Arabština jako další oficiální jazyk EU? EK ve vzkazu podlézá muslimům v arabském jazyce (video)

Arabština jako další oficiální jazyk EU? EK ve vzkazu podlézá muslimům v arabském jazyce (video)

Potvrzená korupce europoslanců ze strany Kataru je zcela jistě pouhou špičkou ledovce. Už dlouho předpokládám, že mnohem více bude zkorumpována přímo Evropská komise a zřejmě i další europoslanci či bruselští úředníci.

Svědčí o tom minimálně dlouhodobá podpora islamizace Evropy ze strany EU. A zatímco již existuje koordinátorka proti islamofobii, není tam žádný koordinátor proti křesťanofobii – i přesto, že denně je na území EU zvandalizováno či vypáleno několik kostelů, což se v případě mešit děje jen minimálně (a pokud se tak stane, je to silně medializováno).

Proti snaze o islamizaci Evropy vystupují zejména europoslanci ze zemí, které jsou islamizaci postiženy nejvíce. Právě ti také okamžitě reagovali na další exces EU, v němž se „Evropská koordinátorka proti islamofobii“ snažila podlézat muslimům žijícím v EU tím, že je oslovuje arabštinou.

To jen potvrzuje odpor EU k tomu, aby se invazisté integrovali v dané zemi, neboť arabština (zatím) není v žádné evropské zemi oficiálním úředním jazykem, i když například ve Francii se již podobné snahy vyskytly.

Zde zástupkyně EU oslovuje „evropské muslimy“ arabsky:

A zde je reakce europoslanců z Francie, Bulharska a Španělska (tedy tří silně islamizovaných zemí) z frakcí ID a ECR, která byla zaslána EK:

Používání arabštiny ve sdělení Komise

V nedávném vystoupení vysílaném na oficiálních internetových stránkách Komise a sociálních sítích Marion Lalisse, nedávno jmenovaná „koordinátorkou boje proti nenávisti vůči muslimům“, oslovuje „muslimy Evropské unie“ v arabštině.

S ohledem na Smlouvy se nezdá, že by arabština byla jedním z 24 úředních jazyků Unie. Není to ani jazyk islámu, nejlidnatější muslimskou zemí je Indonésie, jejímž jazykem je indonéská malajština a islám je praktikován v perštině v Íránu, urdštině v Pákistánu atd.

Tyto poznámky jsou proto ve skutečnosti interpretovány jako oslovení etnických menšin, které jsou evropským obyvatelstvem pocházejícím z Maghrebu a arabsky mluvícího Blízkého východu, pod záminkou oslovení všech muslimů na konfesním základě.

S ohledem na oficiální povahu poznámek se rovněž jedná o porušení unijních zásad mnohojazyčnosti.

Jaké sankce hodlá Komise vůči této úřednici uvalit?


Odpověď komisaře pro spravedlnost Reynderse ze dne 7. srpna 2023 jménem Evropské komise:

Vážení poslanci se upozorňují na skutečnost, že mandát koordinátora pro boj proti nenávisti vůči muslimům se zaměřuje na EU. Komunikační činnost koordinátora proto probíhá převážně v úředních jazycích EU.

Dne 14. března 2023 zaslala koordinátorka občanům EU neformální video ve francouzštině, němčině a angličtině.

Shrnutí pro třetí země bylo zaznamenáno také v arabštiněArabským jazykem a arabskými dialekty mluví více než 400 milionů lidí po celém světě. 

Delegace EU v arabsky mluvících zemích, jakož i v nearabsky mluvících zemích, jako je Pákistán, Afghánistán, Turecko, Bosna a Hercegovina a Malajsie, se rozhodly šířit zprávy koordinátora v dalších jazycích třetích zemí.

V tomto případě Komise neporušila zásady EU týkající se mnohojazyčnosti. Nic nenasvědčuje tomu, že by zaměstnanec nesplnil povinnosti, které pro něj vyplývají ze služebního řádu.

Kromě toho mohou zaměstnanci EU komunikující se třetími zeměmi, včetně zaměstnanců delegací a zaměstnanců zapojených do komunikace na celosvětové úrovni, přirozeně komunikovat v jiných jazycích než ve 24 úředních jazycích.


Tolik odpověď EK, která považuje komunikaci EU v arabštině za zcela normální.

Jak dlouho potrvá, než Katarem a Marokem zkorumpovaní bruselští úředníci zavedou arabštinu jako úřední jazyk EU? To by ostatně bylo v souladu s jejich dlouhodobou snahou o co nejrychlejší islamizaci Evropy.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 4.9]

4 thoughts on “Arabština jako další oficiální jazyk EU? EK ve vzkazu podlézá muslimům v arabském jazyce (video)

  1. Už som spomínal,že FIFA roku 2015 – zrejme na nátlak práve arabských krajín – legalizovala nosenie hidžábu u futbalistiek aj na medzinárodnej úrovni. Písal som aj o tom,že v Iráne síce smú ženy športovať /v Saudskej Arábii len veľmi obmedzene/, ale hlavu a telo musia mať zahalené povinne. Na práve prebiehajúcich MS hrala jedna Maročanka zahalená od hlavy po päty s výnimkou tváre /ostatné nie/ , našťastie jej tím /Maroko patrí ešte medzi relatívne liberálne moslimské štáty/ už vypadol.

  2. Netreba zabúdať ani na prakticky dennú desekráciu a búranie kostolov v mnohých „vyspelých“ krajinách /hlavne Anglicko, Nemecko a Francúzsko/ , často preto, aby uvoľnili miesto mešitám. Zločincom z Európskej komisie a im podriadeným byrokratom to samozrejme ani najmenej nevadí…

    1. Vyzývať k zabíjaniu fašistických ,či skôr globalfašistických zrúd ako Jourová, Timmermans či Šefčovič nie je zločin…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout