EU zavádí databázi DNA za účelem výzkumu. Které země se k ní přidaly?

EU zavádí databázi DNA za účelem výzkumu. Které země se k ní přidaly?

Jistě vás zajímá, zda jsme na seznamu. Ano, jsme. A jsme mezi zeměmi, které byly na seznamu již v roce 2018 – tedy zahrnula nás tam ještě minulá vláda, což je opět potvrzení, že jde o řízenou opozici.

Slovensko sice na seznamu není, ale to samozřejmě neznamená, že se tam dřív či později nedostane. Zřejmě jen ti z nás, kdo se dlouhodobě vyhýbají zdravotnictví jako čert kříži, se na seznam jen tak jednoduše nedostanou.

Oč tedy jde?

Iniciativa je součástí agendy EU pro digitální transformaci zdravotnictví a péče a vychází z cílů Evropského prostoru dat o zdraví.

13 evropských zemí podepsalo prohlášení o umožnění přeshraničního přístupu ke svým genomickým informacím.

Seznam signatářských zemí Deklarace z roku 2018: Česká republika, Kypr, Estonsko, Finsko, Itálie, Litva, Lucembursko, Malta, Portugalsko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Spojené království. K podpisu prohlášení se zavázaly také Bulharsko, Chorvatsko a Řecko.

Od září 2021 by to mělo být 18 zemí.

 1. Belgie
 2. Česká republika
 3. Dánsko
 4. Estonsko
 5. Finsko
 6. Francie
 7. Německo
 8. Řecko
 9. Maďarsko
 10. Itálie
 11. Lucembursko
 12. Malta
 13. Holandsko
 14. Portugalsko
 15. Slovinsko
 16. Španělsko
 17. Švédsko
 18. Spojené království (Poznámka: Spojené království oficiálně opustilo EU, ale může být stále zapojeno do určité spolupráce.)

Upozorňuji, že od té září 2021 se situace mohla změnit. Pro aktuálnější seznam zemí účastnících se přeshraniční spolupráce v oblasti genomických databází v Evropské unii je vhodné nahlédnout do aktualizovaných informací nebo oficiálních oznámení.

Pro nás je však podstatné, že jsme na seznamu zahrnuti již od samého začátku, tedy od roku 2018.

A co se dá k onomu genomickému memorandu zjistit?

V listopadu 2022 byl zahájen projekt „Genomic Data Infrastructure“ (GDI), spolufinancovaný v rámci programu „Digital Europe“, což znamená začátek fáze expanze a udržitelnosti iniciativy 1+MG.

Podle dokumentu je cílem iniciativy 1+ Million Genomes (1+MG) poskytnout bezpečný přístup k příslušným genomickým a klinickým datům z celé Evropy pro výzkum na vysoké úrovni, personalizovanou medicínu a zdravotní politiku.

1+MG je jedním z největších projektů svého druhu na světě a primárně přispívá k nastavení globálních standardů pro používání, přístup a ukládání genomických dat. Připojení k Evropskému prostoru zdravotních dat zvýší informační potenciál, který využijí výzkumníci, zdravotníci a nakonec všichni občané.

Mezi výhody citované v memorandu patří také digitální transformace zdravotní péče, konkrétně využití genomické medicíny, která pomůže zdravotnickým systémům čelit výzvám a stát se udržitelnějšími, čímž se zlepší poskytování kvalitních zdravotnických služeb občanům a účinnost.

Léčba pacientů se zlepší a je podporována personalizovaná medicína, takže všichni občané mohou těžit z nejnovějších inovací v této oblasti.

Tolik bláboly, které jsou ve stylu „Agendy 2030,“ tedy mají vytvořit dojem, že jde o něco velmi přínosného.

Nicméně ve skutečnosti může být na základě této dohody libovolně šířena v rámci signatářských zemí informace o vaší DNA, přičemž v případě ovládnutí evropských zemí diktaturou WHO budou tato data jistě k dispozici i pro orgány, které budou WHO v každé zemi podléhat.

Vše se samozřejmě děje za zády občanů dotčených zemí. Nebo se vás snad někdo ptal na to, zda chcete, aby byla data o vás libovolně sdílena mimo ordinaci vašeho lékaře – a to dokonce po celé Evropě?

Tento systém dnes a denně dokazuje, jak je zvrácený a my máme věřit tomu, že sdílení dat, která patřila do sféry lékařského tajemství, má  bohulibé účely?

Tomu snad uvěří jen ti, kdo již ochotně nabídli svoji paži pro 4. nebo 5. dávku experimentální injekce.

Komu se asi může hodit podobná databáze? Jistě ne evropským občanům. Obzvlášť ne v situaci, kdy budou tato data sdílena po celé Evropě – a to bez vědomí občanů s jejichž daty se bude manipulovat.

Mohou se hodit třeba farmaceutickým společnostem, různým pojišťovnám apod.

Případný hacker by také mohl získaných informací různými způsoby využít. Mohly by být přínosné třeba pro obchodníky s orgány či pro jiné ne zrovna bohulibé účely.

V posledních letech jsme mohli být svědky porušování Hippokratovy přísahy  ve velkém.

V případě, že se zde zneužívají nejintimnější informace o občanech bez jejich souhlasu a vědomí, je to jen další ukázka degradace zdravotnictví v širším měřítku.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 19 Průměrně: 5]

3 thoughts on “EU zavádí databázi DNA za účelem výzkumu. Které země se k ní přidaly?

 1. cele zdravotnictvi je jen byznys nic víc kdo potřebuje doktora koukněte na stare lidi cely život platili zdravotni pojištěni a co s toho mají stejně berou všelijake léky prostě staři nezastaviš kdyby se platba zdravotního pojištěni zrušila bylo by to jen dobře lide by si penize nechali pro sebe a nebo si něco odkladali na staři ono když člověk o sebe nějak pečuje tak nemusi mit ani zdravotni problemi chce to jen jist zdravě a cvyčit dnes jsou i starci co maji lepši fyzickou kondici než dnešni mladi kteři jen sedí u PC jak by to prospělo misto platby zdravotniho pojištěni chodit třeba cvyčit do posilovny s činkami já mohu jen doporučit jste pak silně a sebejistějši i ženy se pak na vás divaji vic když vydi svali at si zdravotní pojištěni plati ti co maji zdravotni problemi a byl by klid zubaře taky nepotřebujete aby jste věděl že si musite čistit zuby

 2. ve jménu vědy a neskonalé péče o blaho lidu EU se jistě skrývá temný úmysl znát genetickou výbavu co největšího počtu lidí s cílem genetické manipulace. Lékařská péče je rok od roku horší, o zubařích ani nelze hovořit, peklo s covidem a my máme věřit, že kdosi tajemný nás chce chránit ? Jen ovce tomuhle blábolu může uvěřit.

 3. Proto je potřeba vyhýbat se zdravotníkům jak to jde a chránit před nimi i své děti . Markéta Šichtařová, známá ekonomka porodila všech svých 7 dětí doma. Asi ví proč je má pod svým dozorem aby do nich nepíchali hned v porodnici svinstva. V porodnici berou dětem krev, teda i DNA a archivují ji . Děti pak od zápisu do matriky jsou majetkem státu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout