Francie: Nepokoje v ulicích pokračují, demonstranti zaútočili na budovu BlackRocku, před radnici naházeli krysy (video)

Francie: Nepokoje v ulicích pokračují, demonstranti zaútočili na budovu BlackRocku, před radnici naházeli krysy (video)

Nenávist obyvatel Francie vůči Macronovi roste a zatímco on je tisíce kilometrů daleko, v ulicích Paříže a dalších Francouzských měst hoří barikády a nespokojení Francouzi požadují odstoupení Macrona.

Protesty však nejsou namířeny jen proti důchodové reformě. V ulicích je často vidět transparenty proti EU, ale zejména proti NATO.

Zatímco Macron je aktuálně v Číně,  doma ve Francii se sociální nepokoje nadále vymykají kontrole.

Ve čtvrtek, v 11. kole protestů nejen proti důchodové reformě, byly zablokovány silnice, přístavy a rafinérie a došlo k několika konfrontacím mezi protestujícími a bezpečnostními silami.

Mobilizace probíhá v mnoha velkých městech po celé zemi. Terčem útoku se stalo až 299 veřejných budov a 132 parlamentních kanceláří, přičemž protestující zašli tak daleko, že některé budovy zazdili nebo do vchodu navršili hnůj.

V Paříži se odpadky nevyvážely už několik týdnů. Město je špinavé a krysy jsou všude. Nyní se však k protestům připojili lovci krys a hodili havěť na luxusní Hotel de Ville na pařížské radnici (viz video).

 

La Rotonde, Macronova oblíbená brasserie, byla zapálena, zatímco francouzští a belgičtí hasiči společně protestovali u Vítězného oblouku.

Demonstranti oblehli a zaútočili na sídlo BlackRock v Paříži – investiční gigant s aktivy ve výši 10 bilionů dolarů je mnohými považován za toho, kdo má skrytý vliv na hluboce nepopulární penzijní reformu, která zvýší věk odchodu do důchodu z 62 na 64 let.

Mezitím v Pekingu Macron řekl, že spoléhá na to, že Čína přivede Rusko zpět k rozumu. Ale již bylo oznámeno, že jeho návštěva nepřinesla žádné výsledky, ať už jde o obavy Západu, že Peking dodá zbraně do Ruska, nebo o Putinovo rozhodnutí umístit jaderné rakety v Bělorusku.

Francouzský prezident se také dopustil řady faux pas, jako bylo pronesení projevu, který byl dvakrát tak dlouhý  než jaký měl jeho hostitel, takže se Xi tvářil netrpělivě a otráveně, když Macron mluvil již příliš dlouho.

Paříž včera večer:

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 22 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Francie: Nepokoje v ulicích pokračují, demonstranti zaútočili na budovu BlackRocku, před radnici naházeli krysy (video)

  1. sidla Blackrock a Wanguard vypalit do zakladu pokud se to nakradnute bohatstvi nevrati zpět do kurou lidu nebude ho mit nikdo tak to mužou zapalit rovnou 🔥🔥🔥

  2. Hlavné správy píšu, že Makaróna v Číne paradoxne prijali so všetkými poctami, ale s vodkyňou 4. ríše Lajnovou tam zaobchádzali ako so psom /samozrejme ,že si to zaslúžila/ …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout