Seymour Hersh: Německý kancléř Scholz pomáhá USA krýt útoky na Nord Stream

Seymour Hersh: Německý kancléř Scholz pomáhá USA krýt útoky na Nord Stream

Nositel Pulitzerovy ceny Seymour Hersh si stále stojí za tím, co nedávno zveřejnil stran útoku na Nord Stream. Jeho informace navíc plně odpovídají předchozím indiciím a asi jen málokdo myslící by mohl uvěřit jakékoli zástupné verzi, která ukazuje například na jakousi tajemnou rusko-ukrajinskou skupinu.

Včera se k výbuchu opět vyjádřil, aby upozornil na zřejmou dohodu amerického prezidenta Bidena s německým kancléřem Scholzem. Otázka ovšem je, zda lze hovořit o dohodě v případě Německa, které je plně ve vleku USA. Vždyť Spojené státy musí podle dohod dokonce schválit i každou německou vládu a kancléře.

Německo je stále pod americkou okupací a tedy i plným vlivem. Každý německý politik je jen poslušnou loutkou Washingtonu, zatímco ostatní evropské vlády podléhají jak Washingtonu, tak samotnému Berlínu a Bruselu.

Hovořit tedy o dohodě v případě, kdy Německo musí „držet hubu a krok,“ je poněkud nadnesené. Zde by bylo na místě hovořit spíš o příkazu a lokajské poslušnosti.

Podle amerického novináře Seymoura Hershe byl německý kancléř Olaf Scholz již měsíce zapojen do pokusů Washingtonu zakrýt americkou odpovědnost za odstřel dvou ropovodů Nord Stream. Otázkou podle něj ale zůstává, zda Scholz o sabotáži věděl už ve fázi plánování. Nicméně, jistě je nějak zapleten do amerických pokusů zatajovat informace, zdůraznil novinář .

„Tady je třeba poznamenat, že od loňského podzimu se kancléř Scholz zjevně zapletl do pomoci Bidenově administrativě zakrýt její operace v Baltském moři,“ píše Hersh na svém blogu na platformě Substack.

Hersh připomněl, že německý kancléř začátkem března navštívil Spojené státy. Jeho cesta zahrnovala pouze dvě veřejné akce, přičemž ani Scholz, ani americký prezident Joe Biden nepořádali tiskové konference, kde by novináři mohli pokládat otázky.

Jak však novinář poznamenal, později vyšlo najevo, že oba vůdci měli 80minutovou schůzku, které se většinou nezúčastnili ani jejich poradci. Na konci hovoru nebylo žádné oficiální prohlášení, ale podle zdroje s přístupem k utajovaným diplomatickým spisům šlo o „otevření otázky plynovodů.“

Hersh uvedl, že poté, co se tito dva státníci setkali, byli představitelé CIA instruováni, aby spolupracovali s německou zpravodajskou službou na přípravě diverzního manévru. To spočívalo v poskytnutí alternativní verze útoku na Nord Stream americkému a německému tisku. Novinář poukázal na to, že Biden udělal hloupé rozhodnutí o sabotáži a nyní je nucen o tom lhát.

Záhy pak vyšla ona nám již dobře známá zpráva o tajemné skupině, která útok údajně provedla. Ovšem lze předpokládat, že tupé masy, které se dosud dařilo krmit mnoha jinými pro myslící jedince jen stěží uvěřitelnými příběhy, na tuto pohádku i s pomocí mainstreamu naskočily.

Seymour Hersh se dále na svém substacku dotkl stávající evropské energetické krize a jeho rozhovoru s energetickou expertkou, která víceméně potvrdila vliv útoků na Nord Stream na ceny energií a deindustrializaci Evropy, zejména pak Německa…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout