Francie chystá pokuty pro řidiče, kteří jedou v autě sami

Francie chystá pokuty pro řidiče, kteří jedou v autě sami

Jde samozřejmě o součást klimatické politiky, kterou bude dřív či později praktikovat celá EU. V současné době se k podobným krokům nechystá jen Francie, ale například i Německo.

„Environmental Lane“ je název projektu, který má být od listopadu prosazen radarovými systémy na městské dálnici ve Štrasburku.

Od konce roku 2021 mohou na dálnici ve vyhrazených pruzích jezdit auta na fosilní paliva s minimálně dvěma cestujícími a elektromobily, kde může jet i samotný řidič.

Každý, kdo to bude ignorovat, bude od listopadu pokutován. Hrozí pokuta 135 eur.

Podobné pruhy pro spolujízdu se testují také v Grenoblu, Rennes, Lyonu, Lille a Nantes, kde mají být také brzy instalovány radarové systémy pro sledování. 

Kdo nepojede elektromobilem, měl by mít spolujezdce. Jak se dalo očekávat, tato pravidla zatím nikdo nedodržuje, takže od nynějška budou neposlušní řidiči sledováni speciálními kamerami, které dokážou detekovat, zda ve vozidle sedí jedna nebo více osob.

Pro zaměstnance v průmyslových oblastech Štrasburku má být vytvořena síťová platforma, aby dojíždějící už nejezdili do práce sami. Později budou nabízeny i finanční pobídky. 

V Lyonu jsou mezitím na trase speciální zastávky, kde mohou cestující vyzvednout. Komu by se v dnešním světě nelíbilo vozit s sebou v autě úplně cizí lidi? A to obzvlášť v multikulturní Francii, kde již nejste bezpečni ani na ulici za bílého dne.

V Londýně, kde má být kontroverzní ULEZ (zóna s ultranízkými emisemi) v současnosti rozšířena na celou oblast města a monitorována kamerami, si již občané poradili sami: kamery zničili, takže řidiči se staršími spalovací motory mohou také jezdit městem bez pokut.

V Německu, přesněji v Düsseldorfu, podle informací dpa, byl začátkem roku 2021 dokončen test environmentálních stop. Směly tam jezdit pouze autobusy, taxíky, jízdní kola a elektromobily a také více cestujících v jednom autě.

Důsledky: dlouhé dopravní zácpy, zejména na výjezdech z A46.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 22 Průměrně: 5]

One thought on “Francie chystá pokuty pro řidiče, kteří jedou v autě sami

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout