Znepokojující vzestup mikrovlnného syndromu

Znepokojující vzestup mikrovlnného syndromu

Již před časem prokázaly některé studie zhoršení zdravotního stavu poblíž nově instalovaných vysílačů 5G.

Postupně se objevují další zprávy o problémech zejména citlivějších lidí, ale i zvířat, jejichž těla reagují velmi negativně na záření bezdrátových vysílačů (mobily, Wi-fi, 5G vysílače apod.).

Jsou tato zařízení skutečně tak neškodná jak tvrdí jejich výrobci a provozovatelé?

10letá dcera Courtney Gilardi nikdy neměla problémy se spánkem. Ale v srpnu 2020, ráno poté, co byla mobilní věž 5G instalována do 450 stop od jejich domova v Pittsfieldu v Massachusetts, se probudila a stěžovala si na bolesti hlavy, závratě, bzučení v hlavě a celkovou malátnost.

Normálně vstává v 8 hodin ráno. Ale toho dne vstala až odpoledne.

Nevypadala dobře a říkala, že se jí točí hlava, vidí rozmazaně. To nejsou slova, která by kdy použila, aby popsala, jak se cítila předtím,“ řekla paní Gilardiová.

Dívka, její sestra a sama paní Gilardiová, která uvedla, že začala pociťovat poruchy spánku, rychlé srdeční frekvence a migrény, byly brzy diagnostikovány s mikrovlnným syndromem, což je stav, o kterém je známo, že se vyvíjí poté, co je osoba vystavena elektromagnetickým polím (EMF) vyzařovaným bezdrátovými technologiemi.

Rada lékaře byla jednoduchá: Držte se dál od svého domova.

Mikrovlnný syndrom: co to je a jak vám škodí?

Mikrovlnný syndrom se týká citlivosti a vývoje symptomů způsobených mikrovlnným zářením v životním prostředí. Tento typ záření se používá k ohřevu potravin v mikrovlnných troubách.

Lidé jsou primárně vystaveni mikrovlnnému záření prostřednictvím bezdrátových zařízení a antén. Věže mobilních telefonů, Wi-Fi modemy, telefony, tablety, chytrá nositelná elektronika a chytré domácí spotřebiče nepřetržitě vysílají tyto vlny 24 hodin denně, 365 dní v roce.

Příznaky expozice mikrovlnnému záření zahrnují nespavost, bolesti hlavy, únavu, stres, bolest a dokonce i kožní vyrážky. Jedinci s chronickými nemocemi mohou podle výzkumu zaznamenat zhoršení již existujících příznaků jako součást mikrovlnného syndromu.

Účinky mikrovlnného záření na zdraví: Současná zjištění

O účincích mikrovlnného záření na zdraví se diskutuje už dlouho, přičemž studie financované průmyslem často nedocházejí k závěru, že mezi expozicí a zdravím není žádná souvislost.

Randomizované studie na lidech chybí kvůli etickým úvahám, ale prospektivní studie na lidech a studie na zvířatech a buňkách naznačují potenciálně škodlivé biologické účinky.

Námořní lékařský výzkum

V roce 1971 publikovali výzkumníci z Naval Medical Research Institute zprávu o biologických účincích elektromagnetických polí, včetně radiofrekvenčního a mikrovlnného záření (pdf). Zpráva zkoumala jejich účinky na lidi, zvířata a buňky.

Profesor Martin Pall z Washingtonské státní univerzity, který se specializuje na chronický únavový syndrom, mnohočetnou chemickou citlivost a účinky nízkointenzivních mikrovlnných frekvenčních elektromagnetických polí na lidské tělo, shrnul biologické účinky následovně:

 • Čtyřicet neuropsychiatrických účinků, včetně změn ve struktuře mozku, funkci mozku, psychologických reakcích a chování.
 • Osm hormonálních účinků, včetně hypertyreózy a dysfunkce hypofýzy.
 • Kardiální účinky, včetně snížené srdeční činnosti a změn srdečního rytmu.
 • Zlomy chromozomů a změny struktury chromozomů.
 • Histologické změny varlat.
 • Buněčná smrt, důležitý proces u neurodegenerativních onemocnění.

Další biologické účinky zahrnovaly změny metabolismu a trávení.

Zpráva o biologické iniciativě

Zpráva o biologické iniciativě, jejímž spoluautorem je Dr. David Carpenter, profesor environmentálních zdravotních věd na univerzitě v Albany’s School of Public Health, zkoumala korelaci mezi EMP a zdravím. Bylo zjištěno, že nežádoucí biologické reakce mohou být vyvolány i na úrovních hluboko pod průmyslovými standardy maximální tělesné expozice, stanovené na 1,6 wattů na kilogram (pdf).

Současná norma je založena na předpokladu, že mikrovlnné záření působí na tělo výhradně teplem, bez ohledu na jeho netepelné účinky.

Expozice netepelnému EMF záření na chronické úrovni 0,00034 mikrowattů prostřednictvím mobilních telefonů však byla spojena s významným snížením počtu spermií. Mikrowatty představují miliontinu wattu.

Kromě toho děti a dospívající vystaveni 0,02 mikrowattům po krátkou dobu hlásili příznaky, jako jsou bolesti hlavy, podráždění a potíže s koncentrací ve škole.

Opravdu neexistuje žádná úroveň, o které byste mohli s naprostou jistotou říci, že je to bezpečné pro všechny,“ řekl Dr. Carpenter.

Dodal, že stanovení standardu bez biologických účinků je nerealistické vzhledem k rychlému růstu používání bezdrátových technologií od zveřejnění zprávy v roce 2007, což vede ke zvýšené expozici mikrovlnného záření u jednotlivců.

Zatímco zpráva čelila kontrole kvůli nedostatku vzájemného hodnocení, všechny její zahrnuté studie byly předmětem vzájemného hodnocení.

Moskevský signál

Před zavedením mobilních telefonů a bezdrátových zařízení zpráva Moscow Signal dokumentovala mikrovlnné přenosy Sovětským svazem od roku 1953 do roku 1976 v rozmezí od 2,5 do 4,4 gigahertzů (GHz), což odpovídá frekvenčnímu rozsahu dnešních sítí Wi-Fi a 4G.

Ačkoli americká vláda nakonec rozhodla, že odhalení bylo špionážním pokusem bez významných zdravotních účinků na zaměstnance velvyslanectví, tento závěr byl zpochybněn.

V roce 1975 onemocněl Walter Stoessel, americký velvyslanec v Sovětském svazu, prodělal krvácení z očí a později podlehl leukémii. Rakovinou onemocněli i další zaměstnanci velvyslanectví, což vyvolalo kontroverzi kolem spojení mezi mikrovlnným zářením a rakovinou.

O rok později zadalo americké ministerstvo zahraničí studii porovnávající zdravotní výsledky zaměstnanců moskevského velvyslanectví a jejich rodin s lidmi z východoevropských měst, u nichž se předpokládalo, že nebyli vystaveni stejné expozici. Studie zjistila, že personál v Moskvě netrpěl žádnými významnými nepříznivými účinky z mikrovlnné expozice.

Přezkum epidemiologické studie z roku 2019 naznačil, že původní zjištění byla ministerstvem zahraničí záměrně zmírněna a že některé klíčové otázky zůstávají nezodpovězeny…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 4.9]

2 thoughts on “Znepokojující vzestup mikrovlnného syndromu

 1. ludia nosia telefony (a to aj 2 sucastne!) vo vacku nohavic, +nosia moderne hodinky s bluetooth, +bluetooth sluchadla…
  nie je im pomoci, ani pri predlozeni info/faktov, pokracuju v sabotazi vlastneho zdravia.

  tato nova (de)generacia ludi asi vyhynie, kedze je pohodlna mysliet

 2. Jak jsou vyhlašovány ty dny bez tabáku, den bez aut, tak co takhle vyhlásit den bez mobilů ? Já svůj obyčejný mobil sebou skoro vůbec nenosím . Mám ho jen na telefonování, SMS když se nedá jinak ,občas budík,kalkulačka a hotovo. Jsem si vědomá jeho škodlivosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout