Německo: Soudci, který rozhodl, že děti nemusí nosit do školy roušku, nyní hrozí za tento verdikt 5 let vězení

Německo: Soudci, který rozhodl, že děti nemusí nosit do školy roušku, nyní hrozí za tento verdikt 5 let vězení

V Německu nyní probíhá další z dlouhé řady politických procesů, které spadají ještě do doby „covidové.“ O několika případech odvážných lékařů, kteří byli za svoji snahu pomáhat lidem odsouzeni do vězení, jste si zde již mohli přečíst.

Další případ se pro změnu týká soudce.

Snaha profesně zlikvidovat soudce, který rozhodl v zájmu zdraví dětí, je jasnou výstrahou pro další soudce, kteří by chtěli rozhodovat v zájmu lidu a ne v zájmu zvráceného systému.

Tato kauza vám také mnohem lépe vysvětluje, proč se zatím prakticky nikde v Evropě nedaří odsoudit zločiny covidismu. Je celkem jasné, že každý soudce, ale i státní zástupce, který by se do podobného procesu pustil, by byl okamžitě profesně zlikvidován.

A nejde jen o zákaz dalšího působení v profesi soudce, jde také o hrozbu až několikaletého vězení. V této situaci si tak asi již nikdo nedovolí jít proti systému, byť by byl sebezvrácenější…

V dubnu 2021 výmarský soudce Christian Dettmar vyhověl stížnosti matky proti požadavku na povinné nošení roušky pro její děti.

Následovalo bezprecedentní pronásledování ze strany takzvaného „právního státu“, včetně razií, suspendací a snižování platu.

Teď ho chtějí zavřít na léta do vězení kvůli jeho nepoddajnému úsudku v minulosti a zakázat mu vykonávat jeho profesi. Včera, tedy v pondělí, soud pokračoval.

Úřad soudce je ve skutečnosti funkce, která nepodléhá pokynům – žádná politická touha a žádný předchozí rozsudek nezavazují soudce k rozhodnutí. Musí pouze přijmout právní situaci, své vlastní chápání dobra a zla, přiměřenost, fakta, chování a argumenty stran a své vlastní svědomí.

Když Dettmar vynesl svůj odvážný verdikt, který zrušil šikanózní – a mezitím i mainstream uznal za nesmyslné a neúčinné – povinné roušky ve školách, byl pro mnoho rodičů hrdinou, zářícím světlem v temných časech. Opřel se o tři znalecké posudky, které nepřiměřenost opatření potvrdily.

Ale není hrdinou pro systém, který ho v tu chvíli prohlásil za nepřítele. O několik dní později vyšší soud zrušil jeho rozhodnutí a státní zastupitelství v Erfurtu zahájilo vyšetřování pro „překroucení spravedlnosti“, údajně rodinný soudce nebyl oprávněn dávat pokyny školám.

Mělo to být ještě horší: u odvážného soudce proběhla razie, při níž byly zabaveny mobilní telefony, počítače a dokumenty. A co víc: Soudce se poradil s právníkem žalobce a konkrétně hledal kritické rodiče, jejichž příjmení by spadalo do jeho pravomoci.

Systém brutálně pronásleduje odvážného soudce

Pro systém to byla největší urážka: rychle se objevily informace, že zelené ministerstvo spravedlnosti v Durynsku vydalo politickou směrnici k trestnímu stíhání.

Když několik příznivců vyjádřilo solidaritu s bílými růžemi a dětskými kresbami, město Výmar je prostě nemilosrdně vyhodilo do odpadků. A dokonce i po zrušení všech opatření se stále udržuje proces se soudcem, jehož plat byl snížen o 25 procent veřejnými orgány a nakonec byl suspendován ze soudnictví.

Pokud bude shledán vinným, hrozí mu až pět let vězení a doživotní zákaz výkonu povolání soudce.

Také v pondělí, lidé přišli k soudu, aby vyjádřili svou podporu: na kartonových cedulích vyvěsili zprávy jako „Děkuji, Christiane Dettmare“ nebo „Osvobozující rozsudek pro Christiana Dettmara“ nebo „Děti jsou svaté“.

V sále bylo mnoho diváků, kteří doufali ve zproštění obžaloby.

Dettmar stále tvrdí, že považoval za své pravomoci odstranit ohrožení blaha dítěte  vůči třetím osobám – v tomto případě škole – v souladu s § 1666 BGB. Jeho obhajoba dodává: I když se ukáže, že se jedná o čestné právní omyly, nesplňuje to kritéria „překroucení spravedlnosti.“

Různí svědci na Dettmarově straně

Hlavní líčení začalo už v polovině června a pokračovalo se v pondělí. Jako svědek byla mimo jiné vyslechnuta matka, která zahájila řízení proti nařízení o povinnosti nosit roušky je toho názoru, že Dettmar by měl být zproštěn obžaloby.

Jiný výmarský soudce – Matthias Guericke – byl také předvolán na svědeckou lavici; on sám učinil odvážný verdikt, když osvobodil obžalovaného, který musel jít k soudu za porušení covidových pravidel a ve svém odůvodnění považoval zákaz kontaktu za protiústavní a za „katastrofální politickou chybu s dramatickými důsledky“.

Od roku 2021 byli oba zapojeni do sdružení „Kritičtí soudci a státní zástupci“ (Krista) a byli v pravidelném kontaktu. Guericke potvrzuje, že Dettmar usiloval o publicitu: „Chtěl být příkladem pro ostatní soudce, kteří by ho mohli následovat.“

Dettmar byl však vždy přesvědčen o právní integritě svého jednání ve všech diskusích. Oba dospěli k závěru, že různé správní soudy nesplnily svou dohledovou úlohu. Další svědek zná obviněného soudce ze sboru a popisuje ho jako milého člověka.

Několik skandálních procesů proti kritikům

Soud bude pokračovat a mnozí kritičtí občané budou jistě dychtivě čekat, zda se systém opět odváží odsoudit odvážného kritika za jeho odpor k utrpení a nespravedlnosti, kterou zažil.

Teprve minulý týden byl vynesen skandální verdikt proti lékaři, který vydával očkovací certifikáty lidem, kteří se nechtěli účastnit očkovacího experimentu a konal tak bez úmyslu se obohatit, protože za to nebral žádné poplatky: Musí jít přesto do vězení téměř na tři roky, přičemž rok již strávil ve vazbě.

Kritický expert Sucharit Bhakdi měl větší štěstí, nedávno byl zproštěn absurdního obvinění, že jeho kritika očkovacího režimu v Izraeli představuje podněcování k nenávisti a popírání holokaustu.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 18 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Německo: Soudci, který rozhodl, že děti nemusí nosit do školy roušku, nyní hrozí za tento verdikt 5 let vězení

  1. Prumer coronaviru je 80 – 100 nm, rouska P2 ma roztec vlaken v siti kolem 750 nm, rouska P2 650 nm. Kolik viru vedle sebe „drzice se za rucky“ muze projit rouskami? Snad by meli taci soudci navstivit znova pomocnou skolu aby to naucili spocitat. I kdyz pochybuji, ze se to mohou nekdy naucit, IQ kolem 70 neni dostatecny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout