EU plánuje umožnit společnosti Big Tech používat vaše lékařská data bez vašeho vědomíí

EU plánuje umožnit společnosti Big Tech používat vaše lékařská data bez vašeho vědomíí

Skutečně se stále při všem co se děje najde někdo, kdo bezmezně podporuje EU? Alespoň podle každých dalších voleb se zdá, že 90% našinců je s touto institucí plně spokojeno.

Pak není divu, že si tamní diktátoři dovolí ničit Evropany všemi způsoby. Zelený úděl EU a s ním spojený návrat Evropy někam do 19. století a chudnutí mas, výměna obyvatel a islamizace, genderové zákony, ale i vnucování genových injekcí a covid pasy.

To jsou jen menší příklady zla, které s sebou tato instituce, konající v zájmu nadnárodních korporací, přináší. A neváhá porušovat nejen ústavy členských zemí, ale zdá se, že také lékařské tajemství a Hippokratovu přísahu…

V květnu 2022 Evropská komise navrhla Evropský prostor pro zdravotní údaje (EHDS), aby se zlepšila způsob, jakým jsou citlivá lékařská data lidí zpřístupňována pro různé účely.

To zahrnuje i možnost nemocnic a lékařů sdílet informace o aktuálních pacientech s kolegy v zahraničí. Například pro praktického lékaře ve Švédsku by mělo být jednodušší získat digitální kopii výsledků CT jeho rumunského pacienta od radiologa v Rumunsku, aby mohl pokračovat v léčbě.

EHDS také navrhuje uložit nemocnicím nebo lékařům ze zákona povinnost sdílet vaše lékařská data s nově vytvořenou vládní agenturou, která zase může udělit přístup každému, kdo projeví zájem o výzkum. 

To zahrnuje nejen akademiky, ale také farmaceutické společnosti, startupy wellness aplikací a dokonce i velké technologické korporace jako Google a Facebook, které shromažďují data.

A samozřejmě nelze zapomenout ani na WHO, která již nyní chystá schválení diktátorské pandemické smlouvy.

Vaše lékařské záznamy obsahují podrobnosti o vašem fyzickém a duševním stavu, o vaší kompletní anamnéze a o všech rodinných a pracovních problémech, které jste kdy sdíleli pouze se svým lékařem.

Ještě horší je, že informace ve zdravotnické dokumentaci lze jen stěží anonymizovat, tj. jsou poměrně snadno identifikovatelné jako vaše data.

Proto v nedávném průzkumu Ipsos 75 % Evropanů uvedlo, že výzkumníkům umožní přístup ke svým lékařským záznamům pouze v případě, že byli požádáni o jejich výslovný souhlas, a to by měl EHDS vyžadovat.

Big Tech je na vzestupu

Bez takového požadavku na souhlas by Google mohl mít například přístup k podrobnostem o vaší léčbě rakoviny nebo výsledkům vaší poslední psychoterapie, aby mohl trénovat svou novou umělou inteligenci pro aplikaci wellness. A výsledky by se mohly promítnout do reklamního byznysu společnosti.

Pokud se vám to nelíbí, máte smůlu: EHDS nevyžaduje, aby byli pacienti požádáni o souhlas; neobsahuje ani právo vznést námitku proti tomuto typu nadměrného přenosu dat.

Vaše lékařské záznamy obsahují informace o všech aspektech vašeho života. Od narození přes dětství a dospívání až po každé období nemoci, duševních problémech, alergiích a dalších zdravotních problémech, které jste kdy měli. 

Více než tucet organizací zastupujících pacienty, zdravotnické pracovníky, osoby se zdravotním postižením, spotřebitelské organizace, organizace pro digitální práva, pracovníky a odbory napsalo poslancům EP, aby je vyzvali, aby změnili požadavek, který by v návrhu vyžadoval souhlas pacienta.

To je zásadní pro ochranu práv pacientů a zajištění toho, aby měli kontrolu nad tím, jak jsou používány jejich soukromé lékařské informace.

Sbohem, Hippokratova přísaho!

Podle stávajícího návrhu by EHDS způsobil, že by se lékaři a další zdravotničtí pracovníci podíleli na nucené komercializaci a zpeněžení každého aspektu vašeho zdraví, aniž by vás kdy požádali o souhlas. Zničilo by to Hippokratovu přísahu mlčenlivosti, kterou by měl být vázán každý lékařský profesionál.

Nicméně jak jsme mohli názorně vidět několik posledních let, tak Hippokratova přísaha již mnoho „lékařů“ nezajímá, takže konají raději v zájmu Big Pharmy a vlastních tučných kont.

Globální technologický průmysl jen čeká na příležitost získat lékařská data Evropanů. Apple již má rozsáhlou nabídku „digitálního zdraví“ a Google zaplatil v roce 2020 více než 2 miliardy dolarů za akvizici výrobce zdravotnických zařízení Fitbit, aby vstoupil na trh zdravotních dat.

Akvizice Fitbit společnosti Google ukazuje obrovskou finanční hodnotu zdravotních dat, a to i pro společnosti, které nepřispívají na lékařský výzkum ve veřejném zájmu, což jen potvrzuje,  proč by tato data nikdy neměla být sdílena s třetími stranami bez vašeho souhlasu.

O vládách a kyberzločincích ani nemluvě

Vaše zdravotní údaje nezajímají pouze společnosti. Pokud jsou uloženy v datových centrech centrální vlády, jak navrhuje EHDS, mohly by být stejně snadno zneužity vaší vlastní vládou.

Ale to není vše: ukládání lékařských dat milionů lidí do centrální databáze je neuvěřitelně atraktivním cílem pro zákeřné hackery z celého světa.

S tímto druhem intimních informací od vás mohou obyčejní zločinci vymáhat výkupné tím, že vám budou vyhrožovat, že odhalí vaše lékařské záznamy. Zrovna minulý rok se ransomwarový zločinecký gang vloupal do lékařské databáze poskytovatele zdravotní péče v USA a začal zveřejňovat nahé fotografie pacientek s rakovinou prsu online poté, co poskytovatel odmítl zaplatit výkupné.

Lékařský výzkum je neuvěřitelně důležitý a často se spoléhá na přístup k takovým údajům při vývoji nových léků a zlepšení našeho chápání lidského těla. Ale kdokoli chce provést tento výzkum, musí vždy nejprve získat vaše svolení k použití vašich dat. 

Zákonodárci EU proto musí změnit EHDS v tomto smyslu, protože pokud tak neučiní, bude zdraví každého z nás pro zainteresované korporace velmi lukrativní komoditou.

A časem mohou být záznamy využity mnohem zlověstnějším způsobem – třeba poté, co dojde k zavedení digitální diktatury s CBDC a sociálními kredity…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

6 thoughts on “EU plánuje umožnit společnosti Big Tech používat vaše lékařská data bez vašeho vědomíí

  1. Víc jak 10 let jsem „svou“ lékařku neviděla a nic s ní nesdílím ani nebudu. Lékař je nástroj systému, vlády a poskok farmakomafie jak jsme mohli zjistit. Když můžete vyhýbejte se obloukem klasickým lékařům, preventivním kontrolám a chemickým lékům, prodlouží vám to život. Naučte se naslouchat svému tělu ,vy musíte vědět kde se stala chyba když onemocníte ,ten lékař to neumí zjistit ani kdyby chtěl, nezná váš život, práci ,vztahy, vaše jídlo atď. ani ho to nezajímá .Lékaři nezáleží na vašem zdraví jen na provizi za léky které vám předepíše. Jediné co potřebujeme je svoboda, zdravé netoxické jídlo, voda ,vzduch, čistá příroda, slunce / které je vidět stále míň/,klidný život ,práci která baví, hezké vztahy a lásku.

    Dědečku musíte mít dobrého lékaře když jste se dožil 100 let .To ne ,můj lékař zemřel když mi bylo 70 let.

      1. Před tím jsem měla zdravotní kartu pět let doma ale potřebovala jsem potravinářský průkaz do práce nic jiného a u té příležitosti mi chtěla lékařka nanutit i léky. Vyvarujte se jakýchkoliv očkování ,taky tetanus, žloutenka prostě žádná vakcína, když nechcete získat doživotní autoimunitní onemocnění . Děcka chraňte taky před očkováním, raději pokutu .Hned po porodu novorozencům píchají rakovinotvorný vitamín K. Maminky často neví co s dítětem dělají po porodu, odebírají mu taky vzorek krve /DNA/ do databáze atď. Porod není nemoc ,kdysi se rodilo doma ne v nemocnici. Mafie nás má v drápech od narození ,proto následně rýžují na lécích celý náš život. Ještě chci napsat že zaměstnavatelé jsou propojeni se zdravotníctvím ,aby nikdo nevyklouzl ze systému. Bez lékaře nevemou děcko do školky nebo tábora ,bez lékaře nemůžete jít na neschopenku , bez lékaře nemůžete do práce /potvrzení o zdravotním stavu, potravinářský průkaz – ten by byl v pořádku kdyby proběhlo vyšetření vzorků v laboratoři /je to ale jen razítko, bez vyšetření, byrokracie/ ,bez lékaře se člověk nemůže ani vysr..t ,mají to dobře vymyšleno. Zato bez lékaře, vyšetření, razítek a karantény tu můžou přijít mezi nás houfy uprchlíků, třeba se svrabem to vůbec nevadí.

  2. Přesně to jsem chtěla napsat…vyhýbat se doktorům a chovat se tak, abychom je nepotřebovali. Přejít k alternativní medicíně. Používat zdravý selský rozum. Stačí se podívat, kolik lidí užívá léky na tlak, cholesterol, ředění krve, na uklidnění, na spaní..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout