Seymour Hersh: Většina zbraní ze Západu končí v rukou zločinců

Seymour Hersh: Většina zbraní ze Západu končí v rukou zločinců

Již před časem jsem se zde podivila nad tím, že se nikdo příliš nezajímá o fakt, že většina západních zbraní zaslaných na Ukrajinu končí na černém trhu.

Docela mne totiž udivuje, že se všichni obávají rozšíření války do globálního měřítka (což je nepravděpodobné, protože ti, kdo skutečně vládnou světu, nechtějí mít celou planetu zničenou), ale nikoho neděsí fakt, že takřka 3/4 zbraní zaslaných na Ukrajinu končí na černém trhu –  a tedy potažmo v rukou různých mafií, zločinců a teroristů.

Tato obava by přitom měla převládat, protože logicky by měla většina zbraní skončit v Evropě, kam je to z Ukrajiny nejblíž. V Evropě je navíc i díky otevřeným hranicím stále více islámských teroristů, ať už z Blízkého východu nebo z Afriky. Ti, kdo je do Evropy poslali, mají takřka  neomezené finanční prostředky.

Jisté je, že Západ velmi slušně vyzbrojuje islámské teroristy po celém světě – a to včetně zbraní, které okupanti z NATO zanechali v Afghánistánu…

Držitel Pulitzerovy ceny Seymour Hersh nyní upozorňuje na rozsáhlé obchodování na černém trhu se zbraněmi posílanými na Ukrajinu. Oceňovaný novinář  věří, že si je toho Západ velmi dobře vědom.

„Polsko, Rumunsko a další země jsou zaplaveny zbraněmi určenými pro Kyjev,“ říká novinářský veterán.

Zprávy o pohřešovaných dodávkách zbraní se dokonce sporadicky objevovaly i v amerických médiích. Například reklama na dokument Arming Ukraine, který CBS odvysílala loni v srpnu, obsahovala tvrzení zakladatele pro-ukrajinské neziskovky Blue-Yellow, že pouze 30% vojenské pomoci se skutečně dostane na frontovou linii.

Výrok byl však později  v samotném dokumentu vystřižen.

Seymour Hersh se na pašování podíval podrobněji a v prohlášení pro Going Underground uvedl, že se odehrává mimo jiné přes Polsko a Rumunsko.

„Západní zbraně prodávají ukrajinští velitelé pašerákům v Polsku, Rumunsku a dalších státech. V mnoha případech to nebyli generálové, ale plukovníci a další, nižší velitelé, kdo dostával dodávky některých zbraní a osobně je prodával na černý trh,“ vysvětluje.

Novinář poukázal na to, že v loňském roce panovaly na Západě obavy, že některé zbraně zaslané na Ukrajinu, jako jsou rakety Stinger, které se prodávaly přes Dark net, by mohly být použity například k sestřelení letadla ve značné výšce.

Ruští představitelé při mnoha příležitostech varovali, že západní zbraně jsou pašovány z Ukrajiny, čímž se vážně zhoršuje bezpečnostní situace jinde ve světě.

„Vojenské dodávky NATO určené pro kyjevský režim padají do rukou teroristů, extremistů a zločineckých skupin na Blízkém východě, ve střední Africe a jihovýchodní Asii,“ uvedla loni v říjnu mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.

Obrat na černém trhu za západní zbraně pak odhadla na 1 miliardu dolarů měsíčně.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout