Bude Maďarsku odňato předsednictví v Evropské radě v roce 2024?

Bude Maďarsku odňato předsednictví v Evropské radě v roce 2024?

Jistě jste již zaznamenali také na mainstreamu informaci o tom, že by mělo být Maďarsku odňato předsednictví, které na něj připadne v roce 2024. Jde o pravidelné střídání, kdy jednou za čas dojde na každou členskou zemi.

Ale jen málokdo ví, že tak jak musí například eurokomisaři odpovídat „evropským hodnotám,“ pak je totéž požadováno i po předsednických zemích.

Všichni dobře víme co to ony „evropské hodnoty“ jsou. Především výměna evropských obyvatel,  podpora LGBTQI agendy, indoktrinace dětí genderovou propagandou, neutuchající podpora Ukrajiny, islamizace Evropy, cenzura opozičních názorů a klimatická agenda.

To je jen několik základních „evropských hodnot,“ které musí vyznávat každý eurokomisař. Nicméně také členské země musí alespoň do značné míry vyznávat tyto „hodnoty.“ A to obzvlášť v době předsednictví.

Jenže hlavouni v EU jsou přesvědčeni, že Maďarsko tyto „hodnoty“ nevyznává dostatečně a nemělo by tedy zastávat tuto vedoucí funkci.

Příští týden – konkrétně ve čtvrtek 1.6. – se má k této otázce hlasovat v europarlamentu. Pokud bude hlasování veřejné, tak vás samozřejmě budu opět informovat o tom, jak kdo hlasoval.

V návrhu usnesení EP se mimo jiné uvádí:

„Evropský parlament zpochybňuje schopnost Maďarska věrohodně splnit tento úkol v roce 2024, protože nedodržuje právo EU, hodnoty zakotvené v článku 2 Smlouvy o EU a zásadu upřímné spolupráce.“

V usnesení se také například uvádí:

“Evropský parlament  odsuzuje strategii vlády Orbána vést kampaně proti EU s cílem odvést pozornost od porušování hodnot EU a systémové korupce.“

Každopádně – ať už by si o Maďarsku mohl kdokoli myslet cokoli – EU svým přístupem ukazuje, o jak silně totalitní uskupení se jedná. Maďaři se jednoduše sami rozhodli pro určitou politiku a ta je také praktikována.

Pokud by chtěli politiku, která kopíruje EU, zvolili by si progresivistickou opozici. Ale to se nestalo. Nicméně už nyní je celkem jasné, jak hlasování v europarlamentu dopadne.

Samozřejmě velmi podobně jako jiná taková hlasování – tedy podle notiček EU.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 4.9]

4 thoughts on “Bude Maďarsku odňato předsednictví v Evropské radě v roce 2024?

  1. Vážení, nepřipomínají vám něco tyto praktiky? V čem je ještě smysl tzv. Eu, nebylo by už konečně lepší přejmenovat tento terorismus na SSE Spojené Státy Evropské? A postavit v bruselu mrchu pardon sochu Teroru?

    1. Brusel ukazuje svoju fasisticku tvar, svoju nicim nepodlozenu (jedine klamstvami a cenzurou) ideologiu GreenDealu a debilnymi sankciami, znizuju zivotnu uroven obcanov EU. Otazka znie, dokedy obcania EU budu poslusne znasat tieto nezmysly? Suhlasim s Madarskom, EU je ovladana mimovladkami, think thankami, roznymi zaujmovymi skupinami …

  2. Fašistický netvor , Erdoganov najbližší spojenec a vodca iredentistického hnutia Orbán, podobne ako jeho teplý kamarát Kaczynski, nechce o vystúpení z EÚ a NATO ani počuť. A o ich fanatickej podpore Izraela škoda aj hovoriť. Čím skôr budú tieto samozvané veľmoci zničené /prvá dennodenným prívalom Číňanov,aj keď sa tam valia migranti z celého hlavne rozvojového a ropného sveta, druhá zväčša Ukrajincov/, tým lepšie. A nebolo by od veci, ani keby ich Brusel totálne vyšťavil, pokiaľ ide o financie. Najviac by ma však potešil štátny prevrat liberálneho strihu v réžii CIA.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout