Genové injekce způsobují vzácnou formu kardiomyopatie

Genové injekce způsobují vzácnou formu kardiomyopatie

Srdeční problémy, které mohou být způsobeny experimentálními genovými injekcemi, se neomezují pouze na zánět srdečního svalu.

Nedávná studie popisuje případ 59leté pacientky, která po přeočkování prodělala takzvanou Takotsubo kardiomyopatii se silným zvětšením srdce. Neměla žádné rizikové faktory pro srdeční onemocnění.

Případová studie Rezy et al. , která byla publikována v „Cureus“ 10. srpna, začíná známým ujištěním, že vakcíny Covid jsou vlastně docela bezpečné a účinné tak jako tak, ale pak uvádí, že se vyskytuje celá řada kardiovaskulárních vedlejších účinků – jmenovitě myokarditida, perikarditida, myoperikarditida, infarkt myokardu, plicní embolie, trombotická trombocytopenie a plicní krvácení.

Jedním z těchto vedlejších účinků je i Takotsubo kardiomyopatie (TCM).

Je popsán případ 59leté pacientky, která přišla na urgentní příjem s dušností trvající šest hodin a také si v posledních dvou dnech stěžovala na opakované bolesti na hrudi.

O tři dny dříve dostala posilovací dávku vakcíny Moderna. Měla v anamnéze hypotyreózu, zvýšené krevní lipidy a celiakii, ale před očkováním neměla žádné srdeční problémy.

Testy na Covid-19 zůstaly negativní. EKG a transtorakální echokardiografie prokázaly zřetelné abnormality srdeční funkce a lékaři na rentgenovém snímku zjistili i plicní edém. Pacientka trpěla přetrvávající tachykardií a kolísáním krevního tlaku. Během toho upadla do šoku.

Bylo možné vyloučit plicní embolii a trombotické nebo obstrukční léze v koronárních cévách, ale magnetická rezonance odhalila jasné balonování srdce, ale žádnou myokarditidu. Na základě toho a na základě předchozího očkování proti covidu lékaři diagnostikovali TCM – další příčinu vážných srdečních potíží se nepodařilo najít.

Na snímcích je vidět tzv. apikální balonování srdce – Zdroj: Reza et al. 2023

Pacientka byla léčena systémovým hydrokortisonem, systémovým furosemidem, heparinem a norepinefrinem; Naštěstí se její stav v následujících dnech zlepšil.

TCM je ve skutečnosti velmi vzácná, nachází se jen asi u jednoho procenta všech pacientů s podezřením na akutní onemocnění koronárních tepen. Přesné příčiny nejsou známy.

Tato forma kardiomyopatie je často spojena s emočním stresem a traumatem, a proto je toto onemocnění také známé jako stresová kardiomyopatie nebo „syndrom zlomeného srdce“. 

S tímto stavem souvisí také fyzický stres, hormonální nerovnováha a některé léky. 59letá žena neměla žádné identifikovatelné spouštěče TCM – kromě bezprostředně předcházejícího očkování.

Autoři poukazují na to, že dříve byla publikována studie, která vyšetřovala několik případů TCM v důsledku očkování proti Covidu. Tento jev je vzácný, ale zjevně nejde o ojedinělý případ.

Několik teorií o patofyziologii

Jak přesně očkování vede ke kardiomyopatii Takotsubo, není jasné. Autoři v tomto ohledu nabízejí několik teorií:

Patofyziologie TCM vyvolaná vakcínou COVID-19 není známa; nicméně, několik teorií bylo navrhováno. Vakcíny COVID-19 vyvolávají imunitní odpověď zaměřenou na produkci ochranných protilátek proti viru SARS-CoV-2.

U některých jedinců však může tato imunitní odpověď vyústit v přehnanou zánětlivou kaskádu vedoucí k endoteliální dysfunkci, mikrovaskulární dysfunkci a poškození myokardu.

Uvolňování prozánětlivých cytokinů, jako je interleukin-6 (IL-6) může přispívat k patofyziologii TCM. Autonomní nervový systém hraje klíčovou roli v regulaci srdeční činnosti.

Nadměrná aktivace sympatického nervového systému a snížený tonus parasympatiku se podílejí na patogenezi TCM v důsledku nadměrného uvolňování katecholaminů.

Stres spojený s očkováním proti COVID-19 by mohl potenciálně vést k dysregulaci autonomního nervového systému a přispět k rozvoji srdeční dysfunkce 14.

U TCM byla pozorována endoteliální dysfunkce a zhoršená koronární mikrovaskulární funkce. Vakcíny COVID-19 mohou vyvolat přechodnou endoteliální dysfunkci a mikrovaskulární abnormality,které zhoršují koronární průtok krve a následně vedou k dysfunkci myokardu.

Zdroj: Reza et al. 2023

Celkově studie ukazuje, že post-COVID problémy se srdcem se neomezují pouze na myokarditidu a perikarditidu, a že lékaři musí být o to více ostražití, aby svým pacientům poskytli správnou léčbu (a zachránili jim tak život).

Tvrzení, že „výhody převažují nad riziky,“ které autoři studie nakonec předložili, se nyní zvrhlo v klišé, jehož cílem je zjevně umožnit zveřejnění studie, i když je v rozporu s fakty.

Pravdou je, že žádný přínos genových injekcí nebyl dosud v kvalitních a smysluplných studiích prokázán. Na tomto pozadí je každý vedlejší účinek prostě přespříliš.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Genové injekce způsobují vzácnou formu kardiomyopatie

  1. Ako vidno, najvacsim spustacom az na nejake vynimky su posilovace, tzn. 3. a dalsie davky. To vsak neznamena, ze davky bez posilovaca nepracuju dalej… Takze som zvedavi co bude nasledovat v nadchadzajucich rokoch. Avsak usa, eu a who sa velmi ponahlaju s dalsou plandemiou, cize sa domnievam, ze vedl ucinky prasknu vo velkom asi skor nez by sme si mysleli a ti primitivni zednarski psychopaticki uchylni kripli to budu chciet prikrit dalsou plandemiou pri ktorej budu chciet doockovat zvysok… a najma deti a mladez!!! Take su posledne indicie! v roku 2024 a 2025 sa zacnu diat veci …

  2. To čeká všechny zamilované do toxíny, když zjistí že je podvádí, tak jen zlomené srdce je to nejlepší, co je může potkat, ještě by mohli dostat rozum a to by měli celoživotní následky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout