Výbuch sopky Tonga by mohl způsobit dočasné oteplení planety

Výbuch sopky Tonga by mohl způsobit dočasné oteplení planety

V dávných dobách, kdy byla tektonická činnost na naší planetě na mnohem vyšší úrovni než nyní, bylo v ovzduší také mnohem více CO2, což samozřejmě prospívalo rostlinám.

Právě sopky jsou největšími producenty CO2, ale o tom klimatičtí propagandisté raději mlčí a tvrdí, že hlavním producentem je člověk. A není to jen vyšší obsah CO2, ale sopky mohou mít vliv i na globální teploty.

V historii se v důsledku větších sopečných výbuchů výrazně měnilo klima na naší planetě, i když většinou dochází v důsledku erupcí k ochlazování.

Nicméně loňský výbuch sopky Tonga má mít podle výzkumníků na globální teploty přesně opačný dopad.

Erupce podmořské sopky Hunga Tonga-Hunga Ha’apai (HTHH) v lednu 2022 byla větší než jakýkoli jaderný výbuch provedený USA a tlaková vlna byla cítit po celém světě.

Nová studie odhaluje, že erupce, která vstříkla velké množství vodní páry do stratosféry bezprecedentním způsobem, by mohla způsobit dočasné zvýšení globálních teplot.

„Množství vodní páry vstřikované do stratosféry po erupci HTHH bylo bezprecedentní, a proto není jasné, co by to mohlo znamenat pro povrchové klima. Používáme simulace klimatických modelů k posouzení dlouhodobých povrchových dopadů anomálií stratosférické vodní páry (SWV) způsobených sopečnými erupcemi.

Simulace ukazují, že anomálie SWV vedou k silnému a trvalému oteplování pevniny severní polokoule v boreální zimě a australskému zimnímu ochlazení nad Austrálií,“ napsal Martin Jucker, vedoucí výzkumný pracovník studie z University of New South Wales Climate Change Research Centre.

Tedy zimy by měly být podle těchto závěrů na severní polokouli mírnější, na jižní by však mělo dojít k ochlazení. A to z důvodu nečekaně silné erupce sopky – ne z důvodu lidské činnosti.

Došlo by k tomu tedy i v situaci, kdy by na naší planetě aktuálně existoval jen člověk na úrovni prvobytně pospolné společnosti.

 

Článek s názvem Long-term surface impact of Hunga Tonga-Hunga Ha’apai-like stratospheric water vapor injection“ zkoumá následky erupce „a odhaluje, že povrchové teploty ve velkých oblastech světa se po několik let zvýší o více než 1,5 °C, i když v některých oblastech dojde naopak k ochlazení téměř o 1 °C.

Výzkum navíc naznačuje potenciální spojení mezi erupcí a povrchovými teplotami moře v tropickém Pacifiku.

Velké sopečné erupce způsobují ochlazení klimatu, protože oxid siřičitý je typicky emitován do atmosféry. Ale Tonga je jiná, protože podvodní kaldera vystřelila do stratosféry 146 megatun vody, což potenciálně přispělo k oteplování atmosféry v příštích pěti letech.

Ryan Maue, meteorolog a bývalý hlavní vědec Národního úřadu pro oceán a atmosféru, přidal svůj pohled a tweetoval:

„Tato nová výzkumná studie Hunga Tonga (v recenzním řízení) je objevná. Vážně, musíme považovat sopku za původce neočekávaného, deset let trvajícího přirozeného nárůstu oteplování.“

Nicméně buďte si jisti, že tento fakt globalisté a jejich loutky opět využijí k dalšímu zavádění klimaalarmistických šíleností green dealu pod falešným tvrzením, že na vině údajného oteplování je lidská činnost…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 4.9]

One thought on “Výbuch sopky Tonga by mohl způsobit dočasné oteplení planety

  1. Příroda trpí hlavně kvůli jejich činnosti,nenažraným zájmům korporací i spotřebitelů, výrobkům a taky plastům z ropy . Tuny plastového odpadu se denně sypou do moře protože velká část se recyklovat nedá,ryby ty plasty žerou v domění že je to potrava a lidi si pak pochutnávají na nanoplastech z ryb a mořských darů. To jsou teda dárečky. Takže kupte dětem dalších 10 malých tzv. „jogurtů“ teda mléka zahuštěného GMO škrobem a dalším svinstvem v plastovém svinstvu s hliníkovým vrchnákem. Jogurty jsem přestala kupovat hned jak jsem se dověděla že to co se prodává není jogurt. Všechny zdravé mléčné výrobky musí kvasit několik dní a na to „byznys“
    čas nemá ,tak tu bílou , bezcennou vodu jen zahustí škrobem a zabarví. Štve mně to když si všichni pokrytecky hrajou na záchranu planety.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout