Západní svět je zděšen směřováním Argentiny

Západní svět je zděšen směřováním Argentiny

Argentina je možná jedním z hlavních důvodů proč se Soros rozhodl odejít z již zcela oddané Evropy, u které nyní prakticky nehrozí žádný odklon od jím šířené politiky.

Je to totiž právě Argentina, kam se nyní s hrůzou upírají oči libtardů, když vidí, že by v zemi mohl podzimní volby vyhrát člověk, který chce celý jejich systém rozbít – tedy alespoň v této jihoamerické zemi.

Jen málokdo zde v Evropě ví, že některé jihoamerické země jsou plně v souladu s globalistickými agendami, které podporují také západní země, především s klimatickou a LGBTQI (trans) agendou. Zákony jsou tam v tomto směru podobné jako v USA či zemích EU.

Touto agendou jsou silně indoktrinovány už děti, takže školy i tam slouží spíš k šíření ideologie než k výuce.

Žádná centrální banka, žádné zbytečné úřady, žádné regulace, konec LGBTQ a klimatické agendy i indoktrinace dětí na školách – to vše současná  vláda plně podporuje, ale ne tak nový kandidát na prezidenta.

Jistě jste se již o jeho nečekaném úspěchu v primárkách dočetli v propagandistických médiích, která ho popisují jako ultrapravičáka, což je dnes označení pro každého, kdo nevyznává agendu hlásanou většinou západních zemí.

Argentinské peso se nedávno propadlo po zprávě, že argentinské primárky vyhrál s 30% hlasů ekonom Javier Milei, kterého mnozí popisují jako libertariána.

Rozruch ze strany médií establishmentu a západních představitelů roste, jak si uvědomují tuto realitu – Milei by mohl vyhrát všeobecné volby v říjnu a demontovat téměř všechny socialistické instituce v zemi, jakmile bude v úřadu.

Argentinská ekonomika trpěla pod řadou progresivních vůdců, včetně Fernanda de la Rúa, který byl nucen rezignovat po inflačním krachu v roce 2001, který vedl k masovým občanským nepokojům.

Pak tu byla Cristina Fernández de Kirchner, která byla prezidentkou Argentiny po dvě funkční období v letech 2007 až 2015. Byla zatčena a odsouzena k šesti letům vězení za zneužití moci a podvod, využití svého postavení k zadání nejméně 51 veřejných zakázek na stavební práce a převedení více než 1 miliardy dolarů příteli svého manžela prostřednictvím krycí společnosti.

K tomu došlo během oživení inflace v Argentině, která nyní dosáhla krizové úrovně pod současným vedením Alberta Fernandeze, který je považován za „levý střed.“

Netřeba dodávat, že občané Argentiny jsou znechuceni neúprosným nedostatkem změn a neúprosným hospodářským úpadkem. Je to ten samý úpadek, kvůli kterému Mezinárodní měnový fond krouží kolem tápajícího národa jako hladový žralok.

Na scénu vstupuje Javier Milei, který kandiduje na platformě radikální změny, která by zahrnovala rozpuštění mnoha socialistických institucí a samotné centrální banky, která přivedla Argentinu do několika fiskálních krizí.

Ve videu kampaně na YouTube Milei oznámil, že rozpustí řadu ministerstev, která považuje za zbytečná. „Ministerstvo kultury – ven! Životní prostředí – ven! Ministerstvo žen a genderové diverzity – ven! Veřejné práce – ven! Věda – ven! Práce a sociální zabezpečení – ven! Ministerstvo školství a indoktrinace – ven!“

Argentinci, kteří podporují Mileie, naznačují, že je „hlasem trestu“ proti předchozím levicovým režimům za jejich ekonomické prohřešky. Tento sentiment má podobný nádech jako široká podpora Donalda Trumpa v USA – jako vzkaz elitám establishmentu, že obyvatelstvo již nebude akceptovat status quo.

Zda Milei nebo Trump mohou zavést nějaké dlouhodobé změny v oligarchy zamořeném systému, je skutečně druhotnou otázkou. Veřejnost prostě dává jasně najevo, že si je vědoma hry, která se hraje s jejich budoucností.

Zdá se, že korporátní média byla zaskočena popularitou Mileiho (stejně jako byla zaskočena Trumpem). Zpočátku byl považován za kandidáta s malou šancí na úspěch, ale nyní rychle sestavují seznam módních slov a negativních popisů jako prostředek k podkopání jeho image.

Milei plánuje snížit vládní výdaje, skoncovat s převážně socializovaným systémem zdravotní péče, eliminovat systém veřejného školství, který vidí jako síť indoktrinačních center, eliminovat politiku a propagandu v oblasti změny klimatu, eliminovat indoktrinaci diverzitou, rovností a inkluzí, eliminovat indoktrinaci genderovou identitou pro děti, cení si soukromého vlastnictví, chce zakázat potraty, chce vrátit právo na držení zbraní Argentincům a chce zlikvidovat centrální banku.

Určitě upoutal pozornost levicové a globalistické gardy. Jen dva dny po vítězství v primárkách Mileiho diskutuje Bidenova administrativa o možném setkání s brazilským prezidentem Luizem Ináciem Lulou da Silvou na Valném shromáždění OSN příští měsíc v New Yorku.

Lula da Silva je kandidát dosazený s pomocí CIA, takže nyní to tak nějak hraje na dvě strany. Biden ví, že pokud by někoho z BRICS mohl získat na svoji stranu, pak je to právě on.

Očekává se, že Biden bude tlačit Brazílii, aby omezila ekonomický obchod s Ruskem a Čínou, ale že Milei bude také primárním tématem zájmu.

Mimochodem, prvními politiky, se kterými se záhy po svém oficiálním jmenování sešel nový šéf Sorosova impéria – Alexander Soros, byli kanadský premiér Trudeau a právě brazilský prezident Lula.

I toto setkání mělo jistě svůj význam…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 26 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Západní svět je zděšen směřováním Argentiny

  1. Milei chce legalizovať „mäkké“ drogy, s čím samozrejme nesúhlasím. Schvaľujem trest smrti aj za ne podľa vzoru Saudskej Arábie či Singapuru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout