Nepokoje obohacovačů už také v Německu: Řádění Afričanů v německém Giessenu (videa)

Nepokoje obohacovačů už také v Německu: Řádění Afričanů v německém Giessenu (videa)

V Giessenu se stovky černochů bouří a útočí na policisty a občany. Videa ukazují masové nepokoje, jichž se účastní až stovky Afričanů. Situace se místy zcela vymyká kontrole.

Násilné nepokoje na eritrejském festivalu v Giessenu. Stovky migrantů v sobotu napadly policisty a zapojily se do pouličních bitev s bezpečnostními silami. Videa na sociálních sítích ukazují bouřící se Afričany potulující se po ulicích

Podle policie došlo k masivním útokům na policii. Policisté hlásí házení kamenů a lahví, rvačky a nespočet pokusů o prolomení policejních bariér. Používají se také vodní děla. Zraněno bylo dosud nejméně 22 policistů.

Pozadím je zřejmě občanská válka v Eritrei. Festival pořádají příznivci vlády, odpůrci režimu tomu chtějí zabránit. Nicméně do jejich potyček zahrnují také policisty a kolemjdoucí.

Bezpečnostní síly jsou nasazeny s 1 000 policisty. Občané byli požádáni, aby se vyhnuli celé oblasti města. Zatím nejsou k dispozici žádné údaje o zraněních. Situace byla brzy odpoledne nepřehledná. Policie použila vrtulníky a drony.

Konkrétně policie uvedla: „Na Heuchelheimském mostě došlo mimo jiné k masivním útokům proti policii házením kamenů a lahví a pokusům prorazit policejní bariéry a přelézt ploty.

Z Heuchelheimského mostu byly na ulici házeny předměty a zapalovány dýmovnice. U Hessenhallenu velká skupina asi 100 lidí strhla bariérový plot. Na Neustädter Tor došlo k hádce s velkým počtem účastníků. Objevily se prý i výhrůžky motoristům. Kromě toho došlo k poškození automobilů.

V pátek stejné policejní oddělení tvrdilo, že v Giessenu nehrozí žádné nebezpečí a požádalo, aby se tyto „falešné zprávy“ dále nešířily.

Před festivalem se očekávaly násilné nepokoje, protože festival se již v loňském roce vymkl kontrole. V té době bylo zatčeno více než 30 lidí a mnoho policistů bylo zraněno. Město požádalo o zákaz akce, ale neuspělo u správních soudů.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 26 Průměrně: 5]

6 thoughts on “Nepokoje obohacovačů už také v Německu: Řádění Afričanů v německém Giessenu (videa)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout