Americký voják, který dřív bojoval na straně Ukrajiny: Země má velký problém s nacismem (video)

Americký voják, který dřív bojoval na straně Ukrajiny: Země má velký problém s nacismem (video)

V každé válce je na obou stranách šířena velmi jednostranná propaganda, takže pro toho, kdo není účasten osobně v místech bojů, je velmi těžké vyhodnotit, kde je pravda.

V poslední době se objevuje stále více výpovědí zahraničních žoldáků, kteří se vydali na Ukrajinu, ale i v místě dlouhodobě pobývajících instruktorů, reportérů a mnoha dalších svědků.

Z jejich výpovědí si lze udělat o něco lepší představu nejen o situaci na bojišti. Před pár dny vypovídal jeden z amerických žoldáků o tom, jak velmi rychle procitl z původních představ o tom, zač vlastně sám bojuje.

Nejde o prvního žoldáka, který byl zděšen záhy poté co poznal, že mnohé z toho, co šíři (či zamlčuje) oficiální propaganda, má značné trhliny.

Voják průběžně natáčel různé záběry z doby, kdy působil na Ukrajině, odkud záhy údajně prchnul přes Kišiněv a Istanbul do Moskvy. Po svých zjištěních se dokonce bojí vrátit i do USA, neboť je přesvědčen, že jeho země je do toho, co zažil, také zapojena.

Bývalý americký voják John McIntyre byl součástí různých jednotek ukrajinské armády téměř rok. V rozhovoru pro RT říká, že ukrajinská armáda má velký problém s nacismem.

McIntyre přeběhl na ruskou stranu poté, co viděl, čeho jsou ukrajinské jednotky schopny. „Nemohl jsem tam zůstat,“ řekl bývalý voják, který utekl z Oděsy do Moldavska a přes Turecko do Moskvy. „Myslel jsem, že mě zabijí.“

„Když jsem přijel na Ukrajinu, byl jsem velmi překvapen. Všichni měli nacistická tetování a symboly,“ řekl McIntyre, který nevěřil, že tato ideologie je na Ukrajině velkým problémem, dokud to neviděl na vlastní oči.

 

Na Ukrajině mu někteří západní žoldáci řekli: „Rusové nejsou nacisté, my jsme nacisté.“

S někým mluvil o válečných zločinech spáchaných ukrajinskými jednotkami a to ho postavilo do nepříjemné situace. Podle McIntyrea se s oznamovateli těchto činů zachází ještě hůř než se špiony. Jsou zastřeleni bez obřadů do zad nebo hlavy. „Mnoho lidí se pohřešuje, včetně cizinců.“

McIntyre řekl, že ukrajinští vojáci používali civilisty jako štíty a schovávali se ve sklepech bytových domů (což ostatně potvrdily i oficiální humanitární světové humanitární organizace). Když pak v oblasti probíhají raketové útoky, obviňují Rusko.

Bývalý voják, který sloužil v karpatském praporu Seč, řekl, že zná lidi, kteří popravují válečné zajatce, včetně Portugalců, Francouzů a Argentinců. „Myslí si, že je to vtipné. Je to nenávist. Nenávidí Rusy a chtějí je zabít, chtějí spáchat genocidu.“

Američan byl ovšem nejvíc ze všeho udiven z toho, co podporuje Západ.

„A podporujeme tyto lidi? To jsou naši spojenci? Měli by vstoupit do NATO? Dokonce nedodržují ani Ženevské konvence.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 24 Průměrně: 4.8]

One thought on “Americký voják, který dřív bojoval na straně Ukrajiny: Země má velký problém s nacismem (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout