USA: Do republikánských primárek dnes vstupuje Ron DeSantis, hlavní soupeř Trumpa

USA: Do republikánských primárek dnes vstupuje Ron DeSantis, hlavní soupeř Trumpa

Dosud se jen spekulovalo o tom, zda bude floridský guvernér Ron DeSantis vstupovat do volebního klání  o prezidentský post nebo zda si počká až na volby v roce 2028. Mnohé však naznačovalo, že do primárek půjde, i když v současné době se nezdá, že by měl přílišné šance.

Ron DeSantis boduje zejména u konzervativců, kteří jsou zároveň tvrdými odpůrci covidismu a globalizace.

Florida byla za „doby covidové“ jediným územím svobody v USA. Tedy územím, kde zejména v roce 2021 nezaváděli vůbec žádné restrikce, nebyly tam povinné roušky, žádné lockdowny a k očkování nebyl nikdo nucen pod výhružkami či s omezováním osobních svobod. Covid pasy byly na Floridě zakázány v době, kdy byly ve zbytku USA i v Evropě povinné.

DeSantis před časem ukončil spolupráci Floridy s WEF a prohlásil, že Florida vystoupí z WHO, pokud Bidenova vláda podepíše pandemickou smlouvu. Zákonem nedávno zakázal zavedení CBDC ve státě.

Čile také spolupracuje s texaským guvernérem Abbotem na distribuci migrantů do měst vedených demokraty. Na ukrajinský konflikt má velmi podobný názor jako Trump.

Jak je ovšem patrné i z diskuzí, tak mnoho příznivců DeSantise se rozhodlo podpořit raději Trumpa, protože jsou přesvědčeni, že DeSantis na základě průzkumů nemá šanci.

Také říkají, že je mladý a může si počkat na další volby, pro které by již byl Trump příliš starý.

DeSantisův vstup do prezidentského klání přichází v době, kdy se jeho čísla v průzkumech propadla. Podle posledního průzkumu republikánských primárek se Trump vyšplhal na náskok 38 bodů před DeSantisem, zbytek startovního pole je jednociferný.

Preference republikánských kandidátů jsou tedy následující:

• Trump — 58% • DeSantis — 20% • Pence — 6% • Haley — 4% • Ramaswamy — 4% • Cheney — 2% • T. Scott — 2% • Abbot — 1%

Mezi demokraty zatím jako kandidát vede v průzkumech Joe Biden (což hodně vypovídá spíš o jeho voličích než o něm samém), jemuž nyní konkuruje pouze Robert F. Kennedy, jehož odstup od Bidena však není tak velký jako odstup mezi Trumpem a DeSantisem.

Na závěr připomínám, že pro nás je mnohem důležitější post amerického prezidenta než to, jaká loutka sedí v Praze na Hradě.

Naše vládní loutky totiž bezvýhradně poslouchají Washington a Brusel (který je však také podřízen Washingtonu), takže politika celé EU je extrémně ovlivněna politikou, která přichází zpoza oceánu.

Ostatně, také o tom, kdy skončí válka na Ukrajině, se nerozhoduje nikde jinde než v USA…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 4.8]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout