Saúdská Arábie: Cristianu Ronaldovi hrozí zatčení za spáchání trestného činu propagace křesťanství

Saúdská Arábie: Cristianu Ronaldovi hrozí zatčení za spáchání trestného činu propagace křesťanství

V Saúdské Arábii je nemožný jakýkoli projev jiného náboženství než islámu. V extrémním případě může „hříšníkovi“ hrozit až trest smrti, ale v případě cizinců se zpravidla potrestání omezí „jen“ na vězení.

Nyní se tohoto prohřešku dopustil i známý fotbalista Ronaldo.

Ovšem jak dalece se tento zákon uplatní v jeho případě je zatím nejisté. Spíš lze předpokládat, že půjde o mírnější trest, aby se saúdskoarabský fotbal nepřipravil o jednoho z nejlepších hráčů.

Poslední jásot Cristiana Ronalda v dresu Al-Nassr mu může přinést nepříjemný trest. Portugalský mistr vstřelil rozhodující penaltu v semifinále arabské Ligy mistrů proti Al Shorta (zápas skončil 1-0), přičemž ihned poté se zcela automaticky pokřižoval a zajásal.

Jenže v Saúdské Arábii je veřejné vyjadřování křesťanské víry zakázáno. Gesto bylo spuštěné automaticky silou zvyku, v euforické radosti z dosažení velmi těžkého cíle.

Nyní však fotbalista riskuje minimálně varování od nejvyššího vedení klubu, ale podle zákonů by mohl dokonce skončit ve vězení. Modlitba nebo vystavování předmětů a symbolů vztahujících se ke křesťanskému náboženství na veřejnosti je ve skutečnosti považováno za trestný čin, který se trestá i zatčením.

Každý, kdo tato pravidla nerespektuje, je obviněn z náboženského proselytismu.

Bývalý hráč klubu Al Nassr, Kolumbijec Juan Pablo Pino, který byl zatčen v nákupním středisku kvůli tetování Ježíše, které bylo v jeho tričku bez rukávů velmi dobře viditelné, by o tom mohl vyprávět.

Ale když se vrátíme k Ronaldovi, tak v jeho případě šance, že mu úřady poskytnou stejný trest vězení, jsou minimální. Ronaldo je dosud nejcennějším a nejproduktivnějším aktivem saúdského fotbalu.

A jeho klub ho zcela jistě bude potřebovat i pro finále arabské Ligy mistrů, takže se očekává spíš nějaké pokárání možná v kombinaci s pokutou.

V dalších zápasech si však zřejmě bude muset fotbalista svá gesta lépe hlídat, neboť opakovaně by mu něco podobného zřejmě neprošlo…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 5]

8 thoughts on “Saúdská Arábie: Cristianu Ronaldovi hrozí zatčení za spáchání trestného činu propagace křesťanství

  1. Další ukázka muslimské tolerance vůči jiným náboženstvím. To jen křesťané jsou hňupi kteří si nechají doslova srát na hlavu. Ve jménu čeho? Miluj svého bližního jako sebe samého?

  2. Zaujímavý paradox: Cristiano Ronaldo nakoniec neskončí v base za pohlavné zneužívanie detí, ale za propagáciu kresťanstva v najneľudskejšom režime sveta. Saudská Arábia kupuje v poslednom čase tých najlepších futbalistov sveta, aby ich nechala žiť doslova v zlatej klietke, lebo pre nemoslimov platí prísny zákaz opustiť vyhradené štvrte /vlastne getá/ bez povolenia. Každý už niekedy videl na fotkách dopravné značky s nápisom For muslims only. Výnimkou nie sú ani športovci či tréneri a teoreticky za to hrozí až smrť.

    1. Náboženství vznikli k tomu aby lidi rozdělovali ,aby se kvůli náboženstvím zabíjeli vedli války, aby se díky němu lépe ovládali lidi,národy .Rozhádaní lidé se lépe ovládají i straší .Psychicky vyrovnaný člověk modly ani sošky nepotřebuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout