Německo: Podívejte se, jak se v poryvu větru zřítila větrná turbína (video)

Německo: Podívejte se, jak se v poryvu větru zřítila větrná turbína (video)

Vzhledem k tomu, že i u nás již zasáhla větrná lobby, takže také krajina v naší zemi začne být velmi brzy hyzděna zcela neekologickými větrnými monstry, je dobré si neustále připomínat, co vše přítomnost obřích větrníků přináší.

Mimo likvidace milionů stromů, celých populací ptáků a hmyzu a šíření škodlivých chemických látek hrozí, že se turbína kdykoli zřítí.

Podobných nehod je nepřeberně – o několika z nich jste si zde již mohli přečíst. Nedávné zřícení větrné turbíny ve Švédsku například způsobilo nezměrné ekologické škody a trvalo týdny, než mohla být turbína odstraněna.

V Německu se nyní podařilo natočit takové zřícení vlivem silného větru. Snad jen náhodou zatím zřícená turbína nikoho nezabila. Vzhledem k jejich rostoucímu počtu po celé Evropě je však možná jen otázkou času než pod takovou turbínou někdo zůstane ležet…

Kolemjdoucí v německém Rostocku natáčel na větrné farmě, když se v pondělí oblastí přehnala bouře „Zachariáš“.

Video ukazuje, jak náhlý poryv větru způsobí, že se jedna z větrných turbín rozlomí na polovinu a úplně se zhroutí – s hlasitým třeskem.

Části listů rotoru byly po incidentu rozptýleny kolem větrné turbíny, píše Agrar Heute.

Společnost, která větrnou farmu provozuje, odhaduje škody na přibližně 50 000 eur.

A tento týden nejde o jedinou hlášenou havárii. Například včera uhořela větrná turbína ve Švédsku:

Větrné turbíny shořely

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 22 Průměrně: 4.8]

3 thoughts on “Německo: Podívejte se, jak se v poryvu větru zřítila větrná turbína (video)

  1. Mám stále silnější dojem že ty větrníky se stavějí kvůli zničení a další devastaci přírody kolem ,mají krátkou životnost na to kolik škody nadělají ale hlavně, někdo se na jejich výrobě a instalaci hezky napakuje + korupce souvisejísí s povolením a umístněním v státě, kraji navzdory neekologičnosti. „Ochránci“přírody nejsou takový blbci.

  2. Slovanko, prosím oprášit Fukušimu, tam si mamka příroda zahrála ruskou ruletu s větším kalibrem.

    Všichni pitomci, kteří papouškují o mrtvých hmyzících jak dva ptáčkové na vrtuli, tak laskavě přestaňte užívat urychlující dopravní prostředky. Volové proč teď mlčíte? Vždyť dvakrát dva na 22 hyne hmyzu, i historicky hodně hustá hmota houfu hmyzu hořícího!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout