Také v Holandsku již plánuje vláda vyvlastňování domů a bytů pro žadatele o azyl

Také v Holandsku již plánuje vláda vyvlastňování domů a bytů pro žadatele o azyl

V Německu se zákony, které by umožnily vyvlastňování, začaly přijímat poměrně nedávno, přičemž v současné době probíhá vyhošťování obyvatel obecních bytů a domovů důchodců z jejich mnohdy letitých domovů, v některých případech dokonce bez adekvátní náhrady.

V další fázi by však mělo dojít i na vyvlastňování majetku, který by měl být přeměněn v azylová zařízení.

Původní obyvatelstvo je však v poslední době vyháněno ze svých domovů i v obecních a nájemních bytech ve Švýcarsku a jako další se s podobným počinem přidává Holandsko.

Holandská vláda má ve vyvlastňování dostatečnou praxi, dosud určila k vyvlastnění přes 3 tisíce farem, tentokrát pod záminkou „boje proti uhlíku a dusíku.“ Jak se zjistilo, tak i v těchto případech jsou některé vyvlastněné zemědělské pozemky určeny k výstavbě azylových center.

Nyní má však dojít dokonce i na vyvlastňování soukromých domů a bytů či podnikatelských prostor.

V Haarlemmermeeru hledá speciální tým prostory vhodné pro ubytování žadatelů o azyl. Netýká se to jen majetku obce, ale i podnikatelů a soukromých osob .

Tento plán byl  přísně tajný. Haarlems Dagblad cituje předsedu skupiny a zaměstnance skupiny Forza:

„Vlastníci jsou o povaze záměrů informováni teprve tehdy, když oko projektového týmu konečně padne na jejich majetek. To vše proto, aby ze strany majitelů či místních obyvatel nevznikaly ‚zbytečné nepokoje‘. Ze stejného důvodu zůstává v nevědomosti i městská rada. Pokud by majitelé nespolupracovali, jejich majetek by mohl být jednoduše vyvlastněn.“

Haarlemmermeer musí letos přijmout 607 žadatelů o azyl a 191 držitelů azylového statusu. Politici Forzy tvrdí, že je zde také další úsilí o přijetí Ukrajinců.

Takzvaný distribuční zákon ukládá obcím povinnost nabídnout žadatelům o azyl  trvalé bydlení. Obce, které nespolupracují, mohou být vládou donuceny ke spolupráci a azylové středisko musí být zřízeno na místě určeném vládou.

Začátkem minulého měsíce obec Haarlem napsala , že devět obcí v regionu Kennemerland hledá možná místa k přijetí žadatelů o azyl. V regionu potřebují ubytovat více než 2000 lidí.

Všech devět obcí v současné době zjišťuje, které lokality v rámci jejich obecních hranic jsou způsobilé pro příjem žadatelů o azyl. Pokud vhodné prostory nenajdou, vláda sama určí, kde žadatele o azyl ubytuje…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

6 thoughts on “Také v Holandsku již plánuje vláda vyvlastňování domů a bytů pro žadatele o azyl

  1. bohuzial, tato mentalita nie je unikatna. je ako rakovina ktora je prerastena komplet celym systemom a preto nemozno selektivne ukazat prstom na konkretne institutcie. jedina obrana je skratka zbalit sa a odist pretoze krvava ocista neprebehne a aj keby prebehla tak ten kto ostane nebude v konecnmom dosledku iny nez ti co tam su teraz pretoze sa to tyka aj beznej populacie. tato mentalna choroba skratka pohltila celu populaciu a nie je to my vs oni ale ja vs vseci ostatni. bohuzial taka je realita dnes. protesty inicomu nepmozu, cely organizmus je infokovany. jedine riesneie je vzdialit sa co najdalej je to mozne a izolovat sa o tejto mentalnej degeneracie.

    1. musim dat proti argument. Ked sa clovek zbali, kam ma odist, ked skoro vsade sa toto deje? Za co ma odist ked nema dost nasetrene? Ako bude zit v novej krajine? Skor by som povedal, ze brat na zodpovednost tych co to sposobili! Spravodlivost ako je vidiet neexistuje, tu uz ju musi clovek zobrat do vlastnych ruk! hlavne o tom neinformovat na internete. ked dostanu spravnu injekciu liberalni vlastizradni fasisti. Dalsi pochopia, zeich moze stretnut to iste. Peniaze si do vecnych lovist nikto nezoberie! Ako oni vsetci krmia strachom ludi, treba im to vratit

      1. tak hadam dospely clovek si na vsetky tie otazky vie odpovedat sam a aj na ne najst riesenie. nikto ta za rucicku vodit nebude. to je to ze nikto nechce vziat zodpovednost do vlastnych ruk A TO JE JADRO PROBLEMU a teda aj TY si sucastou problemu uz len preto ze pokladas taketo otazky. proste to nechapes uz z principu.

  2. musim dat proti argument. Ked sa clovek zbali, kam ma odist, ked skoro vsade sa toto deje? Za co ma odist ked nema dost nasetrene? Ako bude zit v novej krajine? Skor by som povedal, ze brat na zodpovednost tych co to sposobili! Spravodlivost ako je vidiet neexistuje, tu uz ju musi clovek zobrat do vlastnych ruk! hlavne o tom neinformovat na internete. ked dostanu spravnu injekciu liberalni vlastizradni fasisti. Dalsi pochopia, zeich moze stretnut to iste. Peniaze si do vecnych lovist nikto nezoberie! Ako oni vsetci krmia strachom ludi, treba im to vratit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout