Texas vytváří svou vlastní zlatou měnu, aby se ochránil před kolapsem dolaru

Texas vytváří svou vlastní zlatou měnu, aby se ochránil před kolapsem dolaru

Měna, kterou nyní Texas připravuje, není  stejná jako digitální měna centrální banky (CBDC), kterou již připravuje většina zemí světa. CBDC totiž nebude kryta zlatem, nebude směnitelná za zlato nebo hotovost.

CBDC má být naopak náhražkou za jakékoli jiné fyzické platidlo, což ji výrazně odlišuje od nové texaské měny.

Texaská měna samozřejmě nepočítá ani s programovatelností, která je v případě CBDC základní vlastností měny.

Nová digitální měna má být – na rozdíl od CBDC – kdykoli směnitelná za zlato nebo hotovost. S obojím by měla být pevně provázána.

Americký stát Texas se chystá zavést svou vlastní digitální měnu krytou výhradně fyzickým zlatem. Republikánští členové státního Senátu stojí za návrhem, který má chránit obyvatele před inflací.

Plánem je vytvořit novou digitální měnu, která je plně kryta zlatem a plně směnitelná buď za hotovost, nebo fyzické zlato.

Každá jednotka vydané digitální měny by měla představovat určitý zlomek unce zlata. Podle návrhu by byl také vytvořen mechanismus, který by umožnil obyvatelům Texasu používat novou digitální měnu založenou na zlatě v jejich každodenních transakcích.

Zlaté rezervy kryjící digitální měnu jsou plánovány v Texas Bullion Depository. Tato rezerva musí být dostatečně velká, aby všechny jednotky měny mohly být kdykoli směněny za fyzické zlato.

Čím více jednotek měny je zakoupeno, tím více zlata by mělo být uloženo v rezervě, aby digitální peníze měly vždy plné krytí zlata.

Pokud někdo, kdo drží digitální měnu, chce místo toho vyměnit své držby za hotovost nebo zlato v ekvivalentní hodnotě, musí mu to být umožněno.

Tento princip tak texaskou digitální měnu činí pravým opakem CBDC, protože garantuje zachování hotovosti nebo zlata jako platidla.

Je možné, že tyto kroky bude brzy následovat i Florida, neboť tyto dva jižanské státy často vzájemně své kroky napodobují. Právě Florida nedávno zakázala vydávání CBDC a mohla by se tak texaského nápadu chytit.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 4.8]

4 thoughts on “Texas vytváří svou vlastní zlatou měnu, aby se ochránil před kolapsem dolaru

  1. Nová digitální měna má být – na rozdíl od CBDC – kdykoli směnitelná za zlato nebo hotovost. S obojím by měla být pevně provázána. Vivat Texas.

    1. Digiitalni mena nutne neznamena spatne. Digitalni technologie umoznuje pohodli, rychlost a bezpeecnost dosud nevidanou. Nicmene, stejne jako nuz jde pouzit na podrzezani krestanu nebo na namazani chleba s maslem.
      Stejne tak digitalnii mena je jen nastroj.
      Muzee byt vyuzit nebo zneuzit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout