Americký lékař vysvětluje, jak mainstreamová média vytváří dezinformace, kterými pak oblbují celý svět

Americký lékař vysvětluje, jak mainstreamová média vytváří dezinformace, kterými pak oblbují celý svět

Pamatujete si ještě, jak čelní dezinformátoři naší mainstreamové scény přinesli v „době covidové“ články o ivermektinu coby údajně „koňském léku“ ve snaze ho dehonestovat?

Pamatujete si i na po celém světě šířenou pohádku o údajné újmě spousty pacientů v Oklahomě, kde měl jakýsi lékař chybně léčit ivermektinem?

Tyto „fake news“ mainstreamu si stále pamatuji a přinesl je mimo jiné i jeden z největších dezinformátorů naší mainstreamové žumpy, který se i v naší anketě umístil na čestném druhém místě hned za zprofanovanou ČT.

Dezinformace samozřejmě přišla ze „spolehlivých zdrojů“ – tedy od žumpy podobného ražení, pouze působící v USA.

Jistý lékař, který ještě v roce 2020 mainstreamu bezvýhradně důvěřoval a poctivě volil Bidena, došel k probuzení záhy poté, co narazil právě na tyto a další lži mainstreamu. Lži, které byly z jeho oboru a on sám byl schopen je tak lehce odhalit.

A co víc, sám se stal jejich obětí.

Dále již tedy Dr. Pierre Kory, prezident a hlavní lékař Front Line COVID-19 Critical Care Alliance a autor knihy, která pojednává o válce proti ivermektinu a nyní již zřejmě i další volič RFK:


Navzdory snahám mainstreamových médií o jeho pranýřování jako antivakcinačního konspiračního teoretika prožívá Robert F. Kennedy, Jr. chvíli slávy. 

Nedávný průzkum CNN především ukazuje, že má 20 procent demokratických voličů pro primárky – a to bylo předtím, než se objevil jeho rozhovor s Joe Roganem a než se video, ve kterém vzpírá činku bez košile, stalo virálním.

Kennedyho podpora jen potvrzuje gigantickou ztrátu důvěry voličů vůči  mainstreamovým médiím.

Kromě těch, kteří pracují v oboru, málokdo rozumí vnitřnímu fungování mediálního světa. Jako lékař a celoživotní demokratický volič, který v roce 2020 volil Bidena, jsem nic nevěděl. 

Před COVID-19 jsem věřil tomu, co jsem četl, že je to pravda. Moje zkušenosti jako vůdce Front Line COVID-19 Critical Care Alliance (FLCCC) mě od této představy rychle odradily.

První vlna přišla v prosinci 2020, kdy jsem svědčil před Senátem, že kortikosteroidy zachránily životy mých pacientů s COVIDem. Moje doporučení nebyla jen ignorována, byla napadena a mně osobně se vysmívali jako podvodníkovi a Trumpově loutce. 

Můj život a kariéra se obrátily vzhůru nohama. Byl jsem nucen vzdát se pozice lektora. Byla to chladná útěcha, když o několik měsíců později rozsáhlá studie potvrdila mé prohlášení a vládní agentury zařadily steroidy do standardu péče o pacienty s COVIDem.

V roce 2021 jsem se snažil to pochopit. Bidenova administrativa a mainstreamová média cílevědomě prosazovaly netestované vakcíny, zatímco FLCCC shromáždila narůstající důkazy, že levné generické léky by mohly zastavit COVID. 

Jak podrobně uvádím ve své nové knize The War on Ivermectin, pouhá prezentace důkazů, že lékaři používají tento lék k léčbě a prevenci COVID po celém světě, byla krmivem pro mafii.

Po tomto rychlokurzu manipulace médií jsem byl mnohem chytřejší a naučil jsem se rozpoznat taktiku. Když Rachel Maddow v září 2021 tweetovala svým 10 milionům odběratelům místní novinový příběh o předávkování ivermektinem v nemocnicích v Oklahomě, věděl jsem, že jde o falešné zprávy.

Zpráva citovala lékaře, který tvrdil, že pacienti, kteří se předávkovali ivermektinem, přeplnili nemocnice ve venkovských oblastech. Údajně nemohli být ošetřeni lidé, kteří na pohotovost přišli s vážnými zraněními – i střelnými. 

Příběh se šířil přes nespočet médií, která už byla vůči ivermectinu skeptická kvůli jeho napojení na Trumpa a jeho příznivce. V jejich očích se parta MAGA maniaků předávkovala „koňským odčervovačem“ a zabila babičku.

O šest dní později nemocnice, kde lékař pracoval, potvrdila, že příběh byl totální výmysl. Nedošlo k žádnému předávkování ivermektinem – žádnému – a lékař v nemocnici nepracoval déle než dva měsíce.

Šlo o zdaleka nejnedbalejší a nejdrzejší hon, jaký média během pandemie vedla. Ale zpravodajství Rolling Stone bylo vrcholem. V novinách byla použita fotografie lidí v zimním oblečení stojícími před nemocnicí – šlo však o špatné roční období.

Jak se říká: „Lež obletěla půlku světa, než si pravda nazula boty.“ Rolling Stone dodnes příběh stále nesmazal. Jen změnil nadpis a přidal prohlášení o vyloučení odpovědnosti.

Celý debakl je dobrým příkladem toho, jak vytvořit cyklus fake news. 

Krok 1: Najděte veřejný nástroj, např. toxikologická centra, se kterými se snadno manipuluje. Tyto organizace mají veřejnou horkou linku a e-mailovou adresu, kterou může kdokoli použít k nahlášení problému. Hlášení se zaznamenávají jako „nežádoucí události“, ale nelze je snadno potvrdit a jsou obvykle sestavovány pro veřejnost, ať už ověřené nebo ne.

Přesně to se stalo v případě Oklahomy. Místní toxikologické centrum bylo zaplaveno falešnými hovory lidí, kteří tvrdili, že se předávkovali ivermectinem.

Druhý krok: Použijte „nezávislé“ zdánlivě věrohodné hlasy k potvrzení a přikrášlení nepravdivých tvrzení. Lékaři jsou jedni z nejdůvěryhodnějších profesionálů, ale lékařský titul z nich nedělá čestné makléře. 

Mnoho lékařů se snaží vydělat na živobytí jako lékařští profesionálové a bohužel někteří – jako lékař z oklahomské pohotovosti – se zapojují do průmyslu nebo zasahují do politických pozic, aby mohli platit účty. A lékaři, kteří jsou ochotni zaznamenat své obavy ohledně zdravotního rizika – předávkování ivermektinem – jsou vše, co reportér potřebuje pro šťavnatou zprávu.

Krok třetí: Spojte se s institucionálními spojenci, abyste zvýšili legitimitu – FDA, American Medical Association a GAVI (The Vaccine Alliance) – abyste zvýšili důvěryhodnost a rozdmýchali plameny pobouřenými veřejnými prohlášeními a cíleným nákupem reklam. Reportéři mohou klást otázky svým zástupcům na televizních briefinzích, což bylo během pandemie důležitější.

A konečně, krok čtyři: aktivujte echo komoru na mainstreamových a sociálních médiích. Ovlivňovači Twitteru, kteří žijí a hrají v Acela Corridor, mohou spolu mluvit v zelených místnostech kabelových zpravodajských studií a na třpytivých setkáních na Beltway. Mohou se navzájem poplácat po zádech za odhalení bláznů a konspiračních teoretiků.

Farmaceutická společnost tuto hru nevynalezla, i když ji efektivně využila k vedení války proti ivermektinu a vydělala více než 30 miliard dolarů z vakcín proti COVIDu. Tabákový, energetický, chemický a další průmysl použil stejnou taktiku k neutralizaci konkurence a udržení kontroly nad trhem.

Velký byznys si se systémem dlouho pohrával, ale vzestup sociálních médií proměnil kdysi vážené mediální instituce v klikací stroje, které průmysl snadno zmanipuloval. 

Vzhledem k tomu, že Američané jsou zavření ve svých domovech a neustále se navzájem obviňují ze zabití jejich babičky, pandemie tento trend urychlila a dala farmaceutickému průmyslu – a jeho mediálním spojencům – silný motiv a dostatek příležitostí.

Od roušek a lockdownů po vakcíny a distanční vzdělávání, stále znovu a znovu, řešení nabízená médii byla přeprodána a nedostatečná.

Možná se nikdy nedozvíme, kolik životů bylo ztraceno taktikou potlačení ivermektinu, ale víme, že médiím nemůžeme věřit. To vysvětluje vzestup RFK Jr. – a proto bych proti němu nesázel….

 

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Americký lékař vysvětluje, jak mainstreamová média vytváří dezinformace, kterými pak oblbují celý svět

  1. Mainstreamová můžou být v klidu, protože navzdory tomu, co jsme si v předchozích třech letech prožili, jim důvěřuje 90% občanů. Myslím, že do budoucna to není důvod k velkému optimizmu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout