Robert F. Kennedy slibuje rozpuštění amerického impéria ukončením zástupných válek, tajných operací a převratů

Robert F. Kennedy slibuje rozpuštění amerického impéria ukončením zástupných válek, tajných operací a převratů

Robert F. Kennedy – přesně jak již před několika měsíci slíbil – kandiduje na prezidenta proti Bidenovi, tedy za demokraty. Od minulého týdne, kdy měl dlouhý projev před svými příznivci, nastínil politiku, jakou má v plánu.

Mimo jiné se vyjádřil i k imperiální politice USA, kterou chce úplně zastavit. To znamená ukončení vměšování do politiky suverénních zemí a především ukončení neustálých válečných tažení po celé planetě…

Robert F. Kennedy Jr. ve středu zahájil své snažení vyzvat prezidenta Bidena v demokratických primárkách v roce 2024 a slíbil, že zahájí „likvidaci“ amerického impéria.

V projevu oznamujícím jeho kandidaturu Kennedy zpochybnil motivy prezidenta Bidena na Ukrajině a řekl, že se zdá, že administrativa chce prodloužit válku. Řekl, že s Ukrajinou se zachází jako s „pěšákem“ mezi dvěma velmocemi.

Kennedy vyzval ke snížení americké vojenské přítomnosti po celém světě. „Přivedu vojáky domů, zavřu základny a začnu investovat do americké střední třídy,“ řekl.

Web Kennedyho  kampaně  popisuje jeho zahraničněpolitickou vizi. „Jako prezident Robert F. Kennedy Jr. zahájí proces likvidace Impéria. Přivedeme vojáky domů. Přestaneme hromadit nesplatitelný dluh, abychom vedli válku za válkou,“ píše se na webu.

„Armáda se vrátí ke své řádné roli obrany vlasti. Skončíme zástupné války, nálety, tajné operace, převraty, polovojenské jednotky a vše ostatní, co se stalo tak normálním, že většina lidí ani neví, že se to děje,“ píše se na webu.

Pokud jde o Ukrajinu, Kennedy uvádí, že „prioritou číslo jedna je ukončit utrpení ukrajinského lidu, obětí brutální ruské invaze a také obětí geopolitických machinací USA, které se datují minimálně do roku 2014.“ Uvádí, že Kennedy zkusí diplomacii a udělá Rusku ústupky, včetně nabídky „stažení našich vojáků a raket od ruských hranic.“

Kennedy začíná závod s podporou 14 % voličů, kteří podpořili  Bidena v roce 2020,  podle průzkumu USA TODAY/Suffolk University. Průzkum říká, že jen 45 % voličů demokratů plánuje podpořit Bidena proti jeho současným demokratickým vyzyvatelům.

Kennedy má však šanci i u nevoličů nebo dokonce u některých bývalých voličů Trumpa. zejména pak u odpůrců covid „vakcín,“ před nimiž od začátku Kennedy varoval, zatímco Trump jejich aplikaci doporučoval dokonce i po skončení jeho mandátu.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

6 thoughts on “Robert F. Kennedy slibuje rozpuštění amerického impéria ukončením zástupných válek, tajných operací a převratů

  1. Věta: Průzkum říká, že jen 67 % lidí, kteří v roce 2020 hlasovali pro Bidena, plánuje podpořit Bidena proti jeho současným demokratickým vyzyvatelům.
    – nedává smysl…67% podpory je velké číslo…máte tam nejspíše chybku. Děkuji

    1. Tak jsem to kontrolovala a ten původní zdroj to tak skutečně uvádí – tedy 67%. Ale dohledala jsem další zdroje a patří tam 45% ze stávajících voličů demokratů (opraveno). Každopádně se vše může ještě změnit, voliči budou rozhodovat až za více než půl roku a Biden může dojít třeba na 30%….

    1. A já zase nevěřím klanu Bidenů…a hlavně klanu vojenskoprůmyslového komplexu, a Kennedy je jedinej, který pojmenval skutečnost, realitu USA….Nejspíš dopadne ( pokud uspěje ) jako strýček…

  2. „67 % lidí, kteří v roce 2020 hlasovali pro Bidena“ si překládám jako „67% z tehdejších, tedy lehce přes polovinu tehdejších podporovatelů ..“. Jen – psát to takto šroubovitě zrovna nepřispívá k důvěryhodnosti tvrzení ..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout