 metrů, několika stavebními stroji.

Práce byly prováděné provozovatelem větrných elektráren za účelem dočasného uložení součástí 10 velkých větrných turbín, z nichž každá dosahuje výšky až 125 metrů.

Letos na podzim je na místo v St Amans Valtoret naproti vesnici Anglès převeze promotér Valorem. S tímto projektem je však problém. Byl proveden bez získání potřebných povolení k ochraně životního prostředí.

Několik ekologických sdružení, která se postavila proti tomuto projektu, zjistilo, že provozovatelé větrných elektráren v tomto případě údajně nemusí dodržovat zákon.

„Tato skutečnost se přidává k řadě anomálií v chování CEPE společností St Amans Energies a Valtoret Energies v obcích Anglès a St Amans Valtoret.

Patří k nim zejména kácení stromů pro potřeby výjezdu z vesnice Anglès, pro vývoj otočné plošiny, masivní zvýšení náspu D 52 nad mostem Resse, pro výstavbu velkorozchodné trati v délce více než 2 km se značným vyčištěním sektoru, aby se dostali do oblasti, kde jsou umístěny větrné turbíny.

Zdá se, že všechny tyto práce neodpovídají charakteristikám projektu, jak byl předložen během veřejného šetření a schválen správou, ani že by byl předmětem zvláštního povolení.

Tolik zpráva z Francie. Zatím není jasné, jak tato kauza dopadne, zda ve prospěch další zcela neekologické větrné elektrárny nebo ve prospěch žalobců.

Nicméně půda je již zřejmě nenávratně zdevastována a lze předpokládat, že větrná elektrárna (jako ve většině podobných případů) nakonec celý spor beztak vyhraje.

Tento případ by však měl být varováním i pro nás, neboť také zde již větrná lobby vystrkuje své drápky a díky dotacím z EU má velké šance se na mnoha místech uchytit.

Pak se i u vás mohou brzy objevit větrníky, jímž padne za oběť třeba nedaleký les.

Další půda pak bude využita na to, aby bylo kde zatím nepotřebné díly skladovat. A po několika letech provozu padne možná další les za oběť pohřebišti nerecyklovatelných součástí větrných monster…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Francie: 5000 m2 většinou lesní půdy bylo bez povolení zdevastováno, aby posloužilo jako skladiště součástí větrných turbín

  1. viacej stromov sposobuje ochladzovanie, kedze stromy akumuluju slnecne ziarenie/co2, zadrzuje vodu a zvlhcuje vzduch. je to planovana agenda smradov, to iste ide urobit nejaky idiot na SR s vrtulami.

    v SR uz dlho bezi likvidacia najurodnejsej urodnej pody (juh SR), vsade mate hypotekarne novostavby.
    tak nam treba, ak vsade mame odchovanych a zanedbanych idiotov od debilnych rodicov – co nevedia pocitat a planuju zo-dna-na-den (diskoteky atd) , bez schopnosti planovat na 5-10-20-50 rokov dopredu.

    ked nebudete pestovat na SR, tak vas rozbagruju a exportuju velku zasobaren vody (ako zahadne sa tam drzia zlodeji z Veolia)

    … a policia/sudnictvo/rozviedka na vsetko …rie

  2. Ano, úplný souhlas, je lepší a humánní otrocky dobývat uran v Nigérii či kraulovat okolo Fukušimy a spočinout v Propjati, i spalovat uhlí, vždyť sever Čech je místy tak krásně zdoben velkorypadly, ropu, vždyť už proteklo hodně vody od Exonu Valdez, plynu, vždyť Nordstrým… Debilové vládnou světu a tohle jediné myslím vážně, tak proč Slovanko nemáš ráda větrné, sluneční i vodní elektrárny?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout