Francie: Po schválení penzijní reformy Ústavní radou došlo k nepokojům, vyhořela policejní stanice v Rennes (videa)

Francie: Po schválení penzijní reformy Ústavní radou došlo k nepokojům, vyhořela policejní stanice v Rennes (videa)

Zatímco Macron si užívá zahraničních návštěv, země hoří. Lidé jsou v ulicích, kde probíhají snad ještě bouřlivější protesty než v momentě, kdy Macron reformu ohlásil.

Ovšem zde je třeba připomenout, že vloni proběhly volby, před nimiž Macron deklaroval, že chce pokračovat v penzijní reformě, zatímco Marine le Pen slíbila, že nikdy nedovolí zvýšení věku odchodu do důchodu. Přesto vyhrál Macron, i když podle všeho podobným způsobem jako Biden v USA.

Francie tak musí ještě další 4 roky strpět Macrona, o němž je navíc známo, že se neostýchá proti demonstrantům zasahovat poměrně brutální silou. To bylo ostatně známo již před volbami, vždyť při protestech žlutých vest došlo ke zranění i smrti demonstrantů.

Macrona před volbami podržela média i různé celebrity, jeho volbu doporučovalo jak muslimské bratrstvo, tak židovská obec. Všichni, kdo na tyto výzvy reagovali volbou Macrona, museli počítat s tím, že dojde k nepopulární penzijní reformě.

Nicméně poté, co bylo včera již definitivně potvrzeno, že Macronem vyhlášená reforma platí, došlo k ještě větším nepokojům než předtím.

V pátek byly opovrhované reformy schváleny Ústavní radou a rozsáhlé protesty začaly téměř okamžitě a přerostly v násilnosti.

Policie  použila slzný plyn v Lyonu a Štrasburku a vodní děla v Paříži, zatímco demonstranti zakládali požáry, stavěli barikády a odpalovali světlice nejen v centru hlavního města.

Policisté byli viděni, jak útočí na ulicích měst po celé Francii, když bojovali s demonstranty rozzlobenými kvůli reformám. V Nantes byla policejní stanice krátce zapálena výtržníky, než byla uhašena. Policejní stanice hořela také v Rennes.

Demonstrace se konaly ve velkých francouzských městech včetně Paříže, Rennes, Toulouse, Lyonu a Nantes.

V Paříži demonstranti odpálili světlice a zapálili kola před radnicí, což vyvolalo značnou reakci policie. Po celém městě byly také zapáleny popelnice a další předměty.

Někteří demonstranti postavili barikády v ulicích hlavního města za použití plechů, popelnic a dřeva a tyto barikády následně zapálili. Demonstranti pochodovali k Place de la Bastille, kde kdysi stávalo vězení Bastila.

Policie zatkla některé demonstranty, včetně skupiny mladých lidí, kteří byli vyfotografováni, jak jsou zadržováni policisty obušky a slzným plynem.

V Nantes někteří demonstranti házeli na policii lahve a další předměty, což způsobilo, že policie odpověděla vodními děly. Protestující se pokoušeli narušit hlavní silnice tím, že vytvářeli barikády hořících popelnic.

Protestujícími byla zapálena policejní stanice v Nantes a celý vchod vyhořel, než bylo k uhašení plamenů použito vodní dělo. Zapálena byla i policejní stanice v Rennes (viz titulek), která dopadla o něco hůř, jak můžete vidět v prvním z videí včerejší noci:

 

https://twitter.com/i/status/1646907002415640578

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Francie: Po schválení penzijní reformy Ústavní radou došlo k nepokojům, vyhořela policejní stanice v Rennes (videa)

  1. samozrejme ten buzerant a pedofil Marcon klame. je treba vyhodiť darmozracov a urobiť poriadok s bohatlikmi, zaviesť trest smrti, obzvlášť pre pedofilov. LGBTI vyhladiť, nesmú zastávať žiadnu verejnú službu atď. Vziať k zodpovednosti mikulašencov a nastoliť pravú spravodlivosť a pravdu. Lenže bez boha a MB.PM to nepôjde. postaviť štát a kultúru na podvode povedie iba k smrti a skončeniu bitia. Toto sa týka každého štátu. Vatikán a jeho kolaborantov postaviť pred spravodlivý súd, Uršula=peklo2 a jej judašov, je treba trestať 2x toľko ako oni dávali vám.

  2. Nelegálni imigranti prišli videli a obohatili. jeden by sa s toho mohol aj posrať. A debili na západe s tým nič nerobia. EU si zaslúži byť zničená, zaslúži si zhorieť v ohni. Aspoň občania EU sami pocítia čo roky podporovali keď podporovali zločineckú teroristickú organizáciu NATO!!! Lebo toto je dôsledok ich konania. Nemali sa montovať do vecí do ktorých ich nič nebolo. Teraz budú znášať následky. A zdegenerovaní politici tí utečú a ponechajú obyvateľov napospas vlastnému osudu.

  3. Vraždit ty zlé politiky, to by se mi líbilo, kdybych já měl sekyru, to by se to vraždilo. Zabít ze pár politiků, osvobodit národ náš. Utlačuji miliony, co proti tomu je 5 vražd. Když zabíjíš pro národ, tak si vlastně hrdina. Zabij žábi na prameni, prosí tvoje krajina. Vem sekyru a svou hrdost, běž jim hlavy osekat. Nebo z tebe bude otrok co neumí rovně stát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *