Seymour Hersh: USA stály za oběma útoky na krymský most

Seymour Hersh: USA stály za oběma útoky na krymský most

Legendární novinář Seymour Hersh tento týden zveřejnil zprávu, v níž tvrdí, že americké zpravodajské služby pomohly Ukrajincům vyhodit do povětří most přes Kerčský průliv (nebo také Krymský most) počátkem tohoto měsíce.

A co víc, Hershovy zdroje popsaly, že USA asistovaly při počáteční, větší explozi Kerčského mostu, která jej původně dočasně vyřadila z provozu v říjnu 2022.

„Role Bidenovy administrativy v obou útocích byla zásadní,“ napsal ve čtvrtečním investigativním článku pro Substack.

„Samozřejmě, že to byla naše technologie,“ řekl Hershovi nejmenovaný americký představitel s odkazem na mořský dron, který vybuchl pod životně důležitým mostem 17. července. „Dron byl dálkově naváděn a napůl ponořen – jako torpédo.“

Citovaný zdroj je údajně americkým zpravodajským úředníkem, který mluví anonymně.

„Naše národní strategie je, že Zelenskyj si může dělat, co chce. Neexistuje žádný dohled,“ stěžoval si americký úředník.

V průběhu obou útoků došlo k mnoha obětem (zraněním) a také k úmrtím, včetně rodičů 14leté dívky, která byla těžce zraněna. Rodina cestovala na dovolenou, když se jejich auto roztrhlo během útoku na most 17. července.

Částečný výňatek z Hershovy nové zprávy si můžete přečíst níže…


Podívejme se na nedávné události v ukrajinské válce z pohledu těch v americké zpravodajské komunitě, kteří nemají pocit, že mají uši prezidenta Joe Bidena, ale měli by.

17. července Ukrajina podruhé zaútočila na jeden z nejpyšnějších úspěchů ruského prezidenta Vladimíra Putina: 11,25 mil dlouhý most přes Kerčský průliv spojující Krym s Ruskem.

Most za 3,7 miliardy dolarů, s oddělenými poli pro automobilovou a vlakovou dopravu, byl otevřen pro automobilovou dopravu v květnu 2018 a pro nákladní automobily o pět měsíců později, přičemž Putin sám byl tím, kdo jako první most přejel.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dal před ruskou invazí na začátku loňského roku jasně najevo, že most považuje za legitimní vojenský cíl. Ukrajina původně zaútočila na most loni v říjnu pomocí bomby v nákladním automobilu, ale během sedmi měsíců byl plně opraven.

Poslední útok dvojice ponorných dronů zabil pár, který jel přes most, když došlo k výbuchu, přičemž jejich dítě bylo zraněno. Poškození mostu bylo vážné.

Role Bidenovy administrativy v obou útocích byla zásadní. „Samozřejmě, že to byla naše technologie,“ řekl mi jeden americký úředník.

„Dron byl dálkově naváděn a napůl ponořen – jako torpédo.“ Zeptal jsem se, zda před útokem na most existovala nějaká myšlenka na možnost odvety.

„Co udělá Putin? Nemyslíme až tak daleko,“ řekl úředník. „Naše národní strategie je, že Zelenskyj si může dělat, co chce. Neexistuje žádný dohled dospělých.“

Putin odpověděl na druhý útok na most ukončením dohody, která umožnila přepravu ukrajinské pšenice a dalších životně důležitých potravinových plodin, zmařených probíhající válkou, ze zablokovaných přístavů v Černém moři. (Před válkou Ukrajina vyvážela více obilí než celá Evropská unie a téměř polovinu světových slunečnicových semen.)

A Rusko začalo neustále zintenzivňovat raketové  útoky v Oděse. Jeho původní seznam cílů se rozšířil z přístavních oblastí do vnitřních městských lokalit.

Úředník řekl, že do Evropy proudí z Oděsy a dalších černomořských přístavů mnohem víc než jen zrní a slunečnicová semena: „Vývoz z Oděsy zahrnoval nelegální věci jako drogy a ropu, kterou Ukrajina dostávala z Ruska.“

V tomto bodě, kdy byla zmařena ukrajinská protiofenzíva proti Rusku, úředník řekl: „Zelenskyj nemá žádný plán, kromě toho, že vydrží. Je to, jako by to byl sirotek – chudák ve spodním prádle – a my nemáme žádnou skutečnou představu o tom, co si Zelenskyj a jeho dav myslí.

Ukrajina je nejzkorumpovanější a nejhloupější vláda na světě, mimo Nigérii, a Bidenova podpora Zelenského může pocházet pouze z toho, že Zelenský zná Bidena, a to nejen proto, že se staral o Bidenova syna.“

„V americké zpravodajské komunitě jsou někteří,“ řekl tento činitel, „kteří se obávají Putinovy reakce na nedávné útoky ukrajinských dronů v centru Moskvy. Bude Kyjev další na řadě?“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 4.9]

2 thoughts on “Seymour Hersh: USA stály za oběma útoky na krymský most

  1. Tož to dá fušku, zbořit celou Ameriku, a vrátit jí do původního stavu před Kolumbem. Nevadí, tak si Tě píšu mezi dobrovolníky: Twor Pako, bourač. Vezmi si kladívko a postav se jako první, začneš řadu. Koho máme dál?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout