Vraždu nožem na vlastním území nesmí německá policie vyšetřovat

Vraždu nožem na vlastním území nesmí německá policie vyšetřovat

Tento případ přináším jen pro představu o tom, jak to bude již brzy vypadat u nás. Díky agilní šestikolce, která si prosadila zřízení amerických základen na našem území, čímž se ničím neliší od vlády z roku 1968, budou také u nás zřízeny americké základny, ať už jim kdo chce říká jak chce.

Dostaneme se tak do podobné situace jako jiné země, které nesmí vyšetřovat zločiny spáchané americkými vojáky na jejich vlastním území – tedy netýká se to pouze území základen.

Dva muži zabili 28letého muže na výstavišti nedaleko Trevíru. Policie nyní musí případ předat americkým úřadům, protože zadržení jsou Američané.

Policie Porýní-Falce nesmí dále vyšetřovat případ vraždy nožem v souvislosti  útokem ve Wittlichu. Oznámilo to v neděli policejní ředitelství v Trevíru. Procedura bude „předána americkým orgánům činným v trestním řízení.“

Protože dva zatčení podezřelí jsou příslušníci amerických ozbrojených sil, tak podle dohody NATO o statutu sil je státní zastupitelství povinno ukončit své vlastní vyšetřování, i když se zločin stal v Německu.

Dohoda NATO o statutu sil z roku 1951, která byla upravena v roce 1998, uděluje zvláštní práva zemím, které umisťují vojáky v Německu. To zahrnuje i vymáhání práva.

V sobotu večer došlo na výstavišti ke sporu, v jehož důsledku byl v Trierer Straße ubodán k smrti 28letý návštěvník. Policistům se krátce poté podařilo zatknout 25letého a 26letého muže. Podezření bylo podle německého úřadu dále doloženo.

Podezřelé předala Úřadu zvláštního vyšetřování. Jedná se o vyšetřovací agenturu americké letecké základny Spangdahlem. Ta nyní přebírá další vyšetřování. Německá policie neřekla nic o pozadí vraždy.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 21 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Vraždu nožem na vlastním území nesmí německá policie vyšetřovat

  1. ale však ako by mohli v protektoráte vyšetrovať usácky ubermensch? pamätajte tí, čo ste s usákmi podpisovali vazalské zmluvy, ktoré sú horšie ako ČSSR so ZSSR po auguste 1968!!!

  2. „Ochranná “ zmluva Slovenska s americkými okupantmi, prijatá ešte vlani vo februári, takisto neumožňuje stíhať vojenských zločincov z USA. Podobnú majú aj Maďari, Poliaci a odnedávna aj Česi. Tá z roku 1968 bola, hoci liberálni fašisti z radov novinárov, blogerov, mimovládkarov a pod. tvrdia opak, pre Československo vcelku výhodná a Rusi si nemohli dovoliť páchať zločiny proti Slovákom a Čechom. Dokonca fungoval aj výhodný čierny trh so sovietskymi posádkami…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout