Lidé vyzývají k bojkotu Porsche poté, co automobilka vyretušovala sochu Ježíše z reklamy

Lidé vyzývají k bojkotu Porsche poté, co automobilka vyretušovala sochu Ježíše z reklamy

Možná si ještě pamatujete na skandál, který u nás asi před 4 lety vyvolala reklama Lidlu, na které v řecké krajině firma vyretušovala kříže na kostelích.

Lidé tehdy byli naštvaní o to víc, že při arabském týdnu nikdo půlměsíc neretušoval. Také v té době padly výzvy k bojkotu řetězce.

Nicméně zdá se, že křesťanské symboly vadí i dalším firmám, aktuálně se jedná o automobilku.

Německá automobilka Porsche čelí tvrdé kritice poté, co v reklamě retušovala slavnou sochu Krista. Na sociálních sítích naštvaní uživatelé vyzývají k bojkotu.

Reklama upozorňuje na kultovní sportovní vůz Porsche 911, který slaví 60. výročí.

V klipu je vidět žena v červeném Porsche, jak projíždí kolem mostu v Lisabonu, ze kterého je obvykle vidět takzvaná socha Cristo Rei.

Ale slavný památník – inspirovaný sochou Krista Spasitele v Rio de Janeiru v Brazílii – byl upraven a místo toho je vidět pouze betonový podstavec sochy.

Porsche se původně rozhodlo záležitost nekomentovat, píše Daily Mail. Klip byl však po kritice v tichosti smazán z Youtube kanálu Porsche.

Později německá společnost vydala omluvu a video zveřejnila znovu – tentokrát s viditelnou sochou. Nyní tvrdí, že to byla „chyba“, že v první verzi socha zmizela.

Na sociálních sítích byla kritika nemilosrdná. Německá automobilka je mimo jiné obviňována z toho, že je „woke“ a protikřesťanská, a uživatelé i nadále vyzývají k bojkotu Porsche.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 37 Průměrně: 5]

5 thoughts on “Lidé vyzývají k bojkotu Porsche poté, co automobilka vyretušovala sochu Ježíše z reklamy

 1. Som si istý,že keď /nie ak/ dobyjú moslimovia neprávom obdivované a už dávno silne islamizované Švajčiarsko, bez váhania nahradia kríž na vlajke polmesiacom. To isté Švédsko, Nórsko a podobne. Pochopiteľne pre nových vládcov islamizovaných krajín nebude problém ani vymazať kríže zo štátnych znakov. A trestať smrťou podľa vzoru KSA čokoľvek spojené s kresťanstvom, napríklad aj vlastníctvo Biblie či tajné bohoslužby – lebo všetky kostoly budú napr. v Holandsku určite zbúrané.

 2. Jediné evropské území, které by měli muslimové dobýt, je Vatikán. Tamní chlív vyčistit od sklepa po půdu, aby zmizel jeden z nejodpornějších vředů na těle Země – křesťanství…

  1. Správně .V kostelech se vedou satanské obřady a ovce ani neví že se modlí k ďáblovi. Všechno je to organizovaný zločin z Vatikánu .

  1. Nápodobně. Co taky s takovou popelnicí, nebrat. Bych si ji nekoupila, ani kdyby místo retušování do reklamy dali Ježíše 2x.
   Takový křáp.
   Apropo – kdo četl Bibli, tak ví, že Bůh o zobrazování sebe nestojí. Divila bych se, kdyby to jeho Syn měl jinak.
   Fraška – tyhle sochy, obrázky postav, které autoři neznali a teda ani neví, jak vypadali.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout