Zelenskyj vyzývá k bojkotu globálního výrobce sušenek, podporuje prý ruskou ekonomiku

Zelenskyj vyzývá k bojkotu globálního výrobce sušenek, podporuje prý ruskou ekonomiku

Většina západních firem již měla dávno opustit Rusko, nicméně nejeden tam i přes sankce zůstal. Zelenskij se nyní soustřeďuje na tyto firmy a vyzývá k bojkotu jejich výrobků jak prodejce tak zákazníky.

Nyní vyzval k bojkotu  firmy Mondelez, jejíž produkty se prodávají po celém světě.

Ukrajina zařadila na černou listinu amerického potravinářského giganta Mondelez, který mimo jiné vlastní značky prodávané po celém světě jako Milka či Oreo. Podle Ukrajiny potravinářský gigant přispívá k ruské válečné ekonomice.

Začátkem tohoto týdne ukrajinský protikorupční úřad umístil společnost na černou listinu. Je to proto, že společnost má v Rusku tři továrny a platí daně do ruské státní pokladny. Ruské operace představují čtyři procenta celkových tržeb.

Generální ředitel společnosti Mondelez Dirk Van de Put říká, že nezamýšlí odejít z Ruska, protože výrobky jsou pro ruský lid důležité. Společnost má také v Rusku 3 000 zaměstnanců a více než 30 000 dodavatelů.

„Prodáváme čokoládu a sušenky. V mnoha zemích jsou sušenky součástí standardní stravy. Něco, co jíte k snídani. A to je důvod, proč se domníváme, že poskytujeme výrobky pro obyčejné Rusy,“ řekl.

U nás Mondelez víceméně převzal firmu Opavia, takže česká pobočka vyrábí i další značky (jejichž kvalita však po převzetí globálním hráčem značně upadla) jako BeBe Dobré ráno, Brumík, Fidorka, Figaro, Halls, Kolonáda, Miňonky, TUC či Zlaté.

Lze předpokládat, že se k Zelenského seznamu připojí i další firmy, které i přes vyhlášené sankce stále setrvávají v Rusku.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 4.4]

5 thoughts on “Zelenskyj vyzývá k bojkotu globálního výrobce sušenek, podporuje prý ruskou ekonomiku

  1. Opavia susenky byli super, bohuzel Mondelez catoval costy a na produktu je to znat.
    Nejmene 5 let uz jsme nekoupili od Opavie nic, proste je to hnus.

  2. Slovenské tatranky a ďalšie výrobky nemenovanej spoločnosti nekupujem, odkedy jej šef tlačil ľúdí do mňamiek a urážal neočkovaných. Od toho primitíva nebudem nič kupovať a žiadny neočkovaný by sa mal zachovať rovnako. Taký zmrdi ako on, tlačili ľudí do tých jedov ! Dúfam, že ho spravodlivosť doženie ! Určite je z radov tých slobodomurárskych narcistických psov !
    Som zvedaví, kedy dôjde na tých primitívnych moderátorov a hercov, čo tlačili do očkovania a ešte aj dnes sú rovnako arogantní a vymytí… viď napr. Forgáča !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout