Bývalý ukrajinský prokurátor odhaluje šokující informace o zločinech Joe Bidena (video)

Bývalý ukrajinský prokurátor odhaluje šokující informace o zločinech Joe Bidena (video)

Už nějakou dobu probíhá v americkém Kongresu vyšetřování zločinné rodiny Bidenových. V případě, že by se jednalo o jakéhokoli běžného Američana, dávno by byl ve vězení.

Jenže Bidenovi jsou zřejmě nedotknutelní a hodně jim pomáhá i fakt, že o vyšetřování jejich zločinů zarytě mlčí mainstream. Vždy, když se objeví jakákoli nová výbušná informace na Joe Bidena nebo jeho syna, se také objeví vykonstruovaná žaloba na Trumpa, která má za cíl zastřít zločiny Bidenových.

Jejich korupční jednání a další zločiny se do jisté míry vztahují také na Ukrajinu, kde – jak již bylo prokázáno – se právě tehdejší viceprezident Biden zasloužil o sesazení prokurátora Šokina, který vyšetřoval korupci firmy Burisma, ve které mimo jiné figuroval i Hunter Biden.

Nyní se objevilo starší video Viktora Šokina, který byl odvolán z úřadu pod tlakem tehdejších USA. Viceprezident za Obamova prezidentství  Joe Biden se po usvědčujícím svědectví Devona Archera opět objevuje na internetu. Toto video bylo odstraněno na Youtube.

V podrobném a rozsáhlém rozhovoru Šokin reagoval na obvinění Bidenova režimu a vyložil svou verzi příběhu týkající se vyšetřování Burismy, ukrajinské energetické společnosti, která kdysi zaměstnávala Huntera.

Není jasné, kdy přesně bylo toto video nahráno nebo zveřejněno, ale obsahuje jeho reakci na Bidenova obvinění. Podle všeho by mohlo být video z let 2019-20, tedy z doby krátce před prezidentskými volbami na podzim 2020.

V době jmenování Huntera Bidena byl Viktor Šokin ukrajinským generálním prokurátorem a majitel Burismy byl vyšetřován.

Šokinovo video se týkalo různých bodů, od obvinění, že vyšetřování Burismy bylo spící, až po obvinění z jeho korupce a jeho případného odvolání z funkce žalobce.

V dlouhé a podrobné odpovědi Šokin vyvrátil názor, že jeho vyšetřování bylo „spící“ a vysvětlil, jak bylo aktivní, což dokonce vedlo k zabavení majetku majitele Burismy, Mykoly Zlochevského.

Viktor Šokin byl odvolán z funkce ukrajinského generálního prokurátora v roce 2016 kvůli tlaku západních vlád (Joe Biden byl v té době Obamovým viceprezidentem) a údajně mezinárodních institucí, jako je EU a MMF.

Jeho propuštění bylo součástí „většího protikorupčního úsilí“, protože Šokinův úřad byl kritizován za to, že „dostatečně neprovádí vyšetřování korupce“.

„Pokud jde o tvrzení, že tato vyšetřování byla údajně „spící“, pak mohu uvést velmi pozoruhodné příklady, jmenovitě naše kroky poté, co byl ve Velké Británii zrušena blokace Zločevského 23 milionů,“ řekl Šokin.

„Jmenoval jsem interní vyšetřování, zahájil trestní vyšetřování toho, jak a proč byly zabavené peníze uvolněny ve Velké Británii. Navíc 10-12 dní před mou rezignací, 2. února 2016, mu soud zabavil majetek, osobní úspory, auta a tak dále,“ dodal.

Šokin řekl, že americké zpravodajské agentury pozorně sledovaly proces vyšetřování a je přesvědčen, že Biden si byl vědom pokroku. Shokin dodal, že věří, že Biden jednal v zákulisí, aby ho odstranil, protože se obává, že vyšetřování by mohlo negativně ovlivnit jeho syna a další blízké.

„Velmi dobře chápu, že Spojené státy mají jednu z nejsilnějších zpravodajských agentur na světě… Joe Biden byl zřejmě informován, že se blížíme k okamžiku, kdy začaly výslechy jeho syna a dalších osob,“ řekl Šokin.

Bylo tedy nutné okamžitě zarazit další vyšetřování korupce Burismy.

Šokin trval na tom, že skutečnou motivací Bidenova tlaku na jeho odstranění byla ochrana jeho osobních a rodinných zájmů a ne zájmů amerického lidu.

Připomeňme, že majitel společnosti Burisma Mykola Zlochevsky a její výkonný ředitel Vadym Požarski neustále vyvíjeli tlak na Huntera Bidena, aby lobboval ve Washingtonu DC o pomoc při jednání s ukrajinským prokurátorem Viktorem Šokinem.

Hunter byl najat společností Burisma, aby sloužil v představenstvu výměnou za 83 000 dolarů měsíčně, aby zajistil přístup ke svému otci, tehdejšímu viceprezidentovi Joe Bidenovi. Bylo oznámeno, že to bylo pro „poradenské služby.“

Burisma požádala o pomoc Joea Bidena při zastavení vyšetřování vedeného Viktorem Šokinem. Na oplátku Joe Biden obdržel úplatek 10 milionů dolarů od společnosti Burisma za jeho pomoc při zastavení vyšetřování Šokina, jak ukazuje FD-1023.

Biden pak pohrozil, že zadrží americkou pomoc Ukrajině ve výši 1 miliardy dolarů, pokud nebude Šokin vyhozen. Kdo může zapomenout na to, jak se tím Joe Biden chlubil na videu?

Po odchodu z úřadu v roce 2017 se bývalý viceprezident Joe Biden chlubil tím, že silně podnítil ukrajinskou vládu, aby vyhodila svého vrchního prokurátora Viktora Šokina.

„Podíval jsem se na něj a řekl jsem: Za šest hodin odjíždím. Pokud státní zástupce nebude propuštěn, nedostanete peníze…… Byl vyhozen, zkurvysyn,“ řekl Biden v roce 2018.

Klíčový svědek Devon Archer vypovídal v pondělí pod přísahou a potvrdil, že Burisma tlačila na Huntera Bidena, aby přesvědčil Joea Bidena, aby ukončil vyšetřování Viktora Šokina.

V roce 2020 podal Šokin oficiální stížnost na Joe Bidena za zasahování do ukrajinského soudního řízení. „Šokin také ve stejnou dobu potvrdil, že byl otráven rtutí před pěti měsíci během svého pobytu v Řecku,“ uvádí Interfax.

„Nemám žádné zjevné nepřátele, které bych z toho mohl vinit. Samozřejmě, jedna z verzí, ale tato verze vyžaduje vyšetřování, je, že byl do toho nějakým způsobem zapleten Biden.

Oficiálně jsem se v této věci obrátil na řecké orgány činné v trestním řízení a požádal je, aby to vyšetřily… Oficiálně jsem ještě nedostal odpověď, i když jsem je kontaktoval před nějakou dobou ohledně zahájení trestního řízení v souvislosti s úmyslným pokusem o mou vraždu,“ řekl Šokin.

V únoru 2020 pak Ukrajina zahájila trestní řízení proti bývalému viceprezidentovi Joe Bidenovi kvůli obvinění, že tlačil na úřady, aby donutily k rezignaci ukrajinského generálního prokurátora Viktora Šokina.

V květnu 2020 Šokin apeloval na ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a vyzval ho, aby podnikl kroky týkající se neochoty ukrajinských orgánů činných v trestním řízení vyšetřovat nezákonné činy spáchané Joe Bidenem.

Šokin v rozhovoru dále řekl, že proti Hunteru Bidenovi nebylo zahájeno žádné trestní vyšetřování. Trval na tom, že případ souvisí s porušením zákona ze strany společnosti Burisma.

Tvrdil, že jak se ponořili hlouběji do vyšetřování, začali mít podezření, že ředitelé společnosti, včetně Huntera Bidena, by mohli být také zapojeni.

„Když jsme začali aktivně postupovat s cílem objasnit tento zločin a zjistit, kdo se provinil porušením ukrajinských zákonů v Burismě. Nakonec jsme zjistili, že administrátoři přijatí v květnu až červnu 2014 byli pravděpodobně zapojeni.

Byli to Devon Archer, Hunter Biden a další. Joe Biden měl důvod se obávat, že to všechno nakonec dopadne na jeho syna,“ řekl Šokin.

Když byl dotázán na své reakce ohledně názoru, že to nebyl jen Biden, kdo chtěl, aby odešel, ale také další instituce, jako je MMF nebo EU, Šokin odpověděl:

„Za prvé, nevzpomínám si na jediný případ, ani jediný, kdy Biden formálně požádal o mé odvolání, když jsem byl generálním prokurátorem. Myslím si a mám důvod se domnívat, že je to všechno podvod.

Zeptal jsem se jich: Dejte mi jeden příklad, který dokazuje, že jsem zkorumpovaný – za každé provinění, kterého jsem se mohl dopustit. Nikomu se to zatím nepodařilo, včetně Bidena,“ řekl Šokin.

„Nejsem politik a nikdy jsem nesledoval politický cíl v žádném vyšetřování, včetně vyšetřování Burismy. Často jsem se setkával s velvyslancem Pyattem i s dalšími velvyslanci a nikdy mi nikdo neřekl, že moje práce je špatná.

A co víc, ti samí velvyslanci mi už na podzim 2015 řekli: „Viktore, drž se! Chápeme, že je to všechno pomluva. Nevíme, odkud pochází. Oficiálně se nic nedělo. To vše je neoficiální a odehrává se to v zákulisí,“ líčil Šokin.

V roce 2015 lidový poslanec Serhij Leščenko komentoval své rozhodnutí hlasovat pro kandidaturu Viktora Šokina na post generálního prokurátora. Řekl, že Šokin je nejlepším prokurátorem za posledních 20 let.

„Vzpomínám si na Šokina, který inicioval řízení proti Pukačovi, Kolesnikovovi, Kušnarjovovi a Kolomojskému. A jako člověk, který komunikuje s některými vyšetřovateli generálního státního zastupitelství, mám zasvěcené informace o tom, jak se Šokin v úřadu choval. Je to nejlepší z návrhů na post generálního prokurátora za posledních 20 let,“ napsal Leščenko.

To slouží jako další důkaz, že tvrzení, že Šokin je zkorumpovaný, je neopodstatněné.

„Kdyby se prokázala moje korupce, Biden a další politici by řekli všechno nahlas oficiálně, pro parlament a v médiích. Uvedli by konkrétní příklady mé korupce a nepoctivosti. Můžete zkontrolovat, že je to velmi jednoduché. Rok jsem pracoval jako nejvyšší státní zástupce. Moje práce byla přezkoumána v tisku a ukázalo se, že mé výsledky byly lepší než výsledky předchozích státních zástupců. Je snadné to ověřit, protože tato čísla jsou faktická.“

Šokin zmínil, že napsal dopis americkému ministru zahraničí a dostal kladnou odpověď.

„Už jsem vám řekl, že jsem napsal dopis ministru zahraničí Spojených států a dostal jsem odpověď od paní Nulandové. A její ocenění bylo velmi pozitivní.

Řekla mi, že současná organizace Nejvyššího státního zastupitelství je v pořádku a že bude vyšetřovat a řešit případy spojené s korupcí a dalšími trestnými činy efektivním a transparentním způsobem. To byla situace předtím, než mě Joe Biden začal pronásledovat a vyvíjet tlak na prezidenta Porošenka kvůli mému odvolání,“ řekl Šokin.

Šokinovy komentáře se rozšiřují na silnou kritiku toho, jak Obamův režim zacházel s Ukrajinou během jeho působení v úřadu, což naznačuje, že Biden a další představitelé považovali Ukrajinu za své „léno“.

„Víte, spousta věcí se mi zdá divná na tomto období Obamova prezidentského mandátu nad Ukrajinou. Podle mého názoru věřili, že Ukrajina je jejich lénem. Pan Biden ponížil Ukrajinu a prezidenta. Celému světu ukázal, jak je šéfem na Ukrajině.“

„Podle mého názoru tento muž nemá žádné právo, morální ani jiné, aby se ucházel o prezidentský úřad USA, nejdemokratičtější země na světě, nebo aby o tom dokonce přemýšlel. Tento muž urazil mou matku obscénními urážkami, to víte.

Urazil všechny matky na světě, dokonce i svou vlastní matku. Je nedůstojné nazývat matky tímto způsobem (kurva),“ řekl Šokin s odkazem na video, kde se Joe Biden chlubil tím, že ho vyhodil a nazval ho zkurvysynem.

Více z videorozhovoru:

Otázka: Do jaké míry podle vašeho názoru Joe Biden zasahoval do vnitřních záležitostí Ukrajiny? Byli jste někdy závislí na americkém souhlasu?

Šokin: Za Obamova prezidentství se zdálo, že tomu tak je. Nejvíce šokující je, že všechna jmenování byla provedena ve shodě se Spojenými státy a zejména s Bidenem, dokonce i na úrovni náměstka generálního prokurátora, což vím jistě.

Otázka: Kdyby stál Joe Biden před vámi, co byste mu řekl?

Šokin: Přeji mu štěstí, protože ho bude potřebovat. Podle mého názoru jsou jeho morální a individuální kvality velmi nízké a aby mohl nadále normálně žít ve Spojených státech nebo v jiné zemi, bude muset mít štěstí.

Pokud bude zákon aplikován na Joe Bidena, na Ukrajině nebo ve Spojených státech, pak bude s největší pravděpodobností zodpovědný za činy, které spáchal.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 4.9]

One thought on “Bývalý ukrajinský prokurátor odhaluje šokující informace o zločinech Joe Bidena (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout