Likvidace zakázané církve na Ukrajině, „špatní“ křesťané jsou pacifikováni policií (video)

Likvidace zakázané církve na Ukrajině, „špatní“ křesťané jsou pacifikováni policií (video)

Již před časem se objevily první záběry napadení církevních představitelů Ukrajinské pravoslavné církve, která byla v minulosti spojena s Moskevským patriarchátem. Právě toto – dnes již neexistující – spojení má být důvodem vyhnání církevních představitelů a zákazu církve.

Videa kolující na sociálních sítích ukazují, jak ukrajinské bezpečnostní síly násilně převzaly kontrolu nad Pečerským klášterem v Kyjevě. Důvodem je, že pravoslavní mniši v klášteře jsou považováni za příslušníky špatné církve.

Pečerský klášter byl založen kolem v prvním tisíciletí jako tzv jeskynní klášter. Odtud mniši šířili křesťanství ve středověké Kyjevské Rusi.

Již v polovině roku 1000 postavil opat kláštera, svatý Barlaam Kyjevský, na místě dřevěný kostel. Staletí poté se klášter rozrůstal, přibývaly další budovy, kostely a katedrály.

Stovky let invazí

Pečerský klášter zažil mnoho válek a konfliktů. Ve 12. století byla  Kyjevská Rus napadena Mongoly a město Kyjev skončilo v troskách. Ve 14. století byl klášter vypálen Zlatou hordou.

V 17. století klášter hořel znovu. Údajně za tím stáli sabotéři převlečení za mnichy, vyslaní ruským carem Petrem Velikým. Impozantní klášter a náboženské mocenské centrum byly v té době považovány za hrozbu pro ruské imperiální ambice.

Po říjnové revoluci v roce 1917 se komunisté pokusili očistit všechna náboženství silou. Kněží a mniši byli mučeni a vyháněni z Kyjeva. Pečerský klášter byl přeměněn na muzeum.

Během druhé světové války byl klášter zaminován sovětskými vojsky, která na příkaz Stalina uplatňovala taktiku spálené země předtím, než bylo město dobyto nacistickým Německem.

Hlavní kostel byl vyhozen do povětří. Po válce začala rekonstrukce katedrály, která dosud nebyla zcela dokončena.

V roce 1994 byl Pečerský klášter prohlášen za světové dědictví UNESCO.

Zasahuje Zelenskyj

Klidné časy pro mnichy Pečerského kláštera však skončily. Nejnovější hrozba přišla po ruské invazí do země v loňském roce.

Důvodem je, že až donedávna byl klášter provozován pobočkou Ruské pravoslavné církve. Ukrajinská pravoslavná církev, jak se nyní nazývá, se prohlásila za autonomní na pravoslavné církvi v Rusku a po loňské invazi se fakticky rozešla s takzvaným moskevským patriarchátem.

Ale ukrajinská vláda chtěla vytvořit vlastní církev a pod americkým tlakem a s podporou istanbulského patriarchy založila na Ukrajině konkurenční pravoslavnou církev.

Většina kongregací více či méně dobrovolně opustila Ukrajinskou pravoslavnou církev, která je stále proti své vůli označována za součást Moskevského patriarchátu, a místo toho se připojila k pravoslavné církvi na Ukrajině.

Vyvlečeni z kláštera

Ne všechny kongregace na Ukrajině však souhlasily s novým náboženským řádem. Některé z nich, stejně jako jejich členové, chtějí patřit ke stejné církvi, která existuje na Ukrajině stovky let.

K nim patří také mniši z Pečerského kláštera, kteří, jak se zdá, ignorovali globalistickou mocenskou hru, ve které byli náhle označeni za zrádce.

Od té doby, co ukrajinská vláda rozhodla, že Ukrajinská pravoslavná církev by měla být vyhozena z Pečerského kláštera ve prospěch nově vytvořené pravoslavné církve na Ukrajině, nastaly bouřlivé situace, kdy policisté násilně odvlekli neukázněné křesťany se špatnou církevní příslušností.

Ukrajinská pravoslavná církev opakovaně protestovala proti zacházení, ale ukrajinská vláda pokračuje v práci na návrhu zákona, který „zakáže náboženské organizace na Ukrajině vedené z území agresivního státu.“

Kromě toho prezident Volodymyr Zelenskyj rozhodl, že v budoucnu budou Ukrajinci slavit Vánoce 25. prosince, jak je to obvyklé na Západě, namísto 7. ledna, což je tradice v pravoslavných křesťanských zemích.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 26 Průměrně: 5]

6 thoughts on “Likvidace zakázané církve na Ukrajině, „špatní“ křesťané jsou pacifikováni policií (video)

  1. Zelenskyj sa možno inšpiroval kamarátom Erdoganom , ktorý takisto beztrestne likviduje posledné zvyšky kresťanstva v Turecku a ktorý podporil vstup Ukrajiny do NATO.

  2. Už dávno je měl všechny vykopat do Russka ,zmetky. Když chtějí mít za šéfa KGBáka , je to jejich volba. Kromě té russáké vyšňořené napuchlé maškary Kirilla je v russku vrchním šéfem pravoslavné církve Putler. Je to tvz. Caesaropapismus .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout