Erdogan začal s mnohdy násilnými deportacemi Syřanů (video)

Erdogan začal s mnohdy násilnými deportacemi Syřanů (video)

Zatímco v Evropě je většina zemí díky pravidlům EU nucena vítat každého Afghánce, Syřana či Afričana  a poté s ním za všech okolností zacházet v rukavičkách, Turecku nic nebrání implementovat vlastní migrační politiku.

Obzvlášť pak nyní v situaci, kdy je Sýrie z nemalé části poměrně bezpečná země, není opodstatněné držet miliony Syřanů v zahraničí.

Pravdou je, že mnozí z nich patřili k různým islámským bojůvkám, což jim v zemích EU i v Turecku bez problémů prochází, ovšem v Sýrii by jim coby zločincům zcela oprávněně hrozil trest.

Ten zřejmě nehrozí čistě ekonomickým migrantům, kterých je také nemálo nejen v Evropě, ale i  v Turecku, odkud nyní zřejmě houfně potáhnou do Evropy, aby se vyhnuli mnohdy poměrně násilným deportacím do jejich domovské země.

Prezident Recep Tayyip Erdogan nyní mění své předvolební sliby ve skutečnost: nová videa ukazují, že syrští migranti jsou v Turecku vyzvednuti a deportováni do své vlasti. Vlády zemí EU však nadále umožňují Syřanům požádat o azyl.

V minulosti jste si zde již mohli přečíst o tom, jaká je nyní skutečná situace v Sýrii, kam už občas vyráží dokonce i západní turisté: Videa ukazují večírky v syrském hlavním městě Damašku, klidnou atmosféru v pouličních kavárnách a na velkých tržištích.

Turecko má v současné době obrovské množství syrských migrantů, o které se musí starat: Uprchly tam údajně asi čtyři miliony Syřanů a stále tam jsou.

Během volební kampaně byl slib prezidenta Recepa Tyyipa Erdogana (69), že brzy začne repatriovat Syřany, dobře přijat mnoha Turky.

Nyní nedávné video zveřejněné na Twitteru novinářem na volné noze Nedalem Al-Amarim ukazuje, že tyto  nedobrovolné návraty již začaly: „Syřané se v žádném případě nevracejí dobrovolně. Video to vyvrací. Migranti jsou násilím vtaženi do autobusu a biti.“

Al-Amari také píše, že „Sýrie je i nadále nebezpečnou zemí“ – v severní Sýrii dochází k opakovaným náletům.

Jiní Syřané to vidí úplně jinak: jejich vlast nyní potřebuje dělníky na obnovu, je zde mnoho dobrých pracovních míst, téměř všechny části země jsou naprosto bezpečné.

Rasha Corti, v Sýrii narozená expertka na migraci a tlumočnice rakouského Federálního úřadu pro cestovní ruch, také kritizovala štědré sociální výhody, kterými jsou migranti v Evropě zahlceni:

„Tyto platby za žádnou práci lákají lidi ze Sýrie. Ale teď je mír téměř všude, tato země potřebuje pracovníky na obnovu, Sýrie potřebuje pomoc na místě.“

Navzdory těmto jasným prohlášením a navzdory mnoha videím ukazujícím večírky v Damašku a dalších městech, většina evropských zemí nadále přijímá Syřany coby „válečné uprchlíky.“

Video z úterý 18.7. ukazuje párty u bazénu v Damašku:

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Erdogan začal s mnohdy násilnými deportacemi Syřanů (video)

  1. Aj Erdoganovi najlepší kamaráti Orbán a Kaczynski plánujú vyhnať Ukrajincov z Ukrajiny /obaja kupujú zbrane napriek krachujúcej ekonomike ako diví/ a „nahradiť“ ich Poliakmi, resp. Maďarmi. Treba ich všetkých troch zvrhnúť /svojej diktátorskej moci sa nikdy dobrovoľne nevzdajú/ čím skôr!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout