Z debaty v EU k Istanbulské úmluvě: „Jak můžete chránit ženy, když ani neumíte definovat, co je to žena?“ (video)

Z debaty v EU k Istanbulské úmluvě: „Jak můžete chránit ženy, když ani neumíte definovat, co je to žena?“ (video)

Jak již víte, tak ve středu byla schválena drtivou většinou hlasů europoslanců Istanbulská úmluva pro celou EU (za nás pro ni hlasovali europoslanci z TOP09, STAN, ANO a Pirátů). Více k samotnému hlasování jste si mohli přečíst zde.

O tom, co je tento dokument zač, se již vedly dlouhé debaty, nicméně úmluva v sobě skrývá i mnohé záludnosti, mimo jiné i prosazování genderové ideologie.

Před schvalováním IÚ se k tomuto dokumentu vedla také debata, z níž se nyní objevilo jedno zajímavé video, na kterém hovoří rumunský europoslanec Cristian Terhes, kterého jistě znají všichni odpůrci covidismu, protože také působí v covidovém výboru EP, který mimo jiné „griloval“ zástupce výrobců covid „vakcín.“

Tentokrát si vzal na paškál právě Istanbulskou úmluvu  a upozornil na to, že ženám škodí zejména zvrhlé genderové „trans zákony,“ které již přijalo mnoho zemí EU.

V zemích jako Německo, Španělsko či Francie a dalších, se může kdokoli prohlásit za jakékoli pohlaví – a to bez operace a hormonální terapie. Pohlaví je pak možné jen na základě prohlášení měnit na matrice až 1x ročně.

Muži se tím mohou s úředně uznaným ženským pohlavím zcela legálně převlékat v dámských šatnách, mohou navštěvovat dámské toalety, být umístěni na ženských odděleních nemocnic, soupeřit v ženských sportovních kategoriích či být umístěni v ženských věznicích.

A právě toho se týká kritika rumunského poslance, se kterým se navíc pustila do hádky jistá levicová poslankyně…

Cristian Terhes, člen skupiny Evropských konzervativců a reformistů v Evropském parlamentu, zesměšnil pokusy levicových politiků o jeho cenzuru poté, co kritizoval transgenderismus v Evropském parlamentu.

Rumunský politik veřejně vyjádřil svou kritiku této ideologie během nedávné parlamentní debaty o ratifikaci Istanbulské úmluvy proti genderově podmíněnému násilí z roku 2011 a varoval, že náhlá neschopnost orgánu definovat, co slovo „žena“ znamená, dokonce i nyní slouží jako významná překážka pro jejich ochranu jako pohlaví.

„Zdá se, že tento parlament už neumí definovat tento termín,“ řekl parlamentu.

Terhes pokračoval v kritice myšlenky, že muž se může náhle identifikovat jako žena v mnoha zemích v rámci bloku, a argumentoval, že samotný koncept zacházení s muži jako s opačným pohlavím je skutečnou hrozbou pro bezpečnost žen.

„Uznat, dokonce i v zákoně, že muž, který se může ‚identifikovat‘ jako žena, je žena, je prostě absurdní a ve skutečnosti je to největší hrozba pro ženy,“ argumentoval.

„Tato genderová ideologie jasně podkopává ženy a je splněným snem mužských zvrhlíků, kteří nyní mohou tvrdit, že se identifikují jako ženy a je jim dovoleno odpykávat si tresty v ženských věznicích, kde v některých případech jsou jejich spoluvězenkyně těhotné.“

Kritika pobouřila řadu levicových poslanců Evropského parlamentu, z nichž tři – po debatě – zašli tak daleko, že napsali předsedovi orgánu a požadovali, aby byl Terhes potrestán za nenávistné projevy.

V rozhovoru pro Breitbart Europe se však Terhes pokusům o jeho cenzuru vysmíval a slíbil, že bude pokračovat v boji za práva svých voliček v Rumunsku.

„Neschopni argumentovat biologickými fakty a používat rozumné argumenty, agresivní bojovníci za genderovou ideologii běželi k předsedkyni Evropského parlamentu a prosili ji, aby mě umlčela za to, že jsem řekl zjevný fakt: muž není žena a naopak,“ řekl.

„Je docela ubohé, že radikální levicoví poslanci Evropského parlamentu musí běžet za ředitelem, aby ukončili otevřenou debatu o problému, který již vystavil mnoho žen, včetně nezletilých dívek, vážnému násilí a strachu, že budou napadeny nebo znásilněny na dámských toaletách predátorskými muži, kteří předstírají, že jsou ženy.“ pokračoval.

Dále uvedl, že mu nebyl předložen ani dopis, který tři europoslanci poslali předsedovi parlamentu. Musel si o tom, že ho žalovali, přečíst, až když o něm vyšel článek v deníku Politico.

„Tito extrémně levicoví poslanci Evropského parlamentu ani neměli tu čest mě informovat o svém dopise, takže jsem si o tom musel přečíst v médiích,“ vysvětlil s tím, že takové odmítnutí prozrazuje slabost jejich argumentace.

Pokusem o cenzuru se však zdánlivě nenechal odradit a slíbil, že bude pokračovat v boji za práva svých voliček v Rumunsku.

„Zastupuji rumunské ženy a muže a mám povinnost postavit se na obranu žen a jejich prostoru před mužskými sexuálními predátory,“ řekl.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 23 Průměrně: 4.2]

4 thoughts on “Z debaty v EU k Istanbulské úmluvě: „Jak můžete chránit ženy, když ani neumíte definovat, co je to žena?“ (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout