Britská policie provedla razii v hospodě, protože majitelka údajně vystavila „rasistické panenky“

Britská policie provedla razii v hospodě, protože majitelka údajně vystavila „rasistické panenky“

Šílený „wokismus,“ který již naplno rozežírá USA, se nyní jako rakovina šíří i po Evropě. To je patrné zejména v postkoloniálních mocnostech.

Vše zachází do mnohdy velmi bizarních krajností.

Z tohoto ranku je i aktuální případ z Velké Británie, kde proběhla razie v hospodě jen kvůli černým panenkám. V zemi, kde roky beztrestně řádí znásilňovací gangy je zřejmě podobný počin považován za horší než znásilňování dívek z řad původního bílého obyvatelstva.

Minulý týden byla provedena razie v hospodě v Essexu kvůli vyšetřování „zločinu z nenávisti“, kterým byla vystavená sbírka tzv. panenek golliwog.

Panenky Golliwog vytvořila Florence Kate Upton v roce 1895 na základě postavy z jejích dětských knih. V poslední době byly považovány za kontroverzní kvůli jejich zobrazení černochů s kudrnatými vlasy, velkými rty a velkými bílými zuby.

Po razii, při které byly majitelce panenky zabaveny, majitelka White Hart Inn, Benice Ryley, získala nové  panenky darované příznivci a slíbila, že je znovu vystaví – spolu s varováním u dveří, že lidé, kteří se urazí, by se měli držet venku.

Majitelka hostince se omlouvá zákazníkům, že vystavené panenky zabavila policie.

A proč vlastně k razii došlo? Samozřejmě na udání.

1. března údajná oběť „zločinu z nenávisti“ vstoupila do baru a stěžovala si na vystavené panenky.

„Policie mi řekla, že se stal obětí údajného zločinu z nenávisti,“ řekla Ryleyová.

Je to podruhé, co byla podána stížnost na panenky, poprvé se to stalo v roce 2018.

„Policie tehdy neměla zájem. Tak proč se o to zajímají teď? A proč přišli a zmocnili se mých panenek?“ zeptala se Ryleyová.

„Je to naprostá ztráta policejního času. Když tu byli, něco se ozvalo v policejním rádiu a oni řekli, že se omlouvají, že  momentálně nemají čas se akce zúčastnit.“

Nedaleký obchodník, který je černoch, řekl Guardianu, že má v plánu konfrontovat Ryleyovou ohledně panenek.

„Považuji je za velmi urážlivé a půjdu tam, abych jí pokojně sdělil svůj názor a vzdělával ji. Vyrůstal jsem v Tottenhamu v 70. letech, kdy jsme bojovali proti takovým věcem. Černochům říkali golliwogové. Je to rasistický symbol, který připomíná otroctví. Je to tak zastaralé a urážlivé pro černochy.“

Ryleyová popřela, že by ona nebo její manžel Chris Ryley byli rasisté. Tvrdí, že panenky má prostě ráda.

Podle deníku The Guardian je „potenciálně nezákonné“ vystavovat panenky.

Zpráva uvádí, že „podle zákona o zločinu a narušení pořádku z roku 1998 je chování, které je rasově přitěžující, trestným činem, pokud v té době „pachatel demonstruje vůči oběti nepřátelství založené na příslušnosti oběti k rasové nebo náboženské skupině.“

Sailesh Mehta, advokát v Red Lion Chambers, řekl: „Dalo by se tvrdit, že i jejich vystavování je podněcováním k rasové nenávisti.“

Dodal: „Pokud bych měl ve své hospodě velký slogan, který je hanlivý vůči černochům, pak by se to v zásadě mohlo rovnat podněcování k rasové nenávisti, a tak by se to stalo zločinem z nenávisti.“

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

5 thoughts on “Britská policie provedla razii v hospodě, protože majitelka údajně vystavila „rasistické panenky“

 1. „Zobrazení černochů s kudrnatými vlasy, velkými rty a velkými bílými zuby“… a černoši nemají husté, černé, kudrnaté vlasy, nemají velké odulé rty a velké bílé tesáky? A co je na tom diskriminujícího, to je snad realita, ne? Proč se někdo za každou cenu snaží na celém světě rozeštvat bílou, žlutou a černou rasu? Aby se pro stromy neviděl les?

 2. Tak tímto z nich rasisti budou.
  Hnus prví třídy ať už jdou z negrojdama do prdele, bez bílejch by se ani nenajedli, dřív mi to bylo jedno, ale teď už kde je reklama s černejma lidma tak jejich výrobky nekupuju.

 3. Mne urazi kouukat se na negry v moji televizi. Urazi mne pozvat si do meho obyvaku negra na 60″ TV.
  Vetsina filmove produkce je tak pro mne zcela neprijatelna.

  Pokud se negrum nelibi v evropske hospode, pak
  1. drizi hubu
  2. tahnou domu, a hned !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout